Gorący temat

Najciekawsze zapowiedzi tygodnia 20-26 stycznia 2021

Środy to dzień, w którym “odpoczywają” biblioteki, ale wydawcy i dystrybutorzy działają pełna parą rozpoczynając cotygodniowy festiwal premier. Trzeci tydzień stycznia ucieszy najbardziej miłośników komiksów, ale i mole książkowe powinny znaleźć coś dla siebie. My wybraliśmy dla Was dwadzieścia dwie, naszym zdaniem najciekawsze, premiery tygodnia.

SCIENCE FICTION

Piknik na skraju drogi i inne utwory

Autor: Borys Strugacki , Arkadij Strugacki

Tłumacz: Rafał Dębski, Irena Piotrowska, Irena Lewandowska, Ewa Skórska

Wydawca: Prószyński Media

ISBN: 9788381693776

Liczba stron:  912

Cena: 75,00 PLN

Premiera: 21.01.2021

Sprawdź, gdzie kupić:

Arkadij i Borys Strugaccy to klasycy radzieckiego science fiction. Ich powieści doczekały się miana kultowych, przetłumaczono je na kilkadziesiąt języków, są regularnie wznawiane na całym świecie. Do Polski twórczość Strugackich dotarła w latach 70. XX wieku i szybko zyskała grono zagorzałych fanów, ze Stanisławem Lemem na czele.
Ich powieści dotykają zagadnień, które od wieków nurtowały ludzkość – Strugaccy pisali o roli człowieka w społeczeństwie, o tym, skąd się bierze zło i dobro, o mechanizmach władzy i jednostkach sprzeciwiających się totalitaryzmom. Ich powieści traktowały o absurdach biurokracji, cenie rozwoju cywilizacyjnego i sensie ludzkiego istnienia. Opublikowany w 1972 roku „Piknik na skraju drogi” miał ogromny wpływ na popkulturę. Na podstawie powieści powstał film Andrieja Tarkowskiego „Stalker”, później książka stała się inspiracją dla twórców gier komputerowych. Powieści Strugackich weszły na stałe do kanonu fantastyki. Dziś, cenione przez krytykę oraz uwielbiane przez miliony czytelników, należą do klasyki literatury światowej.
W tomie znajduje się pięć utworów: „Piknik na skraju drogi”, „Poniedziałek zaczyna się w sobotę”, „Żuk w mrowisku”, „Trudno być bogiem”,  „Miliard lat przed końcem świata”

Top 10. Smax i inne opowieści

Autor: Allan Moore, Paul Di Filippo i inni

Tłumacz: Paulina Braiter

Wydawca: Egmont

ISBN: 9788328198944

Liczba stron:  368

Cena: 109,99 PLN

Premiera: 20.01.2021

Sprawdź, gdzie kupić:

Edycja zbiorcza trzech długich opowieści ze świata „Top 10”, hitu komiksowego sławnego scenarzysty Alana Moore’a! Album zawiera historie: „W roku 1949”, „Smax” i „Poza najdalszym komisariatem”, które stanowią świetną lekturę uzupełniającą dla fanów serii głównej wydanej przez Egmont w całości w 2017 roku.
Tuż po II wojnie światowej w Stanach Zjednoczonych powstało Neopolis, miasto nowych czasów, gdzie zostali przesiedleni superbohaterowie i weterani wojenni, a także superzłoczyńcy i szaleni nazistowscy naukowcy, którzy przeszli na stronę aliantów. Ten śmiały eksperyment społeczny wywołał wiele konfliktów zagrażających trwaniu metropolii w kształcie wymyślonym przez jej założycieli. W tomie „Top 10 – Smax i inne opowieści” poznamy pierwsze pokolenie osiedleńców, a wśród nich superpolicjantów z posterunku, który w przyszłości stanie się znany jako Komisariat Dziesiąty. Następnie wraz z dwojgiem bohaterów serii głównej, niebieskoskórym Jeffem i delikatną Robyn, odbędziemy podróż do jednego z odległych światów, gdzie panują warunki rodem z kultowych opowieści fantasy. Na koniec wraz z ekipą Komisariatu Dziesiątego przeżyjemy apokaliptyczną przygodę zapoczątkowaną pojawieniem się na niebie ogromnego widma…

