Gorący temat

Najciekawsze zapowiedzi tygodnia 12-18 maja 2021

Środy to dzień, w którym “odpoczywają” biblioteki, ale wydawcy i dystrybutorzy działają pełna parą rozpoczynając cotygodniowy festiwal premier. Nadchodzący tydzień będzie ulgą dla portfela, bowiem wybraliśmy dla Was tylko dziewięć premier. Ale za to jakich!

POLECAMY

Żelazny Wilk. Seria Vardari. Tom 1

Autor: Siri Pettersen

Tłumacz: Marta Petryk

Wydawca: Dom Wydawniczy Rebis

ISBN: 9788381882828

Liczba stron: 512

Cena: 44,90 PLN

Premiera: 18.05 2021

Żelazny Wilk to pierwsza książka z serii „Vardari”, odrębnego cyklu, którego akcja toczy się w uniwersum znanym z obsypanych nagrodami „Kruczych pierścieni”.
Juva nienawidzi czytających z krwi. Są one otaczane czcią, lecz tak naprawdę to tylko pławiące się w ludzkim strachu oszustki. Juva doskonale o tym wie, bo sama pochodzi z rodu czytających z krwi, i przysięgła, że nigdy nie stanie się jedną z nich. Gdy jednak rodzinie zaczynają zagrażać vardari, budzący grozę wieczni, zostaje bezlitośnie wciągnięta w pogoń za dziedzictwem czytających z krwi: mroczną tajemnicą, która kiedyś zmieniła świat i może uczynić to ponownie. Aby przeżyć, musi stawić czoło wspomnieniu, o którym ze wszystkich sił starała się zapomnieć: wspomnieniu dnia, gdy ujrzała diabła.

Sprawdź, gdzie kupić:

SCIENCE FICTION   

Wieczna wolność

Autor: Joe Haldeman

Tłumacz: Zbigniew A. Królicki

Wydawca: Dom Wydawniczy Rebis

ISBN: 9788381882798

Liczba stron: 296

Cena: 44,90 PLN

Premiera: 18.05 2021

Sprawdź, gdzie kupić:

Kontynuacja Wiecznej wojny, laureatki nagród Hugo i Nebula.
Weteran William Mandella osiadł na pokrytej śniegiem planecie wydzielonej dla takich jak on. Ożenił się, ma dwoje dzieci i pracuje. Jednakże jego styl życia uważany jest za archaiczny. W wyniku ewolucji mieszkańcy Ziemi wytworzyli zbiorową świadomość nazywaną Człowiekiem i przejęli kontrolę nad nową ojczyzną Mandelli. Jej mieszkańcy uważani są za niebezpiecznych ze względu na swą niezależność, jednakże toleruje się ich w celu zachowania zróżnicowanej puli genów. Taka egzystencja nie odpowiada Williamowi i jego kolegom-żołnierzom. Porywają kosmolot i ruszają w próżnię, by dać początek nowej ludzkiej rasie.

Epoch Escape

Autor: Rafał Spórna

Tłumacz: brak

Wydawca: Niezależne

ISBN: 9788396073921

Liczba stron: 84

Cena:35,00  PLN

Premiera: 14.05 2021

Sprawdź, gdzie kupić:

Vito Magaddino miał wszystko będąc jednym z najlepszych administratorów zaawansowanego cityware miasta Neapol, które jednocześnie było państwem. Po 43 latach od wielkiego kryzysu gospodarczego sytuacja w europejskich miastach-państwach stabilizowała się dzięki oprogramowaniu bostońskiej firmy “Ustech Systems”. Żyjąc w luksusie i będąc osobą uprzywilejowaną, Vito nie stronił od zabawy i używek. Jego życie znacząco zmienia się, gdy pewnego dnia, odzyskawszy przytomność, którą stracił po zażyciu narkotyku Fetaz-C budzi się w świecie centaurów, pegazów i satyrów w zdeformowanej, starożytnej rzeczywistości.

