Gorący temat

Wygraj książkę „Ostatnie dni Władimira P.” Michaela Honiga [konkurs zakończony]

Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym wraz z wydawnictwem Otwartym. Do wygrania są trzy egzemplarze satyrycznej powieści „Ostatnie dni Władimira P.” Michaela Honiga.

Aby wziąć udział w konkursie należy odpowiedzieć na proste pytanie. Zwycięzców wyłoni zespół redakcyjny spośród najbardziej kreatywnych odpowiedzi.

1: Jak wyobrażasz sobie ostatnie chwile Władimira P. na tym łez padole?

ZWYCIĘZCY

Karolina Stępień. Paweł Rybkowski, Damian Politański

Odpowiedzi z tematem „Ostatnie dni” należało nadsyłać na adres: konkurs[at]badloopus.pl do 27 lipca 2022 r., do godziny 23:59.

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych oznacza akceptację regulaminu. W treści zgłoszenia prosimy umieścić poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis książki: „Tu Szeremietiew, Władimirze Władimirowiczu”, powtórzył raz jeszcze Szeremietiew, wcale nie zdziwiony faktem, że Władimir zwraca się do niego jak do innej osoby. Przez większość czasu Władimir wdawał się w konwersacje z krzesłami i ławkami, na których, jak był przekonany, siedzieli ludzie, więc jeśli Szeremietiew wchodził w trakcie takiej rozmowy, jego podopieczny brał go zwykle za kogoś ze swojej przeszłości.

Czasy, kiedy były prezydent Rosji jeździł z nagim torsem na koniu i trząsł oligarchami, dawno minęły. Teraz żyje z dala od Kremla, w ekskluzywnej daczy – i w świecie urojeń, faszerowany lekami na uspokojenie. Na straży Władimira stoi poczciwy Szeremietiew, który jako jedyny ze służby domowej nie robi interesów na boku. Nastaje jednak dzień, kiedy zegarki z kolekcji eksprezydenta zaczynają tykać coraz głośniej i nawet Szeremietiew musi pożegnać się ze swoją – niezbyt modną w Rosji – moralnością.

„Ostatnie dni Władimira P.” to niezwykle aktualna, choć osadzona w przyszłości, satyra społeczno-polityczna, która niczym matrioszka obnaża kolejne oblicza Rosji. Powieść pełna absurdalnego humoru w stylu Mendozy, z gagami godnymi „Grand Budapest Hotel”. Przeczytaj fragment powieści.

Redakcja

Generalnie bardzo sympatyczni ludzie.

Zobacz także

Wygraj książkę „Nocny portret” Laury Morelli [konkurs zakończony]

Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym wspólnie z wydawnictwem Letra. Do wygrania są trzy egzemplarze …

Leave a Reply