Gorący temat

Najciekawsze zapowiedzi ostatnich tygodni roku 9-31 grudnia 2020

Grudzień to czas, kiedy wydawcy odpoczywają, a premier pojawia się wyjątkowo mało. Jednak końcówka roku potrafi zaoferować naprawdę gorące, mimo zimowych tygodni, tytuły, z których wybraliśmy te, na które koniecznie powinniście zwrócić uwagę. Tym razem, wyjątkowo, nie w ujęciu tygodniowym, ale ostatnich trzech tygodni roku.  Nad wieloma z nich trwają intensywne prace redakcyjne, stąd brak części informacji, które jednak będziemy uzupełniać na bieżąco.  

SCIENCE FICTION

Czas próby

Autor: David Weber

Tłumacz: Radosław Kot

Wydawca: Rebis

ISBN: 9788380625273

Liczba stron: 936

Cena: 54,90 PLN

Premiera: 15.12.2020

Dziesiąty tom cyklu „Schronienie”. Wojna pomiędzy małym, ale potężnym królestwem wyspy Charis a radykalnym Kościołem Boga Oczekiwanego dobiegła wreszcie końca. Zwolennicy postępu technologicznego zatriumfowali nad swoimi przeciwnikami. Jednak spokój nie mógł trwać długo. Uprzemysłowienie świata nie wszystkim się podoba i trudno liczyć na to, iż dzieło zmian będzie przebiegać bez przeszkód.
Co więcej, zmiany przyciągają uwagę tych, którzy czuwają nad ładem tego świata. Mimo upływu czasu pewne rzeczy nijak się nie zmieniły. Dawne sekrety i zapomniane proroctwa ponownie dają znać o sobie.
„Złożona opowieść o przemyślanej i wielowątkowej intrydze. Najciekawsza seria SF od czasu Isaaca Asimova” – Dave Duncan o cyklu „Schronienie”.

ALIEN: Oryginalny scenariusz

Autor: praca zbiorowa

Tłumacz: Robert Lipski

Wydawca: Scream Comics

ISBN: 9788366291621

Liczba stron: 112

Cena: 59,99 PLN

Premiera: 14.12.2020

Sprawdź, gdzie kupić:

Oto oficjalna adaptacja oryginalnego scenariusza Obcego autorstwa Dana O’Bannona – przed zmianami, jakie wprowadziła wytwórnia 20th Century Fox i zanim powstały jakiekolwiek szkice i projekty do filmu.
Gdy załoga frachtowca dalekiego zasięgu Snark wraca na Ziemię po zakończeniu udanej misji wydobywczej, odbiera sygnał, który nie pochodzi od istoty ludzkiej. Licząc na nawiązanie pierwszego kontaktu z przedstawicielami obcej inteligencji, załoga ląduje na opuszczonej planetoidzie. Odkrywa tam wrak obcego pojazdu i starożytną budowlę w kształcie piramidy. Prawdziwy koszmar jest już blisko…

Predator Łowcy tom 3

Autor: praca zbiorowa

Tłumacz: BD

Wydawca: Scream Comics

ISBN: 9788366291638

Liczba stron: 96

Cena: 59,99 PLN

Premiera: 14.12.2020 

Sprawdź, gdzie kupić:

Predatorzy w dżungli – tam, gdzie wszystko się zaczęło! Powrót Raphaela Herrery, byłego handlarza narkotyków, uznanego za zaginionego, wstrząsnął członkami drużyny Łowców. Niedługo potem odradza się najgorsze wspomnienie Herrery: ktoś pozabijał żołnierzy karteru narkotykowego w dżungli Ameryki Środkowej. Okazuje się, że Predatorzy powrócili. Łowcy ruszają śladem martwych ciał, a w pościg za Predatorami rusza także nowo przybyły oddział rosyjskich żołnierzy. Tymczasem, nieoczekiwany gracz, znany z pierwszej części komiksów o Predatorach, obserwuje wszystko z cienia.

Predator – 5th Anniversary vol.1

Autor: praca zbiorowa

Tłumacz: Robert Lipski

Wydawca: Scream Comics

ISBN: 9788366291577

Liczba stron: 336

Cena: 149,99 PLN

Premiera: 14.12.2020

Sprawdź, gdzie kupić:

Pierwszy z planowanych czterech tomów rocznicowego wydania Predatora z okazji piątych urodzin wydawnictwa Scream. Tom zawiera najlepsze opowiadania ze świata kosmicznych łowców.

