Gorący temat

Lody we wszystkich smakach – Rozkosznie lekki i uroczy picturebook [recenzja]

Jakie to ładne, humorystyczne i zabawne. Jak czterolistna koniczynka, albo szklana kulka, albo gładki kamyczek znaleziony nad rzeką, który z przyjemnością nosi się w kieszeni. Co takiego? Książeczka „Lody we wszystkich smakach” Pawła Mildnera.

Oskar i Ola to dzieciaki jakich wiele. On mieszka w mieście, a ona na przedmieściach. Nie znają się, ale łączy ich jeno – oboje uwielbiają marzyć. Na kolejnych rozkładówkach, gdzie lewa strona zawsze poświęcona jest Oskarowi, a prawa Oli, poznajemy najskrytsze marzenia dzieciaków. Niektóre proste, inne zupełnie szalone, nieprawdopodobne i nie możliwe do spełnienia. Ale tu wcale nie chodzi o to, żeby zrealizować wszystkie pomysły, bo już samo bujanie w obłokach sprawia frajdę i rozwija wyobraźnię. Bo czy nie fajnie byłoby zwiedzić skorupkę ślimaka, nauczyć się latać, zatrzymać czas albo widzieć co myślą inni? A to tylko niektóre myśli Oli i Oskara. I choć marzenia małych bohaterów są zupełnie różne, to ujmująca pointa pozwala wierzyć, że spełnienie najważniejszych pragnień jest tuż na wyciągnięcie ręki.

„Lody we wszystkich smakach” to picturebook, który rozświetla i wywołuje szeroki uśmiech. Jestem przekonana, że Ola i Oskar mają tę moc i nawet w największym ponuraku obudzą wewnętrzne dziecko. Lekturka gwarantuje kilka beztroskich chwil, ożywia wyobraźnię i zachwyca swoim urokiem. Minimalistyczne, pełne humoru i niewymuszonego wdzięku obrazki Pawła Mildnera z pewnością oczarują nie tylko dzieciaki, ale również wszystkich dorosłych, którzy mają słabość do pięknych i charakternych ilustracji. Mówiąc krótko rozkosznie lekka i przepyszna lektura. Sięgnijcie, a nie będziecie żałować.

Lody we wszystkich smakach.

Nasza ocena: - 80%

80%

Paweł Mindera. Dwie Siostry 2020

User Rating: Be the first one !

Marta Kowal

Rocznik 87. Mama Ignacego, czytelniczka z bibliofilskimi skłonnościami, hobbicka dusza, zakochana w poezji, muzyce, psach i ptakach. Nie znosi gadać o sobie, dlatego pisze o książkach na dwóch blogach: Zaczytana mama i Exlibris Marty.

Zobacz także

Pomrok – przejmująca historia o tożsamościowych rozterkach powojennego Śląska [recenzja]

„Pomrok” Daniela Rosołka mnie zaskoczył. Jako pierwsza z publikacji Wydawnictwa Mrocznego – skupiającego całe swoje …

Leave a Reply