Gorący temat

Najciekawsze zapowiedzi tygodnia 04-10 sierpnia 2021

Środy to dzień, w którym “odpoczywają” biblioteki, ale wydawcy i dystrybutorzy działają pełna parą rozpoczynając cotygodniowy festiwal premier. Tegoroczne wakacje to czas wyjątkowego „wyciszenia” na rynku książki, jednak warto zwrócić uwagę na poniższe pięć pozycji. 

SCIENCE FICTION

Diuna. Ród Corrinów. Trylogia Preludium do Diuny. Tom 3

Autor: Brian Herbert, Kevin J. Anderson

Tłumacz: Marek Michowski

Wydawca: Rebis

ISBN: 9788381883054

Liczba stron: 648

Cena: 69,00 PLN

Premiera: 10.08.2021

Sprawdź, gdzie kupić:

Trylogia „Preludium do Diuny” składa się z następujących tomów: Ród Atrydów, Ród Harkonnenów, Ród Corrinów.
Na Ixie mistrz badań Hidar Fen Adżidika zbliża się do końca prac nad sztuczną przyprawą. Szaddam IV, nieświadomy jego podstępnych planów, chce uzależnić wszystkich od amalu. Atakowane są kolejne planety, w końcu zagłada grozi pustynnej Arrakis – jedynemu we wszechświecie źródłu melanżu.
Podczas gdy w Imperium ścierają się najwięksi gracze sceny politycznej, na Kaitainie, pod bokiem Imperatora, zgromadzenie żeńskie jest blisko kulminacji swego planu eugenicznego. Jessika lada moment ma urodzić matkę Kwisatz Haderach, tajnej broni zgromadzenia. Tyle że siostry nie wiedzą wszystkiego…

Wolverine – Czerń, biel i krew

Autor: Praca zbiorowa

Tłumacz: Tomasz Sidorkiewicz

Wydawca: Mucha Comics

ISBN: 9788366589483

Liczba stron: 152

Cena: 65,00 PLN

Premiera: 05.08.2021

Sprawdź, gdzie kupić:

LOGAN. PATCH. BROŃ X. WOLVERINE.
Ten tajemniczy mutant nosił kilka przydomków i podejmował się wielu różnych zajęć. O jego wyczynach opowiedziano mnóstwo historii, lecz wiele innych nadal pozostaje okrytych nimbem tajemnicy. Przed wami dwanaście nieopowiedzianych epizodów z jego życia i najkrwawszych bitew, które stoczył przez lata, po raz pierwszy ujawnionych w całej swojej brutalnej okazałości dzięki talentowi zarówno największych twórców komiksowych ostatnich dekad (Chris Claremont, Chris Bachalo i Adam Kubert), jak i znanych animatorów amerykańskiej kultury popularnej (Steven S. DeKnight i John Ridley).
Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w Wolverine: Black, White & Blood #1–4.

KRYMINAŁ / THRILLER

Diament śmierci

Autor: Matthew Hart

Tłumacz: Jan Pyka

Wydawca: Rebis

ISBN: 9788381883160

Liczba stron: 280

Cena: 34,90  PLN

Premiera: 10.08.2021

Sprawdź, gdzie kupić:

Tajemnice, mistyfikacja i śmierć. Porywający debiut.
Historia cenionego znawcy diamentów, który, złapany w sieć oszustw i intryg, próbuje odkryć sekrety najdroższego diamentu na świecie
Kiedy na szyi żony kandydata na prezydenta Stanów Zjednoczonych niespodziewanie pojawia się unikatowy diament zwany Rosyjskim Różem, Alex Turner z wydziału śledczego Departamentu Skarbu, były agent CIA, odkrywa, że wpadł jak mucha w pajęczą sieć. Taki diament zawsze kryje jakiś sekret, ale sieć tajemnic oplatająca Róż jest bardziej zawikłana, niż Alex mógł sobie wyobrazić.
Stara się dociec, dlaczego zdradziła go tajemnicza rosyjska podwójna agentka, a diament znalazł się na drodze wiodącej do Białego Domu. Gdziekolwiek bowiem trafia Rosyjski Róż, podążają za nim tajemnice, mistyfikacja i śmierć.