Aliens vs. Predator – Wojna i Wojna Trzech Światów

Autor: Randy Stradley, Michael Manley, Rick Leonardi

Tłumacz: BD

Wydawca: Scream Comics

ISBN: 9788366291676

Liczba stron:  244

Cena: 139,99 PLN

Premiera: 20.01.2021

Sprawdź, gdzie kupić:

Wydanie ekskluzywne, limitowane z barwionym metalicznie grzbietem, wydane z okazji 5-lecia wydawnictwa Scream. Album jest kontynuacją Aliens vs. Predator 30th Anniversary. Na komiks składają się 2 opowiadania: Wojna (część druga) i Wojna Trzech Światów

Predator – 5th Anniversary vol.4

Autor: Praca zbiorowa

Tłumacz: BD

Wydawca: Scream Comics

ISBN: 9788366291690

Liczba stron:  296

Cena: 149,99 PLN

Premiera: 20.01.2021

Sprawdź, gdzie kupić:

Ostatni z planowanych czterech tomów rocznicowego wydania Predatora z okazji piątych urodzin wydawnictwa Scream. Tom zawiera najlepsze opowiadania ze świata kosmicznych łowców. Wydanie ekskluzywne, limitowane z barwionym metalicznie grzbietem. Na komiks składają się 10 opowiadań: OBRZĘD PRZEJŚCIA, LWY Z NGHASY, NAJSZCZERSZA PRAWDA, KREW NA GÓRZE DWÓCH CZAROWNIC, MIASTO ŁOWÓW, 1718, KSENOGENEZA, PIEKIELNY WĘDROWIEC, WIĘZIEŃ, BESTIA, CHOĆ DZIKA…

Terra Incognita

Autor: Łukasz Ryłko

Tłumacz: brak

Wydawca: Kultura Gniewu

ISBN: 9788366128552

Liczba stron:  304

Cena: 89,90 PLN

Premiera: 20.01.2020

Sprawdź, gdzie kupić:

Jedynka to robot. Jedynka to człowiek zamknięty w maszynie. Robot to człowiek zamknięty w maszynie? Jedynka odzyskuje świadomość na tajemniczej planecie. Planecie, na której na każdym kroku znaleźć można ślady pradawnej cywilizacji, a która teraz rozrywana jest konfliktem pomiędzy ludźmi, a maszynami zyskującymi świadomość pod wpływem niezwykłej substancji. Jedynka przemierzając ten świat pozna odpowiedzi na wiele nurtujących go pytań dotyczących natury jego i miejsca, w którym się znalazł. Na inne odpowiedzi będą musieli sobie udzielić sami czytelnicy.
„Terra Incognita”, wracającego do komiksu po 12 latach przerwy Łukasza Ryłko, to oniryczna wyprawa przez fantastyczną krainę zaludnioną niezwykłymi istotami. To również naszpikowana mechanicznymi zagadkami i kalamburami opowieść pełna aluzji i nawiązań do takich gigantów polskiej kultury, jak choćby Stanisław Lem, Wojciech Jerzy Has, czy Daniel Mróz. Stawiające też podobne pytania, które stawiali w swoich wielcy pisarze, filmowcy i rysownicy – co znaczy być człowiekiem? Co po nas zostanie?

