Gorący temat

Najciekawsze zapowiedzi tygodnia 16-22 czerwca 2021

Środy to dzień, w którym “odpoczywają” biblioteki, ale wydawcy i dystrybutorzy działają pełna parą rozpoczynając cotygodniowy festiwal premier. Spośród tych, które ukażą się w bieżącym tygodniu wybraliśmy dla Was dwadzieścia jeden – w naszej ocenie – najbardziej wartych uwagi.

SCIENCE FICTION

Batman. Wojownicze Żółwie Ninja

Autor: James Tynion IV, Ryan Ferrier, Freddie E. Williams II i inni

Tłumacz: Tomasz Sidorkiewicz

Wydawca: Egmont

ISBN: 9788328160576

Liczba stron: 432

Cena: 119,99 PLN

Premiera: 16.06.2021

Sprawdź, gdzie kupić:

„Batman/ Wojownicze Żółwie Ninja” to jednen z największych crossoverów komiksowych ostatnich lat. Przekonajcie się, jak doszło do spotkania najsłynniejszych bohaterowów z dwóch odrębnych uniwersów. Dołączcie do Batmana i Wojowniczych Żółwi Ninja, którzy próbują ocalić swoje miasta przed najgorszymi złoczyńcami z dwóch wymiarów! Walczyli z Klanem Stopy w Gotham City. Walczyli z Bane’em w Nowym Jorku. Ale Batman, Leonardo, Donatello, Michelangelo i Raphael – Mroczny Rycerz i Wojownicze Żółwie Ninja – nigdy nie spotkali się z przeciwnikiem takim jak Krang. Ten złowrogi kosmita przejął jedną z najniebezpieczniejszych technologii ze świata DC Comics, aby zrealizować szalony plan stworzenia fuzji światów, którą zarówno Batman, jak i Żółwie uznawaliby za dom. Wszystko w życiu bohaterów uległo zmianie. Ich światy się zderzyły. Historie ich losów uległy wypaczeniu. Ich najgroźniejszy przeciwnik nazywa siebie Uśmiechniętym, a jego Klan Uśmiechu przejął kontrolę nad Nowym Gotham. Czy Zamaskowany Krzyżowiec i bohaterowie w skorupach pokonają Uśmiechniętego, zniszczą nowe multiwersum Kranga i odtworzą swoje światy?
Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w trzech miniseriach wydanych przy współpracy DC Comics oraz IDW Publishing: „Batman/Teenage Mutant Ninja Turtles” #1-6, „Batman/Teenage Mutant Ninja Turtles II” #1-6 oraz „Batman/Teenage Mutant Ninja Turtles III” #1-6.

Amazing Spider-Man. Epic Collection: Venom

Autor: Tom Defalco, Steve Ditko, Mark Bagley

Tłumacz: Marek Starosta

Wydawca: Egmont

ISBN: 9788328150027

Liczba stron: 504

Cena: 129,99 PLN

Premiera: 16.06.2021

Sprawdź, gdzie kupić:

Czy świeżo poślubieni Peter Parker i Mary Jane dostaną od losu chwilę wytchnienia? Chociaż przeprowadzają się do nowego apartamentu, a Peter wydaje książkę ze zdjęciami Spider-Mana, to nic nie wskazuje na to, by mogli liczyć na trochę spokoju. Zło nie śpi, a nawet rodzi się nowe – Eddie Brock staje się Venomem i już wkrótce napsuje Spider-Manowi sporo krwi. Pająk zmierzy się także z Silver Sable i Doktorem Octopusem. Tymczasem ktoś porywa Mary Jane, a to zakochanego Parkera doprowadza do białej gorączki…
Scenariusze napisali Tom DeFalco, Steve Ditko, Mark Gruenwald, David Michelinie, Ann Nocenti i Roger Stern, a rysunki przygotowali Mark Bagley, Steve Ditko, Terry Fitzgerald, Ron Lim, Cynthia Martin, Todd McFarlane, Alex Saviuk. Album zbiera zeszyty z lat 1987–1988: „The Amazing Spider-Man” #295–310 i „Annual” #22, „Web of Spider-Man” #33 i „Peter Parker, The Spectacular Spider-Man” #133.

Głębia – 5 – Światłość niesie światłość

Autor: Rick Remender, Gregg Tocchini

Tłumacz: Bartosz Czartoryski

Wydawca: Non Stop Comics

ISBN: 9788382300246

Liczba stron: 184

Cena: 52,00 PLN

Premiera: 16.06.2021

Sprawdź, gdzie kupić:

Kolejny powrót po dłuższej przerwie. Tym razem Rick Remender zabiera się za konkluzję swojej apokaliptycznej, rysowanej z niezwykłym rozmachem sagi. Album zawiera zeszyty #20-26.

