Gorący temat

Najciekawsze zapowiedzi książkowe – lipiec 2023

Czas wakacyjnego rozleniwienia sprzyja czytaniu. A jeśli nie wiecie jeszcze, co z lipcowych nowości zabrać w urlopowym bagażu, spieszymy z poleceniem z dwudziestoma piecioma najciekawszymi premierami lipca. 

SCIENCE FICTION

Artur C. Clarke – Odyseja kosmiczna 2061. Tłumaczenie: Radosław Kot. Dom Wydawniczy Rebis. Data wydania: 25.07.2023

Trzeci tom wizjonerskiej serii, kanonu literatury SF.
Pięćdziesiąt lat po transformacji Jowisza w drugie słońce Ziemi stutrzyletni doktor Heywood Floyd wchodzi na pokład luksusowego statku Universe, by po raz pierwszy w dziejach wylądować na komecie Halleya.
W tym samym czasie Galaxy wyrusza, by zbadać tajemnice ewolucji na Europie, dawnym księżycu Jowisza ̶ wbrew ostrzeżeniu „wszystkie światy są wasze z wyjątkiem Europy”. Podczas gdy załoga wpada w kłopoty na zakazanym globie i musi czekać na ratunek ze strony Universe, wszechmocna siła, która jest obecnie Davidem Bowmanem, obserwuje i czeka, by ujawnić niezwykłe sekrety monolitu i ukazać ludzkości jej ostateczną rolę w kosmicznej historii…

Sprawdź, gdzie kupić:

Martha Wells – Pamiętnik Mordbota. Tłumaczenie: Marek Pawelec. Wydawnictwo MAG. Data wydania: 28.07.2023

Zabójczy android odkrywa siebie w „Wszystkie wskaźniki czerwone”, pełnej napięcia przygodzie autorstwa Marthy Wells, która poprzez sztuczną inteligencję bada korzenie świadomości.
W zdominowanej przez korporacje międzygwiezdnej przyszłości misje planetarne muszą zostać zatwierdzone i wyposażone przez Firmę. Dla ich własnego bezpieczeństwa, grupom badawczym towarzyszą dostarczane przez Firmę androidy ochroniarskie.
Jednak w świecie, w którym kontrakty wygrywa najtańszy oferent bezpieczeństwo nie stoi na pierwszym miejscu.
Na odległej planecie grupa naukowców przeprowadza oceny powierzchni w towarzystwie dostarczonego przez Firmę androida – samoświadomej jednostki ochroniarskiej, która zhakowała swój moduł kontrolera i nazywa siebie (choć nigdy na głos) „Mordbotem”. Pełna pogardy dla ludzi tak naprawdę chce mieć tylko dość spokoju, by dowiedzieć się, kim naprawdę jest.
Jednak gdy sąsiednia wyprawa milknie, to naukowcy i Mordbot muszą odkryć prawdę.
„Sztuczny stan” to druga część napisanej przez Martkę Wells, nagrodzonej nagrodami Hugo, Nebula, Alex i Locus, znajdującej się na liście bestsellerów New Your Times noweli „Wszystkie wskaźniki czerwone”.

Sprawdź, gdzie kupić:

Paweł Matuszek – Zejście 49. Wydawnictwo IX. Data wydania: 25.07.2023

Henryk utknął na Limesie – planecie znajdującej się na tak odległych rubieżach wszechświata, że nocne niebo zawsze pozostaje tu jednolicie czarne. A w dzień nad niebezpiecznymi pustkowiami wschodzi przedziwne, mechaniczne słońce. Niegdyś przybywało tu wielu podróżników, zwabionych obietnicami przygody i bogactwa, lecz wszyscy już dawno odeszli. Henryk też powinien, ale nie może. Coś go tu trzyma. Coś pod powierzchnią rzeczy. Ukryte również w jego przeszłości. Coś, co w żaden sposób nie pasuje do wizerunku pracownika międzynarodowej korporacji, w który Henryk chce wierzyć. Coś, co sprawia, że wszyscy tkwimy tam razem z nim. Czy uda mu się wydostać? Czy ucieczka ze wstęgi Möbiusa w ogóle jest możliwa? I czy ma sens, jeśli na niczym innym nie można polegać?