LITERATURA POPULARNONAUKOWA

Do końca czasu. Umysł, materia i nasze poszukiwanie sensu w zmieniającym się Wszechświecie

Autor: Brian Greene

Tłumacz: Tomasz Krzysztoń

Wydawca: Prószyński Media

ISBN: 9788382340174

Liczba stron:  504

Cena: 54,99 PLN

Premiera: 26.01.2021

Sprawdź, gdzie kupić:

To książka o Wszechświecie; od jego początków, aż do końca – takiego, jakim go sobie obecnie wyobrażamy. A także o zdumiewającym zjawisku, które określamy jako świadomość, i o procesach myślowych, umożliwiających nam poznawanie Wszechświata. Najnowsza książka Briana Geene’a to wielkie podsumowanie naszej wiedzy o rzeczywistości i wielka medytacja nad pięknem praw fizyki, istotą życia, świadomości, a także przemijalnością wszystkiego. „Do końca czasu” to wspaniałe dzieło jednego z najbardziej wpływowych współczesnych fizyków, które być może zostanie kiedyś uznane za jego najważniejszą i jednocześnie najbardziej niezwykłą książkę.
Brian Greene jest profesorem fizyki i matematyki oraz dyrektorem Centrum Fizyki Teoretycznej Uniwersytetu Columbia; słynie z publikacji w dziedzinie teorii superstrun. Jest autorem książek „Piękno Wszechświata”, „Struktura kosmosu” oraz „Ukryta rzeczywistość”, które sześćdziesiąt pięć tygodni gościły na liście bestsellerów „New York Timesa” i sprzedały się w ponad dwóch milionach egzemplarzy na całym świecie.

LITERATURA FAKTU

Kocie chrzciny. Lato i zima w Finlandii

Autor: Małgorzata Sidz

Tłumacz: brak

Wydawca: Czarne

ISBN: 9788381911382

Liczba stron:  248

Cena: 34,90 PLN

Premiera: 20.01.2021

Sprawdź, gdzie kupić:

Kissanristiäiset, kocie chrzciny, to pretekst do świętowania, muzyki, śpiewu. Finowie umieją imprezować i nie stronią od alkoholu, tak w towarzystwie, jak w samotności (to słynne fińskie „gaciopicie” w domu, na kanapie, w bieliźnie lub wyciągniętych dresach). Ale Małgorzata Sidz zaprasza nas nie tylko do zabawy – uchyla przed nami drzwi do fińskich domów, przedstawia fińskie rodziny, opowiada o fińskiej mentalności, o pracowitości i wyrozumiałości, alkoholizmie i samotności. Zabiera nas do domków letniskowych i do domów spokojnej starości. Pisze o historii, skomplikowanych relacjach z sąsiadami i o mniejszościach, ale też o Muminkach, Tove Jansson i saunach. Jej Finlandia to kraj wymykający się stereotypom, pełen sprzeczności i podziałów, wspaniały i trudny zarazem. Kraj lata i zimy.

Ptaki i wilki. Tajna gra, która odwróciła losy II wojny światowej

Autor: Simon Parkin

Tłumacz: Adam Bukowski, Jacek Środa

Wydawca: Rebis

ISBN: 9788381882125

Liczba stron:  336

Cena: 54,90 PLN

Premiera: 26.01.2021

Sprawdź, gdzie kupić:

Rok 1941. Bitwa o Atlantyk przybiera dramatyczny obrót. Churchill ukrywa przed społeczeństwem liczbę zatopionych jednostek i poległych marynarzy. Jeśli nic się nie zmieni, głód może zmusić Wielką Brytanię do kapitulacji. W tym krytycznym momencie na scenie pojawiają się niezwykli bohaterowie. Na początku 1942 roku emerytowany komandor wraz z grupą błyskotliwych kobiet, z których najmłodsza ma zaledwie siedemnaście lat, wchodzi w skład tajnej jednostki do spraw strategii. Na górnym piętrze uszkodzonego bombami budynku w Liverpoolu całymi dniami tworzą i toczą gry wojenne, skutecznie rozpracowując taktykę U-Bootów. Simon Parkin przedstawia porywającą opowieść o kluczowej bitwie drugiej wojny światowej, ujawniając ukryte dotąd w cieniu postacie, ich pomysłowość i nieustępliwość. Przenosi nas z dusznych kabin U-Bootów do brytyjskiego pokoju operacyjnego, w którym w napiętej atmosferze nanoszono na mapę przebieg strategicznej gry na śmierć i życie.