Jej jest ta czerwień

Autor: Izabela Kawczyńska

Tłumacz: brak

Wydawca: Lira

ISBN: 9788366730731

Liczba stron: 640

Cena: 44,99 PLN

Premiera: 04.08.2021

Sprawdź, gdzie kupić:

Inspirowana prawdziwymi zdarzeniami opowieść o makabrycznej zbrodni, o której Ernest Hemingway napisał: „To najciekawsza z ludzkich historii. To jest prawdziwe. Ten proces zawiera wszystko, czego domaga się społeczeństwo”.
Eva – młoda, ciężarna kobieta, żona Adama, znanego neurochirurga, członka zamożnego lekarskiego klanu należącego do elity miasteczka, zostaje zamordowana. Zabójstwo miało miejsce w 1954 roku w Bay Village w Ohio, a jego okoliczności do dziś pozostają niewyjaśnione. Budząca szereg kontrowersji, ciągnąca się przez ponad sześćdziesiąt lat sprawa pogrążyła całą okolicę w mroku, kładąc się cieniem na losach każdego, kto miał styczność z ofiarą. Powieściowej rekonstrukcji zbrodni, opowiadanej z perspektywy czasu, towarzyszą pytania o zło, dobro i naturę człowieka. Wszyscy jesteśmy mordercami w świecie, w którym łotrostwo jest cnotą, a przemoc jest prawem.

DLA DZIECI

Elemelementarz

Autor: Henryk Jerzy Chmielewski

Tłumacz: brak

Wydawca: Prószyński Media

ISBN: 9788382342444

Liczba stron: 48

Cena: 30,00 PLN

Premiera: 10.08.2021

Sprawdź, gdzie kupić:

Nowe wydanie ELEMELENTARZA, za pomocą którego niezapomniany Papcio Chmiel udowodnił, że na naukę nigdy nie jest za późno!
Dzieło, które oddajemy dziś w Wasze ręce (mam nadzieję czyste), ma pomóc nie tylko w uczłowieczaniu Pana Tytusa de Zoo, ale i reszcie obywateli i obywatelniątek w osiągnięciu umiejętności bezjąkającego czytania oraz pisania w znakomitej, czytelnej, pięknej kaligrafii.
Wasz Papcio Chmiel
A’Tomek: – Tytus jest już na tyle rozwinięty, że można go uczyć czytać i pisać. Ułożyłem dla niego specjalny ELEMENTARZ.
Romek: – Obawiam się, że zbyt późno jak na 57-letniego pierwszoklasistę.
Papcio: – Na naukę nigdy nie jest za późno.
Niniejszy ELEMELEMENTARZ został zatwierdzony do użytku na terenie Republiki TRAPEZFIKU – Afryka Środkowa, przez Panią Hopsasa, minister EDUKACJI WSZECH NAUK I BEZECEŃSTW. Sponsorowany przez Companię Europ Cocosmediaprósh, jest rozprowadzany po szkołach i Domach Wesołych Nieudaczników. Prosi się obdarowanych użytkowników o wpisanie poniżej swoich danych personalnych, wklejenie aktualnej fotografii lub odcisku palucha. Po wykorzystaniu całości nauk z ELEMELENTARZA należy przekazać dzieło młodszemu analfabecie.

Redakcja

Generalnie bardzo sympatyczni ludzie.

Zobacz także

Czytajcie! Czytanie daje wolność! Wystartowała kampania #TataTeżCzyta2024

Czytajcie! Czytanie daje wolność! Wystartowała kampania #TataTeżCzyta2024 Dlaczego każdy regularnie czytający rodzic to fundament przyszłości …

Leave a Reply