Książka dostępna w przedsprzedaży na stronie wydawcy

LITERATURA FAKTU

Howard Sounes – Ciągle w drodze. Życie Boba Dylana. Tłumaczenie Filip Łobodziński. Wydawnictwo Kosmos Kosmos. Data wydania: 12.07.2023

Osoby dramatu:
arogancki chłopak, który pożyczał bez pozwolenia cudze płyty i zmyślał wydarzenia z młodości, niezbyt schludnie ubrany psychofan Woody’ego Guthriego, poeta symbolista, porażający starszych od siebie wizyjnością piosenek, muzyk świadomie gwałcący muzyką elektryczną oczekiwania swoich konserwatywnych wielbicieli, obsesyjnie chroniący bezpieczeństwa własnej rodziny wiejski malarz amator, nieposkromiony kobieciarz, autobiograf mylący za sobą tropy jak wytrawny szpieg, żarliwy kaznodzieja neofita, stary szaman, widzący dalej, więcej i głębiej, zagubiony artysta, którego czas bezpowrotnie mijał, artysta-prorok, laureat Nobla, Grammy, Pulitzera, Polara i Oscara, który odnalazł przyszłość w przeszłości, milioner potajemnie ofiarowujący sute darowizny, a sam żyjący byle czym,
twórca nierozumiany, ale analizowany przez miliony… Te wszystkie i wiele innych postaci mieści jedna niepozorna osoba dziś 82-letniego artysty, który nadszedł znikąd i samodzielnie zrewolucjonizował nie tylko muzykę, ale też całą kulturę popularną. Mistrz słowa poetyckiego na miarę Szekspira, wirtuoz zagadek, obdarzony niezwykłym, jedynym w swoim rodzaju, irytującym, hipnotycznym głosem. Człowiek, bez którego nie sposób sobie wyobrazić współczesnego świata. Robert Allen Zimmerman, Shabtai Zisel ben Avraham, który stał się Bobem Dylanem. To opowieść o jego przedziwnym życiu.

Sprawdź, gdzie kupić:

Marcin Kącki – Chłopcy. Idą po Polskę. Wydawnictwo Znak Literanova. Data wydania: 12.07.2023

Poszedłem do korwinistów i konfederatów. Na początek? Dużo cukru.
A potem rozgrywki polityczne, intrygi, kochanki, noce na barze, nazistowskie piosenki.
Wbiłem się w szeregi chłopców, którzy maszerują równo, zauroczeni wizją wolności totalnej.
„A jeśli na końcu tego marszu czeka nas Polska totalna, w której wolność będzie tylko dla wybranych?”
Marcin Kącki, jeden z najlepszych i najbardziej doświadczonych polskich reporterów, nagradzany autor takich książek jak Białystok. Biała siła, czarna pamięć czy Oświęcim. Czarna zima, wraca z nowym reportażem o ludziach, którzy walczą o przejęcie władzy w Polsce.
Poznajmy tych, którzy chcą nami rządzić.

Sprawdź, gdzie kupić:

Tomas Forro – Gorączka złota. jak upadała Wenezuela. Tłumaczenie: Andrzej S. Jagodziński. Wydawnictwo Czarne. Data wydania: 12.07.2023

Wenezuela jeszcze w drugiej połowie XX wieku była jednym z najzamożniejszych państw Ameryki Południowej. Dziś to kraj pogrążony w głębokim kryzysie politycznym, społecznym i gospodarczym. Szaleje hiperinflacja, brakuje wody pitnej i benzyny, nie ma śladu po dawnych bogactwach.
Tomáš Forró, reporter od lat obserwujący Wenezuelę, wyrusza do kopalni złota w tak zwanym Łuku Górniczym, gdzie ogniskują wszystkie problemy. To tam codziennością są brutalne walki między armią, lewicową partyzantką, tajną policją i broniącymi niezależności Indianami. Opisuje także katastrofalne skutki wydobycia złota i realne zagrożenie zatrucia dopływów największych rzek regionu – Orinoko i Amazonki.
Gorączka złota to wstrząsający reportaż o tym, że do głębokiego upadku całego kraju nie jest potrzebna niszcząca wojna ani wielka katastrofa naturalna – wystarczą zwykłe zaniedbania i rozwiązywanie problemów na skróty.