Aliens vs Predator vs Terminator

Autor: Mark Schultz, Mel Rubi

Tłumacz: Tomasz Kupczyk

Wydawca: Scream Comics

ISBN: 9788366291652

Liczba stron: 96

Cena: 59,99 PLN

Premiera: 22.12.2020

Gdzieś poza znaną przestrzenią kosmiczną, w nie tak odległej przyszłości, rośnie zagrożenie, od wieków uważane za wyeliminowane. To Skynet – superkomputer – szczyt technologii XXI wieku, który wziął górę nad swoim oprogramowaniem i zapragnął dokonać zniszczenia rodzaju ludzkiego. W naszej przeszłości, John Connor, jeden z ocalonych, poprowadził ruch oporu do obalenia Skynetu i armii bezlitosnych Terminatorów. Ale nie na zawsze. Po kilku wiekach cierpliwego oczekiwania, Skynet powrócił. Tym razem, aby za pomocą hybrydy Terminatorów i zabójczych Obcych, rozpocząć władanie nad światem.
Ale nie wszystko stracone…jeszcze nie. Mimo śmierci John’a Connor’a przyszłość ma swoją wybawczynię: porucznik Ellen Ripley. To właśnie od niej i niewielkiej grupy bojowników zależy pokonanie armii cyborgów. Na szczęście Ripley ma asa w ręka-wie, bo nie tylko ludzkość wie o zagrożeniu ze strony Terminatorów. Mając u swego boku sojusznika w postaci wojowniczej rasy Predatorów, przyszłość ma szansę stanąć do równej walki!
UWAGA!!! Wydanie zawiera 4 oryginalne zeszyty. Ze względu na brak oryginalnych kolorowych plansz, trzeci zeszyt jest czarno-biały.

Alien vs Predator. Krew nie woda

Autor: Jeremy Barlow, Doug Wheatley

Tłumacz: Tomasz Kupczyk

Wydawca: Scream Comics

ISBN: 9788366291683

Liczba stron: 96

Cena: 59,99 PLN

Premiera: 22.12.2020

Luksusowy statek zostaje zaatakowany przez Predatorów!
Dwoje ocalałych: nastoletnia dziewczyna i jej syntetyczny towarzysz muszą znaleźć sposób na ucieczkę ze statku lub… pokonać Predatorów. Jednak szansa na przetrwanie zmniejsza się, gdy po statku zaczyna grasować na wolności jeden z Obcych. Rozpoczyna się straszliwa walka o przetrwanie, której losy zależą od odwagi małego androida. Czy miłość i współczucie weźmie górę nad oprogramowaniem?

Predator vs Judge Dredd vs Aliens. Dziel i plącz

Autor: praca zbiorowa

Tłumacz: BD

Wydawca: Scream Comics

ISBN: 9788366291003

Liczba stron: 108

Cena: 59,99 PLN

Premiera: 07.12.2020

Sprawdź, gdzie kupić:

Legendarny crossover przedstawiający konflikt między kultowymi postaciami dla gatunku science-fiction – Sędzią Dreddem, Predatorami oraz Obcymi! Sędzia Dredd oraz Sędzia Anderson przemierzają Przeklętą Ziemię w poszukiwaniu śladów niebezpiecznego kultu. Trop prowadzi do Alabamskich Moczar, gdzie z dala od cywilizacji pewien szalony naukowiec eksperymentuje z DNA, aby stworzyć swoje największe, organiczne dzieło. Tymczasem w okolicy ląduje statek Predatorów, którego załoga przybyła na Ziemię w poszukiwaniu zaginionego pobratymca. Wielka awantura jest nieunikniona…

Cyberpunk 2077: oficjalny kompletny poradnik. Edycja kolekcjonerska

Autor: praca zbiorowa

Tłumacz: 

Wydawca: Piggyback

ISBN: 9781911015888

Liczba stron: BD

Cena: 109,99 PLN

Premiera: 10.12.2020

Klucz do poznania Night City.
Cyberpunk 2077 to rozległy, otwarty świat, który oferuje wolność na wielu poziomach – od rozwoju postaci, poprzez historię, rozgrywkę i wiele więcej. Ta wolność stanowi sedno tej książki, podczas tworzenia której przyświecał nam jeden cel: umożliwienie ci podejmowania decyzji na podstawie jak najdokładniejszych informacji, dzięki czemu jak najlepiej wykorzystasz czas spędzony w Night City. Ten przewodnik powstał we współpracy z twórcami z CD PROJEKT RED i będzie twoim niezastąpionym towarzyszem podczas przygody w świecie mrocznej przyszłości.

