Gorący temat

Najciekawsze zapowiedzi tygodnia 15-31.12.2021

Środy to dzień, w którym “odpoczywają” biblioteki, ale wydawcy i dystrybutorzy działają pełna parą rozpoczynając cotygodniowy festiwal premier. Jak co roku, drugą połowę grudnia ujęliśmy w jednym zestawieniu, bowiem wydawcy książkowi robią sobie „wolne” przed wysypem premier w styczniu, ale wydawnictwa komiksowe mają w zanadrzu jeszcze sporo świetnych premier. my wybraliśmy dla Was osiem, których z pewnością nie warto przegapić. 

SCIENCE FICTION

Wolverine tom 1

Autor: Praca zbiorowa

Tłumacz: BD

Wydawca: Mucha Comics

ISBN: 9788366589636

Liczba stron: 448

Cena: 179,00 PLN

Premiera: 17.12.2021

 

Solidna porcja przygód Wolverine’a od Mucha Comics.

Rozbitkowie czasu – Część 2

Autor: Paul Gillon

Tłumacz: BD

Wydawca: Scream Comics

ISBN: 9788366291973

Liczba stron: 272

Cena: 184,99 PLN

Premiera: 20.12.2021

Klasyka europejskich opowieści graficznych! Seria, która wywarła ogromny wpływ na rozwój komiksu science fiction. Pod koniec XX wieku ludzkość przeżywa wielki kryzys, wywołany przywleczoną z kosmosu zarazą. Aby nasz rodzaj mógł przetrwać, w przestrzeń zostają wysłane dwie kapsuły – jedna z mężczyzną, a druga z kobietą. Mają powrócić na Ziemię, kiedy warunki do życia i odnowienia gatunku okażą się sprzyjające dla człowieka. Mija tysiąc lat. Kapsuła z mężczyzną zostaje ściągnięta na Ziemię przez nielicznych ludzi, którzy jeszcze ją zamieszkują. Obudzony po trwającym dziesięć wieków śnie Christopher musi odszukać swoją zaginioną w przestrzeni towarzyszkę, a potem uratować ludzkość przed wrogami z głębin kosmosu i niezwykłymi epidemiami. Drugi tom zbiorczego wydania polskiego zawiera albumy: Władcy Marzeń, Piętno Beseleka, Orto-mentasi, Terra i Kryptomeria.

Mroczne Miasta – Pochyłe dziecko

Autor: Benoît Peeters, François Schuiten

Tłumacz: Jakub Syty

Wydawca: Scream Comics

ISBN: 9788366291966

Liczba stron: 168

Cena: 119,99 PLN

Premiera: 20.12.2021

 

Kolejny tom z serii Mroczne Miasta.

LITERATURA FAKTU

KKK 26 Antologia. Skazani na KKKomiks – Tom 2 (okładka C)

Autor: Praca zbiorowa

Tłumacz: brak

Wydawca: Ongrys

ISBN: BD

Liczba stron: 416

Cena: 149,00 PLN

Premiera: 20.12.2021

 

W antologii znajdzie się:
– publicystyka – m.in.:
analiza: powrotu Kajka i Kokosza; Wydziału 7; polskiego komiksu cyfrowego; motywów słowiańskich w polskich komiksach;
obchody rocznic: Kultury Gniewu, Biocosmosis, Ongrys, Krakowskiego Festiwalu Komiksu;
– wywiady z: Tadeuszem Baranowskim, Jerzym Skarzyńskim, Jackiem Rodkiem, Stanisławem Lemem, Markiem Turkiem, Tomaszem Kontnym, Davem McKeanem; Patem Millsem, Pawłem Gierczakiem „Gierkiem”, Jerzym Szyłakiem, Rafałem Szłapą, Anna Krztoń, Neilem Gaimanem, Andrzejem Mleczko, Janem Englertem, Jackiem Kuziemskim, Mateuszem Piątkowskim, Łukaszem Kowalczukiem, Agnieszką Holland, Maciejem Kurem, Sławomirem Kiełbusem, Piotrem Bednarczykiem;
– komiksy – m.in.:
Robin Wschód (Tadeusz Baranowski), Historia kapitana Torlewy (Jerzy Skarżyński, Tadeusz Kwiatkowski), Król Maciuś Pierwszy u ludożerców (Jerzy Skarżyński), Serca z żelaza (Tadeusz Raczkiewicz, Maciej Neumann), Polandia – Fragment A (Michał Śledziński „Śledziu”), Pijak, jego koń i głupek (Marcin Rustecki, Dominik Szcześniak), Empire City, Ep. 1: Major Furry (Nikodem Cabała, Emilia Matuszczak, Morten Zimsi), Tajfun: Pradawne tajemnice (Paweł Gierczak „Gierek”), Pocztówki z życia Ewy, Ep. 1 (Rafał Szłapa, Radosław Smektała), Złomiarz: Pustkokrążca (Piotr Rosner, Mirosław Mańko), Wojna (Szczepan Atroszko), Toń (Marek Turek), Dzikie szable – Prolog (Jacek Kuziemski, Mateusz Piątkowski), Moje lata pracy (Mateusz Piątkowski, Jan Mazur), Krótki komiks o zdradzie (Piotr Herla, Filip Fert).
– wspomnienie o tych którzy odeszli;
– Tribute to Henryk Jerzy Chmielewski „Papcio Chmiel”.
i duuuużo więcej.
Do pierwszych zamówień zostanie dodany egzemplarz 24 numeru „KKK”. Miał on ukazać się w lipcu 2004 i być pożegnalnym numerem magazynu. Niestety w 2004 roku rynek magazynów komiksowych przechodził kryzys, który także dopadł ówczesnego wydawcę „KKK”, tuż przed wydrukowaniem numeru. W rezultacie „KKK” #24 ukazał się w październiku 2004 roku w formie
cyfrowej. Teraz, razem z drugim tomem KKK26 ukazuje sie takze w wersji papierowej.