Procesy czarownic w Polsce w XVII i XVIII wieku

Autor: Bohdan Baranowski

Tłumacz: brak

Wydawca: Replika

ISBN: 9788366481947

Liczba stron:  272

Cena: 44,90 PLN

Premiera: 26.01.2021

Sprawdź, gdzie kupić:

Niezwykła książka poświęcona procesom czarownic na ziemiach polskich! Strach przed diabłem i złymi mocami stanowił przez wieki nieodłączny atrybut cywilizacji chrześcijańskiej. Wierzono w zabobony, jak również skuteczność rzucanych czarów. Była to wiara nie tylko prostego i niewykształconego ludu, ale także elit. Lekarz, niepotrafiący uleczyć pacjenta, zwracał się o pomoc do wiedźmy.
W swej kolejnej znakomitej książce „Procesy czarownic w Polsce w XVII i XVIII wieku” Bohdan Baranowski przedstawia obraz polowań na czarownice w okresie, kiedy chęć ich unicestwiania zawładnęła społeczeństwem w sposób szczególny. Mówi o czasach, kiedy nawet przez rzuconą mimochodem plotkę można było trafić przed sąd. Opisuje rozprzestrzenianie się fali procesów o czary. Treść książki wzbogacają liczne ciekawostki obyczajowe. Stanowi ona zasadniczo jedyne tak kompleksowe ujęcie tematu czarów i czarownic w języku polskim. Do dziś przywoływane jest ono przez badaczy z całego świata.

KRYMINAŁ / THRILLER

Osadzony

Autor: Kinga Wójcik

Tłumacz: brak

Wydawca: Prószyński Media

ISBN: 9788382340297

Liczba stron:  496

Cena: 42,00 PLN

Premiera: 21.01.2021

Sprawdź, gdzie kupić:

Trzynaście lat temu mieszkańcy Łodzi żyli w strachu. Mężowie drżeli o życie swoich żon, rodzice zamykali w domach córki. Nieuchwytny, przebiegły i bezwzględny morderca, któremu media nadały pseudonim Trzynaście, długo igrał z policją, w końcu jednak popełnił błąd… Łodzianie odetchnęli z ulgą. Przeszłość jednak nie pozwala o sobie zapomnieć. Dochodzi do kolejnego morderstwa, które do złudzenia przypomina zbrodnie Trzynastki. Czy w mieście grasuje naśladowca? Jaki związek z Trzynastką ma kobieta, którą przed trzynastoma laty uznano za zaginioną? A może za sznurki pociąga człowiek od lat zamknięty w więzieniu, który teraz niespodziewanie poprosił o spotkanie z komisarz Rudnicką? Kolejne śledztwo łódzkich śledczych zaprowadzi ich do skrywanych przez lata tajemnic. Komisarz Rudnicka i sierżant Wolski zrobią wszystko, by odkryć prawdę. Za wszelką cenę.

Skóra

Autor: Piotr Kościelny

Tłumacz: brak

Wydawca: Initium

ISBN: 9788366328464

Liczba stron: BD

Cena: 39,99 PLN

Premiera: 22.01.2021

Sprawdź, gdzie kupić:

We Wrocławiu zostają odnalezione zwłoki młodej kobiety pozbawione fragmentu skóry. Ta przerażająca zbrodnia zaczyna się powtarzać – w ciągu następnych dni policja natrafia na kolejne ciała ofiar seryjnego zabójcy. Władek Majchrzak, doświadczony policjant wydziału zabójstw wrocławskiej komendy, formuje specjalny zespół, którego zadaniem jest powstrzymanie okrutnego, ale i niezwykle inteligentnego psychopaty.
Nadkomisarz będzie musiał stawić czoła wyjątkowo trudnemu wyzwaniu, rzutującemu na jego ustabilizowane dotąd życie prywatne i zawodowe. Czy policjantowi uda się rozwiązać zagadkę i schwytać przebiegłego mordercę? Mocny i wyjątkowo zaskakujący kryminał z potężnym ładunkiem emocjonalnym, ukazujący ciemną stronę miasta, ale i mroczną stronę ludzkiej psychiki. Brutalna, bezkompromisowa i przejmująca „Skóra” zostanie z wami na długo po przeczytaniu ostatniej strony…

