Gorący temat

Las ożywionego mitu – najważniejsza premiera fantastyczna roku!

Już 3 sierpnia będzie mieć premierę najważniejsza premiera fantastyczna tego roku! Nowego wydania, w świeżym tłumaczeniu, doczeka się legendarna powieść Roberta Holdstocka – Las ożywionego mitu!

Tajemniczy las Ryhope zaczyna się o krok za Oak Lodge, posiadłością rodziny Huxleyów. Ojciec, George Huxley, poświęca życie badaniu jego sekretów, przypłacając swą pasję obłędem. Starszy syn kontynuuje jego dzieło, coraz głębiej wkraczając w pierwotną puszczę jej krętymi ścieżkami. Gdy z wojennej zawieruchy powraca do domu młodszy, Steven, on również słyszy niepokojący zew…

Dziennik prowadzony przez Huxleya seniora jest opisem ogarniającego go szaleństwa, lecz także przewodnikiem po zagubionych w gęstwinie traktach. Wiedzie on Stevena w równoległy, nierzeczywisty świat naszych najgłębszych pokładów podświadomości. Jest listem z najstarszych, przedneolitycznych epok, w których granica między Człowiekiem a Naturą jeszcze nie istniała.

Jak zakończy się mityczna podróż, w którą wyruszył Steven Huxley? Czy las Ryhope okaże się grobem, w którym złożony zostanie w gorączkowym, szamańskim rytuale? A może ubrane w ciało starożytne mity będą łaskawe i odkryją przed nim zagadkę niespisanej nigdy opowieści o początkach rodzaju ludzkiego?

Powieść Roberta Holdstocka nie tylko doczekała się uznania krytyków, co zaowocowało nagrodami BSFA (British Science Fiction Association) i World Fantasy Award w kategorii najlepszej powieści, ale też szybko uzyskała miano kultowej i jednej z najważniejszych powieści fantasy wszechczasów. Nowe wydanie Wydawnictwa Terminus, w tłumaczeniu Michała Jakuszewskiego opatrzone zostało Posłowiem Marty Kładź -Kocot. Autorem ilustracji okładkowej jest Piotr Memben.

„Las ożywionego mitu”  Roberta Holdstocka to powieść, która – mimo upływu czasu od pierwszego wydania (1984 rok) nadal zachwyca klimatem, urzeka rozmachem i daje szansę na niezwykłą podróż, jaka może śmiało konkurować z największymi klasykami fantasy, choćby z tolkienowskim „Władcą Pierścieni”.

Redakcja

Generalnie bardzo sympatyczni ludzie.

Zobacz także

Czytajcie! Czytanie daje wolność! Wystartowała kampania #TataTeżCzyta2024

Czytajcie! Czytanie daje wolność! Wystartowała kampania #TataTeżCzyta2024 Dlaczego każdy regularnie czytający rodzic to fundament przyszłości …

Leave a Reply