LITERATURA POPULARNONAUKOWA

Kwantowa rzeczywistość. W poszukiwaniu prawdziwego znaczenia mechaniki kwantowej

Autor: Jim Baggott

Tłumacz: Urszula Sewryńska, Mariusz Seweryński

Wydawca: Prószyński Media

ISBN: 9788382341454

Liczba stron: 320

Cena: 43,00 PLN

Premiera: 13.05 2021

Sprawdź, gdzie kupić:

Książka Jima Baggotta to uwzględniające najnowsze osiągnięcia kompendium opisujące nasz obecny sposób pojmowania teorii kwantowej. A także całą długą drogę, jaką do takiej właśnie interpretacji doszliśmy, starając się znaleźć odpowiedzi na pytania o to, co właściwie teoria kwantowa mówi nam o rzeczywistości. Czy świadomość ma wpływ na wynik naukowego eksperymentu? Czy funkcja falowa istnieje naprawdę, czy jedynie opisuje prawdopodobieństwo? A jeśli jest czymś rzeczywistym to czy w chwili, gdy otwieramy pudełko z nieszczęsnym kotem, dochodzi do jej kolapsu, czy rozgałęzienia, wskutek którego powstaje kolejny wszechświat? Wszystkich, którzy zadawali sobie kiedykolwiek podobne pytania, autor zachęca, by wraz z nim przyjrzeli się fascynującej grze – grze teorii, która prowadzi do pełniejszego zrozumienia natury świata.\
Jim Baggott jest wielokrotnie nagradzanym autorem książek popularnonaukowych, byłym wykładowcą Uniwersytetu w Reading. Publikuje artykuły w „New Scientist” i „Nature”. W Polsce ukazały się jego książki: „Teoria kwantowa. Odkrycia, które zmieniły świat”, „Higgs. Odkrycie boskiej cząstki”, „Pożegnanie z rzeczywistością. Jak współczesna fizyka odchodzi od poszukiwania naukowej prawdy”, „Początek. Naukowa historia stworzenia” oraz „Masa. Od greckich atomów do pól kwantowych”.

LITERATURA FAKTU

Chamstwo

Autor: Kacper Pobłocki

Tłumacz: brak

Wydawca: Czarne

ISBN: 9788381912198

Liczba stron: 384

Cena: 49,90 PLN

Premiera: 12.05 2021

Sprawdź, gdzie kupić:

„Hasłem naszym mizeria, okryciem nędza, napojem łzy”. Myśląc o historii niewolnictwa, niejednokrotnie nie pamiętamy o historii polskich chłopów i chłopek. Ale jak inaczej nazwać ich darmową pracę pod ciągłą groźbą kary cielesnej? Jedynie dzięki dokładnemu przyjrzeniu się tej przemilczanej historii możemy zrozumieć istotę strategii przetrwania w systemie pańszczyzny. Dopiero wtedy możemy również dostrzec nić łączącą niewolniczą pracę na polskim dworze z służebną formą naszych współczesnych form zatrudnienia. Bo to nie rewolucja przemysłowa, tylko folwarczny przemysł okrucieństwa stanowił prolog do współczesności.
Antropolog Kacper Pobłocki w błyskotliwym i erudycyjnym Chamstwie rzuca nowe światło na zmitologizowaną opowieść o czasach Rzeczpospolitej szlacheckiej. Nie boi się stawiać trudnych pytań dotyczących chłopskiego niewolnictwa, obrazowo ukazuje krwawą przemoc panów i odważnie kreśli historię polskiego patriarchatu, dowodząc, że w tym splocie klasowych podziałów, okrucieństwa i wyzysku zaklęta jest nasza „ojczyzna pańszczyzna”.