Spaghetti Bros, tom 1

Autor: Carlos Trillo, Domingo Mandrafina

Tłumacz: BD

Wydawca: Elemental

ISBN: 9788395595875

Liczba stron:  196

Cena: 79,90 PLN

Premiera: 25.01.2021

Sprawdź, gdzie kupić:

Powiadają, że z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach… Ale z drugiej strony, na kogo można liczyć, jak nie na własną rodzinę?
Familia Centobucchi przybyła do Ameryki w poszukiwaniu lepszej przyszłości. Oto skomplikowane losy braci i sióstr, próbujących poukładać sobie życie w Stanach Zjednoczonych w burzliwych latach początku XX wieku. Poznajcie sekrety i pokrętne ścieżki, składające się na dzieje niesławnego gangstera, jego brata księdza i trzeciego z braci – policjanta, oraz ich sióstr: nieprzyznającej się do rodziny gwiazdy filmowej i prowadzącej dom prostej, ale tylko z pozoru, gospodyni. Każda z tych osób ma swoje tajemnice, grzeszki i przewinienia. A autorzy niniejszego komiksu ukażą je wam z przeraźliwą przenikliwością i humorem.

HORROR

Wypychacz zwierząt

Autor: Jarosław Grzędowicz

Tłumacz: brak

Wydawca: Fabryka Słów

ISBN: 9788379646289

Liczba stron:  472

Cena: 44,90 PLN

Premiera: 22.01.2021

Sprawdź. gdzie kupić:

A więc wierzysz w to, co widzisz… Strzeż się! Bo znane i bezpieczne bywa podstępne. Zbłądzić możesz, podążając jedną z dróg, gdy wiele innych w zasięgu wzroku. Przyszłość jawi się milionem możliwości, ale to teraźniejszość Cię zaskoczy. Przesuń kamień, a runie imperium. A więc ufasz rozumowi… Najwyraźniej pracownię wypychacza zwierząt odwiedzić musisz, na pokład U-boota wsiąść, przeżyć pocałunek Loisetty, przetrwać syberyjską zamieć, posłuchać pożegnalnego blues’a albo specjałów kuchni Wschodu skosztować. Zaprasza autor „Księgi Jesiennych Demonów”. Oto kolejna – pełna niesamowitości, wyrazistych bohaterów i mrocznej tajemnicy – antologia jego opowiadań. A liczba ich… 13.

Rodzina z domku dla lalek

Autor: M.R. Carey, Peter Gross i inni

Tłumacz: Paulina Braiter

Wydawca: Egmont

ISBN: 9788328149014

Liczba stron:  160

Cena: 69,90 PLN

Premiera: 20.01.2021

Sprawdź, gdzie kupić:

Nowość dla wszystkich miłośników horroru i twórczości Joego Hilla! Komiksy z logo Hill House Comics powstały jako efekt współpracy znanego pisarza i syna Stephena Kinga z wydawnictwem DC. Do dwóch z pięciu oryginalnych, zamkniętych historii scenariusze napisał sam Joe Hill, a wśród scenarzystów kolekcji jest również ceniony pisarz M.R. Carey. Wszystkie albumy ukażą się do końca 2021 roku w przekładzie Pauliny Braiter. W „Rodzinie z domku dla lalek” cofniemy się o sześćdziesiąt milionów lat, aby zobaczyć początek działania klątwy wynikającej z wojny między kosmicznymi mocami. Potem prześledzimy wpływ tego straszliwego czaru na dzieje pewnej rodziny – od XIX wieku do czasów współczesnych. Przekonamy się, czy zwykły człowiek zdołał uwolnić siebie i swoich bliskich od przekleństwa pradawnych istot.