Sprawdź, gdzie kupić:

Douglas Preston, Mario Spezi – Potwór z Florencji. Śledztwo w sprawie seryjnego mordercy. Tłumaczenie: Kaja Gucio. Wydawnictwo Czarne. Data wydania: 26.07.2023

To się zdarzyło w wielu krajach: seryjny morderca, który w przewrotny sposób staje się symbolem swojej epoki i demaskuje jej mroczne oblicze. We Włoszech był nim Potwór z Florencji. Jego sława przekroczyła granice Italii, a zabójstwa i prowadzone śledztwo inspirowały Thomasa Harrisa przy pisaniu Hannibala.
Wszystko zaczyna się w 1974 roku: na wzgórzach pod Florencją ktoś brutalnie morduje parę, która uprawia seks w samochodzie. Do 1985 roku w identycznych okolicznościach ginie kolejne dwanaście osób. Rozpoczyna się najdłuższe i najdroższe śledztwo w historii Włoch. O udział w zbrodniach podejrzanych jest prawie sto tysięcy mężczyzn, zatrzymanych zostaje kilkunastu, ale trzeba ich zwolnić, bo w tym samym czasie Potwór atakuje ponownie. Plotki i fałszywe oskarżenia rujnują życie wielu osób, a całe pokolenie florentczyków twierdzi, że zbrodnie odcisnęły piętno na mieście i życiu mieszkańców. Samobójstwa, ekshumacje, domniemane otrucia czy przesyłki zawierające fragmenty zwłok, a także seanse spirytystyczne na cmentarzach, sprawy sądowe, fałszywe dowody i zaciekłe prokuratorskie wendety: z czasem śledztwo samo staje się potworem, pochłaniającym wszystko na swojej drodze.
Książka Douglasa Prestona i Maria Speziego to reportaż wyjątkowy – autorzy nie tylko obnażają słabości włoskiego wymiaru sprawiedliwości i szczegółowo relacjonują przebieg śledztwa, ale sami stają się jego częścią. Potwór z Florencji niczym najlepszy kryminał wciąga, trzyma w napięciu i niepokoi. Zwłaszcza że sprawcy morderstw nigdy nie odnaleziono…

Sprawdź, gdzie kupić:

KRYMINAŁ / THRILLER

Andrea Camilleri – Gniazdo żmij. Tłumaczenie: Monika Woźniak. Wydawnictwo Noir Sur Blanc. Data wydania: 05.07.2023

Starszy mężczyzna zostaje znaleziony martwy w jadalni letniego domu nad morzem. Nie dość, że ma ranę postrzałową z tyłu głowy, okazuje się, że dosypano mu do kawy trucizny. Syn, który odkrył ciało, wydaje się mieć najwięcej do zyskania na przedwczesnej śmierci ojca, ale gdy Montalbano dowiaduje się więcej o haniebnym życiu ofiary, odkrywa, że połowa Vigàty miała motyw do zamordowania denata.
I kim jest tajemniczy włóczęga o nienagannych manierach, którego komisarz zastał pewnego ranka na werandzie swojego domu?

Sprawdź, gdzie kupić:

Jana Wagner – Żywi ludzie. Tłumaczenie: Ewa Skórska. Wydawnictwo Zysk i S-ka. Data wydania: 11.07.2023

Pełen akcji thriller psychologiczny o tym, jak pozostać człowiekiem w nieludzkich warunkach
Jedenaście osób – ośmioro dorosłych i troje dzieci – ukryło się przed pandemią nieznanej zabójczej choroby na małej wyspie pośrodku karelskiej tajgi. Ale czy to oznacza, że ​​najgorsze już jest za nimi? Zdołali przeżyć, ale co dalej? Są odcięci od świata. Będą musieli spędzić razem surową zimę, znaleźć pożywienie, stawić czoło nowym zagrożeniom, a przede wszystkim nauczyć się akceptować siebie nawzajem. Wybór, przed którym stoją, jest prosty: zmień się albo zgiń.
Żywi ludzie to kontynuacja Pandemii, głośnego thrillera o przetrwaniu w czasach zarazy, na podstawie którego nakręcono serial Ku jezioru.

