Gorący temat

Poszukiwacz Zwłok – Nowy kryminał mistrza gatunku, Mieczysława Gorzki

Już 9 sierpnia ukaże się najnowsza powieść kryminalna Mieczysława Gorzki “Poszukiwacz Zwłok”. Tym samym znany pisarz rozpoczyna współpracę z wydawnictwem Czarna Owca, które jest dobrze znane wielbicielom wciągających kryminałów i thrillerów.

W najnowszej powieści Gorzki komisarz Laura Wilk, twarda policjantka z zasadami i Maciej Lesiecki, policyjny psycholog z traumą z dzieciństwa, zostają wplątani w niebezpieczną intrygę, której źródła sięgają wiele lat wstecz. Tymczasem za rogiem czai się nieuchwytny zabójca!

  • „Poszukiwacz Zwłok” to powieść kryminalna, ale starałem się napisać tę historię nieco inaczej niż dotychczasowe książki opowiada Mieczysław Gorzka. Położyłem duży nacisk na plastyczność języka, wątek sensacyjny stał się dominujący, dzięki czemu akcja jest jeszcze bardziej dynamiczna i zaskakująca. Kreacji głównych bohaterów poświęciłem dużo uwagi i starałem się, żeby byli oryginalni i ciekawi. Liczę też, że czytelników wciągnie niebezpieczna intryga, w którą wplątałem tę dwójkę. A jeśli książka im się spodoba, możliwe że będzie to początek nowego cyklu z tymi bohaterami – dodaje Gorzka.

Uwagę przyciąga także oryginalna  i intrygująca  okładka “Poszukiwacza Zwłok”. Zaprojektował ją znany twórca plakatów filmowych Maks Bereski, znany jako Plakiat. Książka będzie dostępna zarówno w twardej, jak i miękkiej oprawie, w e-booku oraz w audiobooku w interpretacji uwielbianego przez słuchaczy Filipa Kosiora.

Mimo że do premiery zostało jeszcze trochę czasu, powieść dostała się już na topkę kryminalną Empik.com i zbiera entuzjastyczne recenzje czytelników – średnia ocen “Poszukiwacza Zwłok” w popularnym serwisie LubimyCzytac.pl: wynosi ponad 8 punktów na 10 możliwych, a w serwisie Granice.pl ponad 5 na maksymalnie 6 punktów!

Już w środę 2 sierpnia na profilu YT Czarnej Owcy zostanie opublikowany przedpremierowy podcast z udziałem Mieczysława Gorzki, a dzień przed premierą “Poszukiwacza Zwłok”, we wtorek 8 sierpnia zapraszamy na facebookowy profil Kawiarenki Kryminalnej, na live z udziałem Autora, który poprowadzi Marta Matyszczak.

Nowy kryminał mistrza gatunku

Komisarz Laura Wilk staje na czele grupy śledczej poszukującej brutalnego zabójcy nastolatek. To nie podoba się jej kolegom z wydziału kryminalnego. Mimo początkowych sukcesów, brak współpracy między policjantami komplikuje sytuację. Kiedy jeden ze śledczych zostaje zamordowany, komisarz Wilk uświadamia sobie, że problem jest o wiele poważniejszy, niż jej się początkowo wydawało.

Maciej Lesiecki, psycholog współpracujący z policją, jest tak uwikłany w walkę z traumami z dzieciństwa, że nie dostrzega niepokojących zdarzeń, które nagle pojawiają się w jego życiu. Powoli traci kontrolę i jest coraz bardziej zagubiony. Nieoczekiwanie otrzymuje propozycję od nieznajomej kobiety. Ma znaleźć zwłoki zaginionej przed wielu laty młodej dziewczyny. Przyjmuje to zlecenie wierząc, że dzięki temu rozwiąże wszystkie swoje problemy. A sprawa ta nie jest prosta i niesie ze sobą wiele zagrożeń.

Pomimo własnych problemów komisarz Wilk próbuje pomóc Lesieckiemu. Oboje wpadają w pułapkę. Muszą walczyć o życie w świecie, gdzie wrogowie pozostają wrogami, na przyjaciół nie można liczyć, a za rogiem czai się nieuchwytny zabójca.

Mieczysław Gorzka urodził się w 1969 roku w Środzie Śląskiej, od trzydziestu lat mieszka we Wrocławiu. Z wykształcenia ekonomista, ale od zawsze jego największą pasją jest pisanie. Realizuje się w różnych gatunkach, największe jednak uznanie czytelników przyniosły mu powieści kryminalne.

Twórca postaci komisarza Marcina Zakrzewskiego, pojawiającego się w dwóch cyklach Cienie przeszłości i Wściekłe psy. Na pierwszy składają się: Martwy sad (2019), Iluzja (2019) i Totentanz (2020). W drugim ukazały się w roku 2021 dwie powieści: Polowanie na psy i Dziewięć. Poza seriami opublikowano dotąd utwory: Krwawnica (2022), Lilie (2022) i Burza (2023).

DATA WYDANIA: 9.08.2023
WYDAWCA:
Czarna Owca
ISBN:
9788382528237
LICZBA STRON: 
480
CENA: 
59,99 PLN

Redakcja

Generalnie bardzo sympatyczni ludzie.

Zobacz także

Czytajcie! Czytanie daje wolność! Wystartowała kampania #TataTeżCzyta2024

Czytajcie! Czytanie daje wolność! Wystartowała kampania #TataTeżCzyta2024 Dlaczego każdy regularnie czytający rodzic to fundament przyszłości …

Leave a Reply