HORROR

Wydział 7 – 8 – Kły i pazury.

Autor: Marek Turek, Tomasz Kontny, Krzysztof Budziejewski

Tłumacz: brak

Wydawca: Ongrys

ISBN: 9788366603424

Liczba stron: 32

Cena: 15,00 PLN

Premiera: 20.12.2021

 

Wydział 7, specjalna jednostka Służby Bezpieczeństwa, która zajmuje się badaniem wydarzeń paranormalnych na terenie Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, został zlikwidowany. Radzieccy naukowcy podejmują kolejne próby wysłania żywych organizmów w kosmos. Jeden z lotów okazuje się mieć dramatyczny finał. W warszawskim szpitalu doktor Bogumiła Fiszer musi zaopiekować się nietypowymi pasażerami satelity, którzy ukrywają zabójczą tajemnicę.

Dylan Dog – Mater Dolorosa

Autor: Roberto Recchioni, Gigi Cavenago

Tłumacz: BD

Wydawca: Tore

ISBN: 9788396270115

Liczba stron: 112

Cena: 44,00 PLN

Premiera: 22.12.2021

 

Dylan Dog ponownie odczuwa objawy dziwnej choroby, która kiedyś niemal go zabiła. Tym razem wie już, co to oznacza i z kim przyjdzie mu się zmierzyć. Mater Morbi – matka chorób – powraca! Dylan zanurza się w morzu cierpienia, aby odnaleźć… siebie oraz odkryć sekrety przeszłości, teraźniejszości, a nawet przyszłości… W poetycką, przejmującą podróż zapraszają tym razem Roberto Recchioni oraz Gigi Cavenago.

DLA DZIECI

Niezwykła podróż – 7

Autor: Denis-Pierre Filippi, Silvio Camboni

Tłumacz: BD

Wydawca: Kurc

ISBN: 9788396327932

Liczba stron: 48

Cena: 38,00 PLN

Premiera: 17.12.2021

 

Wielka Brytania, rok 1927. Emilien i Noemie wiedzą już, że za tajemniczą Trzecią Osią kryje się Japonia! Zainteresowani znajomością niezgłębionych technologii, jej przywódcy próbują przekonać dzieci, aby przyłączyły się do ich rozjemczej misji. Okazuje się, że stworzona przez nich armia potężnych robotów ma rzekomo za cel narzucić pokój toczącym wojnę krajom.

Naukowa to jest kwestia, znowu się zjawiła bestia

Autor: Tadeusz Baranowski

Tłumacz: brak

Wydawca: Ongrys

ISBN: 9788366603417

Liczba stron: 40

Cena: 39,99 PLN

Premiera: 20.12.2021

 

Mrożące krew w żyłach zdarzenia spowodowane przez Czarnego Ptaszyla i jego potworną hordę, powoli przechodzą do historii. Dzielne Fruwaczki znów mogą cieszyć się spokojnym życiem w swojej osadzie. Ale przez cały czas muszą zachowywać czujność i pamiętać o tym, że Czarny Ptaszyl wciąż knuje swoje złowrogie plany, a Nasiono Zła w każdej chwili może się odrodzić.
Album jest kontynuacją komiksów „Jak ciotka Fru-Bęc uratowała świat od zagłady” oraz „To doprawdy kiepska sprawa, kiedy Bestia się pojawia”. Do albumu dołączony jest zeszyt prezentujący szkice autora do tego albumu.

Redakcja

Generalnie bardzo sympatyczni ludzie.

Zobacz także

Czytajcie! Czytanie daje wolność! Wystartowała kampania #TataTeżCzyta2024

Czytajcie! Czytanie daje wolność! Wystartowała kampania #TataTeżCzyta2024 Dlaczego każdy regularnie czytający rodzic to fundament przyszłości …

Leave a Reply