Sprawdź, gdzie kupić:

Przemysław Żarski – Grzęzawisko. Wydawnictwo Czwarta Strona. Data wydania: 12.07.2023

W odnalezionych na grzęzawisku kościach kryje się historia zadawnionych krzywd i przerwanego przedwcześnie życia. Podkomisarz Aleksandra Lazar rozpoczyna śledztwo. Jego korzenie sięgają głęboko w przeszłość, do tragedii, w której cieniu lokalna społeczność żyje od lat. A Aleksandrę zmusi do zmierzenia się z prawdą o sobie i swoich bliskich.
Ci, którzy mogliby pomóc w rozwiązaniu zagadki, milczą. Zbyt wiele mają do stracenia. A ci, którzy decydują się mówić, mają w tym swój interes. Co wydarzyło się ponad dwie dekady temu, gdy grupa młodych ludzi wybrała się na biwak w środku lasu? Czy po latach uda się dotrzeć do prawdy? A może bagniste tereny wchłonęły ją na zawsze?
„Grzęzawisko” to historia pełna napięć i niewiadomych. Opowieść o samotności, braku akceptacji i naiwnej wierze w świat, który dawno przeminął. Zapuszczając się w jej odmęty, spotkasz ludzi uwikłanych w skomplikowane relacje i zderzysz się z emocjami, które nie pozostawią cię obojętnym na krzywdę.

Sprawdź, gdzie kupić:

FANTASY

Ben Aaronovitch – Rezki Londynu. Tłumaczenie: Małgorzata Szypuła. Wydawnictwo Zysk i S-ka. Data wydania: 04.07.2023

Pierwszy tom bestsellerowego cyklu o magicznym Londynie, który pokochali czytelnicy na całym świecie. Peter Grant, młody funkcjonariusz londyńskiej policji, marzy o zostaniu detektywem. Jednak po odebraniu zeznań świadka, który okazał się… duchem, Grant zwraca na siebie uwagę detektywa Thomasa Nightingale’a zajmującego się przestępstwami związanymi z wszelkimi przejawami niesamowitości. Tak zaczynają się jego przygody w pełnym magii mieście, w którym duchy, bogowie i wampiry żyją tuż obok zwykłych mieszkańców, a pradawne zło powraca wraz z falą dziwnych, brutalnych morderstw.
Rzeki Londynu to niesamowita i dowcipna podróż w świat magicznych przygód, czarujących postaci i kryminalnych zagadek, która nie pozostawi obojętnym żadnego czytelnika.

Sprawdź, gdzie kupić:

Marcin Poldewski – Księga zepsucia. Tom 2. Wydawnictwo Fabryka Słów. Data wydania: 07.07.2023

W świecie wypaczonym poza wszelkie granice dobro i życie zdają się skażeniem.
Rud chciał tylko wrócić do domu. Do świata, który znał. Wyrwać się z szaleństwa Thei, jej Nieskończonej Wojny, krwiożerczości i zła. Aby to osiągnąć, będzie musiał zrealizować ulubioną bajkę ludzkości: oto pojawia się Wybraniec, zawiera sojusze, daje komuś po łbie i wygrywa życie. Nic prostszego, prawda?
Może na Ziemi. Ale na Thei, gdzie jedynym prawem jest prawo siły, zadanie okaże się bardzo trudne. Być może wygrywając Rud utraci wszystko, co czyni go człowiekiem. Być może, gdy już wywalczy sobie prawo do powrotu na Ziemię, stanie się istotą, która nigdy nie powinna tam wracać.

Sprawdź, gdzie kupić:

Jean-Luc Istin, Diogo Saito – Orki i gobliny. Tom 1. Turuk. Tłumaczenie: Maria Mosiewicz. Wydawnictwo Egmont. Data wydania: 26.07.2023

„Orki i gobliny” to kolejna z serii rozgrywających się w Akwilonie – jednym z największych komiksowych uniwersów fantasy. Akcja tej opowieści, podobnie jak fabuły cykli „Elfy”, „Krasnoludy” i „Magowie”, jest umieszczona w krainie Arranii.
Ork Turuk budzi się w środku ludzkiego miasta, ale dokoła nie widzi żywej duszy. Co gorsza nie pamięta, jak się tam znalazł… Szybko się okazuje, że to dopiero początek jego kłopotów. Na szczęście Turuk nie zapomniał, jak się walczy o życie, bo bez tej umiejętności bardzo szybko straciłby głowę w przerażającym mieście potworów!
Świat Akwilonu wymyślili dwaj francuscy scenarzyści specjalizujący się w opowieściach mitycznych, baśniowych i fantastycznych: Jean-Luc Istin („Merlin”, „Les druides”) i Nicolas Jarry („Zmierzch bogów”), którzy do współpracy zaprosili kilku innych scenarzystów oraz wielu doświadczonych rysowników. W chwili obecnej cykle ze świata Akwilonu liczą łącznie ponad osiemdziesiąt albumów!