Kosz pełen głów

Autor: Joe Hill, Leomacs, Dave Stewart

Tłumacz: Paulina Braiter

Wydawca: Egmont

ISBN: 9788328149007

Liczba stron:  184

Cena: 69,90 PLN

Premiera: 20.01.2021

Sprawdź, gdzie kupić:

W „Koszu pełnym głów” zakochana w młodym policjancie studentka pozna od podszewki pozornie spokojny nadmorski kurort. Wkroczy do świata, gdzie rządzą przemoc i korupcja, lecz to będzie dopiero początek jej podróży w strefę mroku. Walcząc o życie, przekona się, że śmierć nie musi oznaczać przejścia do innego wymiaru…

Batman. Sekta

Autor: Jim Starlin, Bernie Wrightson i inni

Tłumacz: Tomasz Sidorkiewicz

Wydawca: Egmont

ISBN: 9788328159358

Liczba stron:  200

Cena: 69,99 PLN

Premiera: 20.01.2021

Sprawdź, gdzie kupić:

„Batman – Sekta” to kontrowersyjna opowieść o Mrocznym Rycerzu stworzona w 1988 roku przez Jima Starlina (scenariusz) i mistrza horrorów Berniego Wrightsona (rysunki). Batman musi zmierzyć się z charyzmatycznym Diakonem Blackfire’em, tajemniczą postacią, która przemierzała ten świat jeszcze przed założeniem Gotham. Blackfire z pomocą armii bezdomnych skutecznie oczyścił miasto z drobnych przestępców… ale jaki jest jego ukryty plan? Gdy Blackfire’owi udaje się złamać Batmana, Zamaskowany Krzyżowiec staje się podatny na wpływ tajemniczego przybysza znikąd. Zdezorientowany i przerażony bohater musi odkryć przerażającą prawdę i zakończyć rządy złowrogiego przywódcy sekty!

FANTASY

Dragon Ball Super, tom 10

Autor: Akira Toriyama, Toyotarou

Tłumacz: BD

Wydawca: JP Fantastica

ISBN: BD

Liczba stron: BD 

Cena: 18,90 PLN

Premiera: 20.01.2021

Sprawdź, gdzie kupić:

Kultowa manga z Son Goku w roli głównej. Po zwycięstwie nad straszliwym Buu na Ziemi wreszcie zapanował spokój. Nie na długo jednak, gdyż niebawem z przestrzeni kosmicznej nadciąga kolejne zagrożenie. Tym razem naszym bohaterom przyjdzie stawić czoła najpotężniejszym wojownikom z szóstego wszechświata.

Dr. Stone, tom  8

Autor: Riichiro Inagaki, Boichi

Tłumacz: BD

Wydawca: Waneko

ISBN: 9788380967489

Liczba stron:  BD

Cena: 23,99 PLN

Premiera: 22.01.2021

Sprawdź, gdzie kupić:

Chrome i jego drużyna zakradają się na teren Imperium Tsukasy i instalują tajną linię telefoniczną! Kto jako pierwszy odbierze połączenie?! Tymczasem w Królestwie Nauki Senku i jego przyjaciele pracują nad budową silnika parowego i konstrukcją pierwszego samochodu. Czas, by nastała epoka przemysłowa!

Miecz zabójcy demonów, tom 6

Autor: Koyoharu Gotouge

Tłumacz: BD

Wydawca: Waneko

ISBN: :9788380968158

Liczba stron:  BD

Cena: 23,99 PLN

Premiera: 25.01.2021

Sprawdź, gdzie kupić:

Tanjirou z trudem pokonuje pajęczego demona. Gdy sądzi, że niebezpieczeństwo minęło, Shinobu Kochou bierze Nezuko na celownik i rodzeństwo bohaterów zostaje pojmane. Chłopak odzyskuje przytomność w siedzibie głównej ich organizacji, otoczony przez Filary, czyli zabójców demonów najwyższej rangi, którzy zamierzają skazać go za podróżowanie z przemienioną w demona Nezuko. Ich sąd przerywa jednak przybycie pewnej osoby!