KRYMINAŁ / THRILLER

Żywa i martwa

Autor: Magdalena Zimniak

Tłumacz: brak

Wydawca: Prozami

ISBN: 9788366473386

Liczba stron: BD

Cena: 37,99 PLN

Premiera: 18.05 2021

Sprawdź, gdzie kupić:

Maja jest przekonana o własnej śmierci, ale nadal musi funkcjonować w świecie żywych. Zmarłej w tragicznych okolicznościach matki nie pamięta, a ojciec nie radzi sobie z chorobą córki. Tymczasem szkolna psycholożka, zaangażowana w pomoc nastolatce, zaczyna otrzymywać wiadomości z pogróżkami. Komuś zależy, by kobieta przestała interesować się Mają i jej rodziną. Co zdarzyło się w Stanach? Czy klucz do teraźniejszości tkwi w przeszłości? Czy Maja ma jeszcze szanse na ratunek? Ta powieść jest jak cios między oczy. Zachwieje waszym spokojnym światem, a mimo to nie oderwiecie się od niej, dopóki nie przewrócicie ostatniej strony.

FANTASY

Król bezmiarów. Księga Całości. Tom 2

Autor: Feliks W. Kres

Tłumacz: brak

Wydawca: Fabryka Słów

ISBN: 9788379646371

Liczba stron: BD

Cena: 59,90 PLN

Premiera: 14.05 2021

Sprawdź, gdzie kupić:

Istnieją na świecie dwie równoważne Potęgi: Szerń i Aler. Potęgi zdolne obdarzyć inteligencją dowolny gatunek, zmienić bieg czasu, a nawet tchnąć życie w przedmioty. I istnieją Bezmiary. Bezmiary, przed którymi te Potęgi drżą.
Spotkanie pirackiego kapitana Rapisa z kobietą schwytaną w osadzie garyjskich rybaków to tylko początek wielkiej historii. Historii, w której jeden akt przemocy zadecydował o życiu i śmierci tysięcy ludzi. Historii, w której nienawiść nierozerwalnie splata się z miłością, prawda z kłamstwem, a zdrada z lojalnością przekraczającą nawet granice śmierci. Oto świat, w którym ludzie na wskroś uczciwi gniją w kopalniach, a kanalie robią błyskotliwe kariery. Świat, który nie zna pojęcia litości, bo też i nigdy jej nie doświadczył. Przygodzi czas zapłaty. Garra spłynie krwią.

Wieża z Kości Słoniowej. Porcelana. Tom 3

Autor: Benjamin Reed, Chris Wildgoose

Tłumacz: Paulina Braiter

Wydawca: Non Stop Comics

ISBN: 9788382300338

Liczba stron: 104

Cena: 57,00 PLN

Premiera: 12.05 2021

Sprawdź, gdzie kupić:

Dokończenie gotyckiej baśni. Bohaterka, której losy śledzimy od wczesnego dzieciństwa jest już dojrzałą kobietą. Jak zakończy się jej przygoda? Przeczytajcie trzeci tom „Porcelany”.

DLA DZIECI

Kapelusznicy. Tom 1

Autor: Tamzin Merchant

Tłumacz: BD

Wydawca: Dwukropek

ISBN: 9788381413336

Liczba stron: 400

Cena: 39,99 PLN

Premiera: 12.05 2021

Sprawdź, gdzie kupić:

Cordelia pochodzi z długiej linii magicznych Kapeluszników, którzy w każdy kapelusz wplatają alchemię i zaklęcie. Kiedy ojciec Cordelii i jego statek, Jolly Bonnet, gubią się na morzu podczas misji zbierania magicznych składników do kapeluszy, Cordelia postanawia go odnaleźć. Ale wujek Tiberius i ciocia Ariadne nie mają czasu pomóc najmniejszemu Kapelusznikowi – ponieważ ktoś używa magii kapelusza do ciemnych celów.Dzieła rodziny – wraz z produktami ich rywali, magicznych Szewców, Rękawiczników, Krawców i Zegarmistrzów – zaczynają wywoływać zamieszanie i chaos. Tylko Cordelia może odkryć kto za tym stoi – i dlaczego.

Redakcja

Generalnie bardzo sympatyczni ludzie.

Zobacz także

„Siła pięciu zmysłów” – nowa książka Gretchen Rubin już w sprzedaży!

Jak w pełni wykorzystać potencjał naszych zmysłów? W jaki sposób słuchać, żeby usłyszeć? Jak patrzeć, …

Leave a Reply