Michael J. Sullivan – Epoka mieczy. Tłumaczenie: Agnieszka Hałas. Wydawnictwo MAG. Data wydania: 28.07.2023

W Epoce Mitu Michael J. Sullivan, mistrz fantasy, wyprawił czytelników w zapierającą dech podróż pełną czarów i przygód, heroizmu i zdrady, miłości i straty. W drugim tomie tej pasjonującej sagi rebeliantom zagrażają nie tylko potężni wrogowie z zewnątrz, ale i zaciekła rywalizacja wśród samych sojuszników.
Raithe, Zabójca Bogów, zapoczątkował rebelię zabijając Fhreja, lecz zadawnione konflikty pomiędzy Rhunami niemalże uniemożliwiają im zjednoczenie przeciwko wspólnemu wrogowi. A nawet jeśli klany połączą swe siły, jak mają pokonać przeciwników, którzy władają czarodziejską, prawie boską mocą? Odpowiedź leży za morzem, w odległej krainie zamieszkanej przez tajemniczą rasę, która gardzi zarówno Fhrejami, jak i ludźmi. Ponieważ czasu jest coraz mniej, Persefona wyrusza tam wraz z młodą mistyczką Suri, fhrejską czarodziejką Arion i grupką wyrzutków, desperacko poszukując wsparcia. Ta wyprawa zaprowadzi ich w najmroczniejsze głębiny świata Elan, gdzie czai się starożytny, śmiertelnie groźny adwersarz.

Sprawdź, gdzie kupić:

HORROR

Dawid Kain – Niejasne spektakle. Wydawnictywo IX. Data wydania: 25.07.2023

Sekret udanej iluzji tkwi w umiejętnym odwracaniu uwagi publiczności. Najważniejsze jest zawsze to, czego nie widzimy. Nim zwykła sztuczka stanie się prawdziwą magią, należy zakulisowo doprowadzić ją do perfekcji.
Od czego jednak próbuje odwracać naszą uwagę tak zwane życie? Jakie metafizyczne manipulacje rozgrywają się tuż obok, za kurtyną rzeczywistości?
Oto twój bilet wstępu na cykl przedziwnych widowisk, o których wiedzą nieliczni. Głos płynący z ciemności zaprasza na „Niejasne Spektakle”.

Książka dostępna w przedsprzedaży na stronie wydawcy

Tadeusz Miciński – Nietota. Księga tajemna Tatr. Wstęp: Wojciech Kowalewski. Wydawnictwo IX. Data wydania: 25.07.2023

Nietota uznawana jest za największe prozatorskie dzieło pisarza, które początkowo niedoceniane, z czasem nabrało charakteru niemalże kultowego. Profesor Maria Podraza-Kwiatkowska wspomina o niej następująco:
„Nietota jest powieścią inicjacyjną, metafizyczną, symboliczną, autobiograficzną, satyryczno-obyczajową, polityczną, sensacyjno-podróżniczą, powieścią z kluczem. Inkrustowana bywa wierszami lirycznymi, prozą poetycką i czymś w rodzaju scen dramatycznych. Miejscami przechodzi w traktat religioznawczy, geograficzny lub botaniczny. Niektóre fragmenty utrzymane są w tonacji patetyczno-tragicznej, niektóre – burleskowo-groteskowej. Styl wysoki zderza się tu ze stylem niskim. W tym – dezorientującum czytelnika – pomieszaniu stylów i konwencji stanowi owa powieść o jaźni i Polsce zupełne zaprzeczenie wypracowanych w XIX wieku wyznaczników prozy realistycznej.
To historia Arjamana, bohatera będącego poniekąd alter ego autora, który wędrując przez Tatry odwiedza przeróżne legendarne, mityczne i fantastyczne miejsca, spotyka wiele postaci zarówno prawdziwych jak i fantastycznych – a wszystko to służy jego wewnętrznemu mistycznemu odrodzeniu”.

