Jeśli nie wiecie kim jest Drew Struzan, nie martwcie się, na pewno kojarzycie jego prace, które na przestrzeni ostatnich trzydziestu lat były ozdobą dziesiątek filmowych hitów.
Mówią wam coś takie tytuły jak „Gwiezdne Wojny”, „Powrót do przyszłości”, „Akademia policyjna”, „Indiana Jones”, „Harry Potter”, „Coś”, „The Goonies” „Hook”, „Rambo” czy „Blade Runner”? No właśnie, Struzan stworzył przepiękne i niezwykle rozpoznawalne grafiki, które sprawiały, że złe filmy wyglądały całkiem nieźle, a te dobre jeszcze lepiej.
W latach 70. Struzan tworzył plakaty tradycyjnymi technikami głównie do filmów klasy „B” („Empire of the Ants”, „The Food of the Gods”) oraz okładki do płyt (m.in. dla Black Sabbath, Alice Coopera, Bee Gees, Glenna Millera). Jego wielka kariera rozpoczęła się w 1978 r. kiedy to zaprzyjaźniony artysta Charles White III zaproponował mu współpracę przy plakacie promującym ponowne wejście do kin „Gwiezdnych Wojen” (był to tzw. „circus” poster). Wówczas młody Struzan zaraził się od niego techniką natryskową akrylu i doprowadził ją do mistrzostwa. Stał się później ulubionym artystą George’a Lucasa, Stevena Spielberga, Franka Darabonta czy Guillermo del Toro. W 2008 r. przeszedł na emeryturę, ale od czasu do czasu powraca z niej tworząc okazjonalne plakaty – np. do pierwszego sezonu „The Walking Dead”, „Mob City” czy filmu dokumentalnego „Batkid Begins: The Wish Heard Around The World”.
Lista jego prac jest niebywale długa, a oprócz plakatów filmowych i okładek do płyt stworzył też dziesiątki plakatów reklamowych, okładek komiksów (m.in. „Action Comics”, „Star Trek”), książek, itp. W swojej karierze otrzymał trzy nagrody: Saturna za osiągnięcia zawodowe oraz Inkpot i Key Art za wybitne osiągnięcia na polu ilustracji. W 2013 powstał dokument „Drew: The Man Behind The Poster”.