Gorący temat

Wygraj książkę „Nocny portret” Laury Morelli [konkurs zakończony]

Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym wspólnie z wydawnictwem Letra. Do wygrania są trzy egzemplarze książki „Nocny portret” Laury Morelli.

Aby wziąć udział w konkursie należało odpowiedzieć na dwa pytania. Zwycięzców wyłoni zespół redakcyjny spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

1: W którym muzeum znajduje się aktualnie obraz „Dama z gronostajem” Leonarda da Vinci?

  • ODP: Muzeum Czartoryskich w Krakowie

2: Jacy znani malarze pojawiają się w fabule innych powieści z Wydawnictwa Letra? Wymień przynajmniej dwóch.

  • ODP: Edward Munch, Edgar Degas, Henri Matisse, Gustav Klimt

ZWYCIĘZCY

Paweł Płocica, Grażyna Wolska, Patrycja Lesiak

Odpowiedzi z tematem „Nocny portret” należało nadsyłać na adres: konkurs[at]badloopus.pl do 16 lipca 2023 r., do godziny 23:59.

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych oznacza akceptację regulaminu. W treści zgłoszenia prosimy umieścić poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: W trakcie II wojny światowej na terenach polskich masowo rabowane były cenne dzieła sztuki i zabytki. Wśród nich znalazła się także Dama z gronostajem pędzla Leonarda da Vinci. Książka Laury Morelli, włoskiej badaczki sztuki, przedstawia niezwykłe losy tego słynnego obrazu w dwóch kluczowych dla niego momentach.

Autorka przenosi nas do XV-wiecznego Mediolanu, gdzie poznajemy historię powstania arcydzieła, jego genialnego autora i pięknej modelki, oraz do Monachium czasów wojny, gdzie pewna konserwatorka sztuki niechcący sprawia, że renesansowy portret dostaje się w ręce nazistowskiego funkcjonariusza. Prowadzone równolegle opowieści, które dzieli kilka stuleci, składają się na fascynującą lekturę o sztuce, namiętności i okrutnych mechanizmach władzy.

Redakcja

Generalnie bardzo sympatyczni ludzie.

Zobacz także

Wygraj “Rywala diabła” autorstwa Adriana Bednarka [konkurs zakończony]

Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym wraz z wydawnictwem Zaczytani. Do wygrania są trzy egzemplarze …

Leave a Reply