Gorący temat

Tak mógłby wyglądać „Tron” według Jodorowsky’ego

Chilijski artysta Johnny Darell wykorzystał sławną już sztuczną inteligencję MidJourney do wykreowania scen i plakatów do filmów „Tron” i „Tron: Dziedzictwo” w wersji, gdyby reżyserował je Alejandro Jodorowsky – twórca m.in. przełomowego komiksu „Incal” i niedokończonej filmowej „Diuny„. Efekt jest oszałamiający. Poniżej wybraliśmy kilka reprezentatywnych przykładów, a całość znajdziecie tutaj i tutaj.

Tron

 

Tron: Dziedzictwo

Paweł Deptuch

Redaktor, publicysta, autor kilku opowiadań i scenariuszy komiksowych. W latach 2004-2010 redaktor naczelny portalu Carpe Noctem. Od 2006 r. współpracuje z miesięcznikiem Nowa Fantastyka, a w latach 2018/2019 z polską edycją magazynu Playboy, gdzie pisał o nowych technologiach. Publikował też w zinach (Ziniol, Biceps) i prasie specjalistycznej (Czachopismo, Smash!). Od 2008 r. elektor Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego, a od 2019 r. juror Nagrody Nowej Fantastyki w kategorii Komiks Roku.

Zobacz także

Kevin sam w… Związku Radzieckim

Artyści i inni twórcy za pomocą sztucznej inteligencji MidJourney wymyślają niesamowite rzeczy. Po wizualnej interpretacji …

Leave a Reply