Książka dostępna w przedsprzedaży na stronie wydawcy

Dean Koontz – Misterium. Tłumaczenie: Cezary Frąc. Wydawnictwo Albatros. Data wydania: 12.07.2023

Bestseller Amazona, „Wall Street Journal” i Usa Today. Niezwykły thriller mistrza suspensu Deana Koontza.
Jedenastolatek, jego matka i niezwykły pies stawiają czoła pierwotnym siłom zła.
Człowiek, który nie cofnie się przed niczym, by sprowadzić na świat zagładę. I chłopiec, który ma moc, by ten świat ocalić.
Woody Bookman nie wypowiedział ani słowa przez jedenaście lat życia. Nawet wtedy, gdy jego ojciec zginął w tajemniczym wypadku. Ani wtedy, gdy jego matka, Megan, mówi mu, że go kocha. Dla Megan ważne jest, by jej syn był bezpieczny i szczęśliwy. Ale Woody wierzy, że za śmiercią jego ojca stało nieznane zło, które teraz czyha na niego. Nie wie jednak, że w jego myśli wsłuchuje się nieznany mu sojusznik, który również komunikuje się bez słów.
Kipp, wyjątkowo utalentowany pies o sercu równie złotym, co nazwa jego rasy, jest bezgranicznie oddany ludziom. Wie, że przerażające podejrzenia chłopca nabrały już realnego kształtu. Musi odnaleźć Woody’ego, zanim będzie za późno. Tylko razem będą mogli stawić czoła zagadkowemu przeciwnikowi, który nie zna litości, zgromadził wielu sprzymierzeńców i nie cofnie się przed niczym, by wcielić w życie swój zdeprawowany plan.

Sprawdź, gdzie kupić:

Grant Morrison i inni – Niewidzialni. Tom 3. Tłumaczenie: Paulina Braiter. Wydawnictwo Egmont. Data wydania: 12.07.2023

Trzeci album zbiorczy legendarnej serii Granta Morrisona, jednego z brytyjskich twórców, którzy pod koniec XX wieku zmienili oblicze komiksu amerykańskiego.
Niewidzialni to anarchistyczne grupy walczące z odrażającymi siłami rządzącymi światem. Ich celem jest pokonanie istot kierujących z cienia rządami i korporacjami. Ale czy misja Niewidzialnych ma szanse powodzenia w starciu z tak potężnymi przybyszami z innego wymiaru? King Mob i jego przyjaciele krok po kroku odkrywają tajemnice mrocznych władców i nie spoczną, póki nie uwolnią od nich naszej rzeczywistości
Autorem scenariusza jest sławny Szkot Grant Morrison, twórca takich dzieł jak „Doom Patrol” i „Multiwersum” czy opowieści o Batmanie, Supermanie i Animal Manie. Za rysunki odpowiada wielu wybitnych grafików amerykańskiego rynku komiksowego.
Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach serii „The Invisibles”, vol. 2, #1–13. Komiks dla dorosłych.

Sprawdź, gdzie kupić:

DLA DZIECI

Jean-Jacques Sempe, Rene Goscinny – Mikołajek. Jestem najlepszy. Tłumaczenie: Barbara Grzegorzewska. Wydawnictwo Znak Emotikon. Data wyydania: 12.07.2023

„Wczoraj byłem najlepszy w klasie. Jak bum-cyk-cyk! Pani zrobiła nam dyktando i miałem siedem błędów. Po mnie był Ananiasz, który miał siedem i pół – przecinki liczą się jako połówka…”
Wielka kolekcja najlepszych przygód Mikołajka wywoła uśmiech na twarzy czytelnika w każdym wieku. Bo psoty i wybryki wspomina się najdłużej!