DLA DZIECI

Wielki napad na mózg. Pociąg do Miejsc Niemożliwych. Nowa Przygoda

Autor: P.G. Bell

Tłumacz: Jowita Maksymowicz-Hamann 

Wydawca: Mamania

ISBN: 9788366750081

Liczba stron:  334

Cena: 39,90 PLN

Premiera: 20.01.2021

Sprawdź, gdzie kupić:

Przygoda pędząca jak ekspres i niemożliwa jak trolle w twojej kuchni! Suzy nie może się doczekać powrotu do Unii Miejsc Niemożliwych i jazdy Niemożliwym Ekspresem Pocztowym. Ale kiedy dowiaduje się o nikczemnym planie zniszczenia Trollowic przez podejrzanego i nieoczekiwanego złoczyńcę, postanawia oczywiście pomóc przyjaciołom. Muszą pędzić od magicznych światów chmur do sekretnych jaskiń, aby złapać winowajcę, zanim Trollowice upadną…

Wujek Sknerus i Kaczor Donald. Rozpuszczalnik uniwersalny. Tom 6

Autor: Don Rosa

Tłumacz: Jacek Drewnowski

Wydawca: Egmont

ISBN: 9788328198562

Liczba stron:  208

Cena: 69,90 PLN

Premiera: 20.01.2021

Sprawdź, gdzie kupić:

Szósty tom opowieści o Sknerusie i innych bohaterach z Kaczogrodu autorstwa słynnego amerykańskiego scenarzysty i rysownika Dona Rosy. Diodak, zwany wynalazcą wszystkiego, znowu pokazuje, na co go stać! Udaje mu się opracować Uniwersol™, płyn zdolny rozpuścić każdą substancję… a Sknerus McKwacz wpada na pomysł, aby za pomocą tej cieczy błyskawicznie drążyć kopalniane szyby! Niestety w ten sposób powstaje tunel do samego jądra Ziemi… co grozi końcem świata! „Dwa serca w Jukonie” to historia z czasów młodości Sknerusa, w której występuje Złotka O’Gilt oraz Północno-Zachodnia Policja Konna. Z kolei Donald stawia dziób niecnemu Lazurowi Indygo w „Zaginionych mapach Kolumba”.

Garfield. Tłusty koci trójpak. Tom 8

Autor: Jim Davis

Tłumacz: 

Wydawca: Egmont

ISBN: 9788328198302

Liczba stron:  288

Cena: 79,90 PLN

Premiera: 20.01.2021

Sprawdź, gdzie kupić:

Garfield uwielbia jedzenie. Niezależnie od tego, czy dusi stek bitą śmietaną, czy ściga uciekającego pączka, wielki łasuch jest zawsze w swojej żarłokowej chwale! Jeśli Garfield kocha jedzenie, to czego nienawidzi najbardziej? Diety! Pręgowany kot musi cierpieć, gdy usłyszy zniewagę od dietetycznej karmy dla kotów: „Hej, grubasie! Zjedz to!”. Ale nie obawiaj się, Garfield zawsze umie sobie to odbić, wykręcając się dowcipem lub uderzeniem w tył głowy Jona. Z przyjemnością pochłaniaj ten pikantny wybór kocich komiksów!

Redakcja

Generalnie bardzo sympatyczni ludzie.

Zobacz także

Czytajcie! Czytanie daje wolność! Wystartowała kampania #TataTeżCzyta2024

Czytajcie! Czytanie daje wolność! Wystartowała kampania #TataTeżCzyta2024 Dlaczego każdy regularnie czytający rodzic to fundament przyszłości …

Leave a Reply