Gorący temat

Diament śmierci – Matthew Hart

Tajemnice, mistyfikacja i śmierć

Porywający debiut

Historia cenionego znawcy diamentów, który, złapany w sieć oszustw i intryg, próbuje odkryć sekrety najdroższego diamentu na świecie

Kiedy na szyi żony kandydata na prezydenta Stanów Zjednoczonych niespodziewanie pojawia się unikatowy diament zwany Rosyjskim Różem, Alex Turner z wydziału śledczego Departamentu Skarbu, były agent CIA, odkrywa, że wpadł jak mucha w pajęczą sieć. Taki diament zawsze kryje jakiś sekret, ale sieć tajemnic oplatająca Róż jest bardziej zawikłana, niż Alex mógł sobie wyobrazić.

Stara się dociec, dlaczego zdradziła go tajemnicza rosyjska podwójna agentka, a diament znalazł się na drodze wiodącej do Białego Domu. Gdziekolwiek bowiem trafia Rosyjski Róż, podążają za nim tajemnice, mistyfikacja i śmierć.

DATA WYDANIA: 10.08.2021
WYDAWCA: Rebis
PRZEKŁAD: Jan Pyka
ISBN: 978-83-8188-316-0
LICZBA STRON: 280
CENA: 34,90 PLN

Matthew Hart pisał o złocie i diamentach dla „Vanity Fair”, „Atlantic Monthly”, „Wall Street Journal”, „London Times” i wielu innych gazet oraz czasopism. Był redaktorem współpracującym nowojorskiego czasopisma branżowego „Rapaport Diamond Report”. Jego wielokrotnie nagradzana książka Diamond: The History of a Cold Blooded Love Affair została przetłumaczona na sześć języków, a w nakręconym na jej podstawie czterogodzinnym mini serialu zagrali sir Derek Jacobi i Judy Davis. Na podstawie jego książki Gold: The Race for the World’s Most Seductive Metal powstał scenariusz programu telewizyjnego National Geographic. W pogoni za historiami o diamentach podróżował od Arktyki do Angoli, a Diament śmierci to jego pierwszy thriller. Mieszka w Nowym Jorku.

Redakcja

Generalnie bardzo sympatyczni ludzie.

Zobacz także

Pokusa diabła – Adrian Bednarek

Przekonaj się, ile zaryzykuje morderca, który zbyt długo tłumi swoje żądze Życie na wolności jest …

Leave a Reply