Sprawdź, gdzie kupić:

Jason Ford – Jak zrobić komiks. Tłumaczenie: Adam Pluszka. Wydawnictwo Kropka. Data wydania: 12.07.2023

Chcesz samodzielnie narysować superbohaterski komiks? Nic prostszego! Wystarczy twoja wyobraźnia, coś do pisania i książka, którą trzymasz w rękach! Znajdziesz w niej genialne wskazówki, rewelacyjne rady i sprytne instrukcje, dzięki którym spełnisz marzenie o narysowaniu komiksu, świetnie się przy tym bawiąc.Poznaj superbohaterów i superbohaterki gotowych na kolejne supermisje oraz stwórz przy pomocy tej książki własne postaci, które ożyją w twoich autorskich komiksach!
W środku znajdziesz:
10 ekscytujących 8-stronicowych komiksów do narysowania i pokolorowania, praktyczne porady, które pomogą ci narysować wymyślonych, superbohaterów i superbohaterki oraz stworzyć własny komiks pełen szałowych efektów dźwiękowych w dymkach! (PUFF!), dokładne wskazówki, jak krok po kroku złożyć własne komiksy. Nadszedł czas na PRZYGODY! Uwaga, gotowi! Akcja!

Sprawdź, gdzie kupić:

Andy Hirsh – Skały i minerały. Od jaskiń do kosmosu. Tłumaczenie: Anna Studniarek. Wydawnictwo Nasza Księgarnia. Data wydania: 12.07.2023

Przygotuj się do badania głębin oceanów, dalekiego kosmosu i wszystkiego po drodze! Krwiożercze rekiny, skomplikowane roboty, upierzone welociraptory i dużo więcej czeka na ciebie w Naukomiksach!
Skąd się wzięła Ziemia? Czy mały strumyk może stworzyć Wielki Kanion? Ile to jest miliard? Odkryjcie niepowstrzymane siły, które ukształtowały nasz świat, i dowiedzcie się, jak będzie wyglądał w dalekiej przyszłości. Nie zapomnijcie tylko łopaty i latarki! Dołączcie do fana kryształów i jego idolki – badającej skały naukowczyni. Ta uwielbiająca przygody para eksploruje naszą planetę od środka i na powierzchni. Po drodze zmaga się z wulkanami, zapadliskami i kosmicznymi kolizjami, ale to wszystko w imię nauki, prawda? Dajcie się olśnić skałom i minerałom!

Sprawdź, gdzie kupić:

Janusz Christa – Kajko i Kokosz. Złota kolekcja. Tom 6. Wydawnictwo Egmont. Data wydania: 26.07.2023

Kajko i Kokosz pojawili się na łamach trójmiejskiej popołudniówki „Wieczór Wybrzeża” w 1972 i stali się jednymi z najbardziej rozpoznawalnych bohaterów polskiej popkultury. Cykl Janusza Christy (1934–2008) opowiada o dwóch wojach – dzielnym i rozważnym Kajku oraz żarłocznym i nieco samolubnym Kokoszu, którzy bronią Mirmiłowa oraz przeżywają mnóstwo zabawnych przygód.
Złota kolekcja to wyjątkowa, jubileuszowa edycja z okazji 50-lecia serii. Kolekcja składa się z sześciu tomów, w których zebrane zostały wszystkie komiksy „Kajko i Kokosz” – w kolejności chronologicznej i poddane renowacji kolorystycznej. Dodatkiem do każdego albumu jest obszerne posłowie Krzysztofa Janicza, zawierające wiele cennych informacji i ciekawostek o historii serii oraz samym Januszu Chriście. Czytelnicy znajdą też liczne archiwalne zdjęcia, okładki, ilustracje i szkice.
Tom szósty, zamykający kolekcję, zawiera cztery komiksy: „Dzień Śmiechały”, „Srebrny denar”, „W krainie borostworów” i „Mirmił w opałach”, a także dwa komiksowe kalendarze. Wstęp napisał Maciej Kur, scenarzysta nowych przygód Kajka i Kokosza. Posłowie obfituje w liczne niespodzianki z ostatniego okresu twórczości Janusza Christy, są to m.in. scenariusze, rysunki i odnalezione materiały z niezrealizowanych filmów animowanych z lat 90.

Sprawdź, gdzie kupić:

Redakcja

Generalnie bardzo sympatyczni ludzie.

Zobacz także

Czytajcie! Czytanie daje wolność! Wystartowała kampania #TataTeżCzyta2024

Czytajcie! Czytanie daje wolność! Wystartowała kampania #TataTeżCzyta2024 Dlaczego każdy regularnie czytający rodzic to fundament przyszłości …

Leave a Reply