Yiu – wydanie zbiorcze tom 2

Autor: Scen. Téhy, L. M. Vee, rys.: Nicolas Guenet

Tłumacz: BD

Wydawca: Studio Lain

ISBN: 9788395855429

Liczba stron: 216

Cena: 89,90 PLN

Premiera: 22.12.2020

Sprawdź, gdzie kupić:

Yiu by ocalić swojego małego brata walczy w Świętej Cytadeli. Jej przeciwnikiem jest Antychryst powołany do życia w cybernetycznym łonie. Czy człowiek ma jakiekolwiek szanse z mityczną Bestią? Czym faktycznie jest ten stwór? Dziełem Boga czy człowieka? Czy ma jakiegoś pana? Yiu szuka odpowiedzi. Czuje jednak, że by wygrać apokaliptyczną bitwę potrzebuje… cudu. Tylko do którego Boga ma wznieść modły?
Drugi i ostatni tom epickiego cyklu science fiction. Dyskurs religijny miesza się tu z rozprawą na temat kondycji ludzkości, a wszystko to utrzymane w klimacie rodem z najlepszych cyberpunkowych powieści. Za scenariusz odpowiada Téhy, który jest nie tylko autorem kilku popularnych serii komiksowych, ale i reżyserem uznanych filmów krótkometrażowych. Podczas pracy nad tym tytułem korzystał z pomocy J. M. Vee, doktora inżynierii, mającego na swoim koncie przełomową pracę na temat widzenia komputerowego. Specjalnością Vee jest szukanie związków między technologią, historią i religią. Całość została fantastycznie i z rozmachem namalowana przez Nicolasa Guéneta. To jeden z najbardziej widowiskowych komiksów na rynku europejskim.

KRYMINAŁ/THRILLER

Julia. Z archiwum spraw kryminalnych, tom 1: Oczy Otchłani

Autor: Scen. Giancarlo Berardi

Rysunki: Luca Vannini

Tłumacz: BD

Wydawca: Tore

ISBN: 9788395804021

Liczba stron: 128

Cena: 29,00 PLN

Premiera: 17.12.2020

Oczy otchłani to pierwszy odcinek serii Z archiwum spraw kryminalnych, będącej wyborem najlepszych tytułów z przygodami kryminolożki Julii Kendall. Julia to doskonały, realistyczny komiks z gatunku noir. Berardi, przygotowując się do jego napisania, zgłębił wiedzę z zakresu psychopatologii, psychologii, socjologii, balistyki, a nawet uczęszczał na zajęcia z kryminologii w Istituto di Medicina Legale w Genui. Korzystając z tej wiedzy, autor w misterny sposób buduje fabułę. Celowo też pozbawia bohaterkę umiejętności władania bronią, ale za to uzbraja ją w intelekt, intuicję oraz wiedzę holistyczną dotyczącą patologii zbrodni. Mamy zatem brutalne morderstwa, a następnie, krok po kroku, wraz z główną bohaterką dochodzimy do rozwiązania zagadki kryminalnej. I niech Drogiego Czytelnika nie zwiedzie pierwsze wrażenie kruchości i delikatności Julii, będącej cielesnym odwzorowaniem Audrey Hepburn, bo ta filigranowa postać to silna, odważna i zdecydowana kobieta. Julia, wydana po raz pierwszy we Włoszech w 1998 roku, okazał się strzałem w dziesiątkę i została z zachwytem przyjęta przez czytelników i krytyków. Teraz możemy śledzić jej przygody także w Polsce. Uwaga! Przeczytanie Julii może wywoływać silną potrzebę sięgnięcia po kolejny odcinek.

HORROR

Koszmary

Autor: scen. i rys. Michele Penco

Tłumacz: Paulina Kwaśniewska

Wydawca: Mandioca

ISBN: 9788395319198

Liczba stron: 76

Cena: 55,00 PLN

Premiera: 15.12.2020

Sprawdź, gdzie kupić:

Howard Phillips Lovecraft pewnie sam wybrałby takiego rysownika gdyby tworzył komiksy! Horror kosmiczny w wersji Michele Penco jest niesamowitym doznaniem, jedynym w swoim rodzaju. Włoch perfekcyjnie oddał zatęchły klimat opowiadań Samotnika z Providence. Cztery krótkie opowiadania składające się na „Koszmary” czyta się jak adaptacje dzieł Mistrza i dałbyś sobie palec uciąć, że już kiedyś czytałeś je w jakimś zbiorze tekstów Lovecrafta… ale nie! Penco wziął z dzieł Amerykanina klimat, nostalgię, klaustrofobię, samotność i tajemniczość, po czym wszystko to opowiedział rysunkami. Tworząc autorskie a jednak na wskroś lovecraftowskie historie. Efekt jest wprost zniewalający! Estetyka zaproponowana przez Włocha przywodzi na myśl prace Gipiego, Kentaro Miury,Thomasa Otta czy Bronisława Jamontta. Artystyczny popis!
Penco jest wykładowcą w akademii sztuk plastycznych w Pizie. A każda plansza „Koszmarów” pokazuje, że jego studenci muszą mieć nielichą frajdę obcując z jego sztuką. Tak smutnego, nostalgicznego i ponurego piękna nie spotyka się często. Lovecraft byłby zachwycony widząc jak inspirował Michele Penco do stworzenia tego ponuro-pięknego komiksu. Do tego albumu wrócisz wiele razy, jeden z przykładów komiku wielokrotnego użytku.

OBYCZAJOWY

Poranek ściętych głów, tom 2

Autor: scen. Kazuo Koike rys.: Goseki Kojima

Tłumacz: Radosław Bolałek 

Wydawca: Hanami

ISBN: BD

Liczba stron: BD

Cena: 65,00  PLN

Premiera: 10.12.2020 

Sprawdź, gdzie kupić:

Twórcy Poranka ściętych głów, Kazuo Koike i Gōseki Kojima, to giganci komiksu samurajskiego, autorzy m.in. serii Samotny wilk i szczenię. Ich twórczością inspirował i nadal inspiruje się cały świat. Z niebywałym pietyzmem odtwarzają realia historyczne w swoich dziełach. Nie inaczej jest w przypadku tego tytułu. Główny bohater, Yamada Asaemon, jest postacią fikcyjną, ale cała opowieść bazuje na autentycznych wydarzeniach. Asaemon obejmuje pieczę nad stanowiskiem, które dziedziczy po ojcu. Jest odpowiedzialny za testowanie mieczy. Sprawdza je podczas egzekucji zlecanych przez władzę.

FANTASY

Wika i mroczne wróżki

Autor: Thomas Day, Oliver Ledroit

Tłumacz: Jakub Syty

Wydawca: Scream Comics

ISBN: 9788366291669

Liczba stron: 68

Cena: 69,99 PLN

Premiera: 29.12.2020

Sprawdź, gdzie kupić:

Pewnego razu, wcale nie tak dawno temu, żyła sobie wróżka zwana Wiką Grimm. Ocalała z masakry książęcej rodziny i została pozbawiona skrzydeł, by wiele lat spędzić w ukryciu. W ten sposób uniknęła gniewu króla Oberona, zabójcy jej rodziców… Gdy jej prawdziwa natura wyszła na jaw, młodą Wikę ścigano, aż zabłąkała się na Ziemie Formorian. Tam, pokonawszy królewskiej krwi Wilki wysłane jej tropem, poznała mroczne wróżki, które mają własne porachunki z królem Oberonem. Lecz pomoc owianych mrokiem matek chrzestnych nie jest całkowicie bezinteresowna… A ceną za opanowanie swoich zdolności będzie złożenie przysięgi. Tymczasem w Avalonie tyran i jego kochanka, Biała Dama z sercem uwięzionym między kolcami, układają perwersyjny plan, by zadecydować o losie ich zaprzysięgłego wroga.
SERIA SKŁADA SIĘ Z 4 TOMÓW:1 – Wika i gniew Oberona2 – Wika i mroczne wróżki3 – Wika i mroźne gody4 – Wika i Pani Kruków

DLA DZIECI

Anka Skakanka

Autor: Agnieszka Chylińska

Tłumacz: brak

Wydawca: Pascal

ISBN: 9788381037006

Liczba stron: 136

Cena: 36,90 PLN

Premiera: 09.12.2020

Sprawdź, gdzie kupić:

Anka Skakanka odbiera świat trochę inaczej. Ale tak samo jak wszystkie dzieci wraz z 8-letnią siostrą Bożenką kocha zwierzaki i na zabój przyjaźni się z Frankiem Zezikiem. Nie posiada się ze szczęścia, gdy pod jej nogami ląduje piszcząca kulka…
Nowy cykl, nowa bohaterka ale i starzy znajomi, których poznaliśmy dzięki niezwykłej Zezi. Ta historia to promyk światła w mrocznym świecie, w którym wszyscy chowają się w domach ze względu na tajemniczy wirus, a dorośli obawiają się o pracę.

Redakcja

Generalnie bardzo sympatyczni ludzie.

Zobacz także

Czytajcie! Czytanie daje wolność! Wystartowała kampania #TataTeżCzyta2024

Czytajcie! Czytanie daje wolność! Wystartowała kampania #TataTeżCzyta2024 Dlaczego każdy regularnie czytający rodzic to fundament przyszłości …

Leave a Reply