LITERATURA FAKTU

Pionierki. Maria Czaplicka i nieznane bohaterki antropologii

Autor: Frances Larson

Tłumacz: Aleksandra Kamińska

Wydawca: Znak Literanova

ISBN: 9788324037391

Liczba stron: 352

Cena: 49,99 PLN

Premiera: 16.06.2021

Sprawdź, gdzie kupić:

Kobiety, które rzuciły wyzwanie nieznanym lądom i swojej epoce
Maria majaczyła i raz po raz zapadała w niespokojny sen. Obsesyjnie myślała o krwi i mięsie reniferów. Nie jadła od dwunastu godzin, a jej ciało pożerał syberyjski ziąb. Chociaż spodziewała się, że wyprawa na Syberię będzie ekstremalnie trudna, teraz, gdy wraz z towarzyszami zgubiła szlak podczas burzy, czekała na najgorsze. Ale przecież od zawsze wiedziała, jak to jest być zdaną tylko na siebie. Na początku XX wieku uważano, że istnieją rzeczy, „których kobieta wiedzieć nie powinna”. Podczas gdy mężczyźni antropolodzy dostawali czeki i ruszali w drogę, Maria Czaplicka i inne oksfordzkie badaczki musiały przechodzić upokarzające procedury i walczyć o każdy grosz. A jednak pięć odważnych kobiet znalazło w sobie siłę, by rzucić wyzwanie nieznanym lądom i ograniczeniom, które stawiały ich czasy. Katherine Routledge zleciła budowę statku i pożeglowała na Wyspę Wielkanocną. Beatrice Blackwood filmowała wojowników z Nowej Gwinei. Barbara Freire-Marreco zamieszkała w indiańskich pueblos, a Winifred Blackman rzucała się z aparatem w wir krwawych bójek w Egipcie. Ale to Polka, Maria Czaplicka, podjęła się najtrudniejszego wyzwania. Przemierzyła arktyczną tundrę, by badać życie szamanów i nomadów, którzy nie znali białego człowieka. Podczas gdy jej rodak Bronisław Malinowski pławił się w blasku sławy, Maria za spełnianie ambicji zapłaciła straszliwą cenę. Książka Frances Larson to opowieść o dramatycznych losach pionierek antropologii i hołd złożony ich niezwykłej sile.

Clint. Życie i legenda

Autor: Patrick McGilligan

Tłumacz: Ewa Penksyk-Kluczkowska

Wydawca: Znak Horyzont

ISBN: 9788324079612

Liczba stron: 640

Cena: 59,99 PLN

Premiera: 16.06.2021

Sprawdź, gdzie kupić:

Tego człowieka rozpoznaje się po jednej sylabie – bo jest tylko jeden Clint, prawdziwy amerykański samotny wilk. Eastwood to jeden z największych sukcesów Hollywood. Pierwotnie znany z grania w westernach – od tego czasu pokazał jednak szeroki repertuar aktorski i udowodnił, że jest nie tylko utalentowanym odtwórcą ról, ale również wybitnym reżyserem. Poza pracą Clint słynie z silnej osobowości, nigdy nie kryje się ze swoimi poglądami. Kiedy ukazała się ta biografia, krytycy chwalili ją za rzetelność zebranych materiałów, a jej bohater wpadł we wściekłość do tego stopnia, że pozwał autora o 10 milionów dolarów; skutkiem pozwu był zakaz rozpowszechniania książki w Stanach Zjednoczonych. Ostatecznie sprawa zakończyła się bez kary.
Zaktualizowana książka Clint. Życie i legenda powstała na podstawie wyczerpujących rozmów z osobami bliskimi Eastwoodowi, dokumentów i materiałów o produkcji zarówno jego najsłynniejszych filmów, jak i mniej znanych dzieł. To pozycja obowiązkowa dla szerokiego grona jego wielbicieli oraz dla wszystkich interesujących się historią Hollywood.

KRYMINAŁ / THRILLER

Dom głosów

Autor: Donato Carrisi

Tłumacz:

Wydawca: Albatros

ISBN: 9788382155488

Liczba stron: 352

Cena: 39,90 PLN

Premiera: 16.06.2021

Sprawdź, gdzie kupić:

Nowa powieść jednego z najpopularniejszych włoskich pisarzy, autora słynnego „Zaklinacza”, którego thrillery cenią m.in. Michael Connelly oraz Ken Follett.
Ten sekret już zbyt długo pozostaje w ukryciu… Pietro Gerber jest psychologiem dziecięcym, specjalizującym się w hipnozie – pomaga młodym pacjentom przezwyciężyć traumę i odzyskać wyparte wspomnienia. Pewnego ciemnego zimowego poranka Pietro odbiera telefon od australijskiej psycholog, która opowiada mu o przypadku jej pacjentki, Hanny Hall. Podczas sesji hipnozy z podświadomości Hanny wyłoniło się wspomnienie o morderstwie, którego ofiarą padł chłopiec o imieniu Ado. Do morderstwa doszło w nieznanym miejscu gdzieś na toskańskiej prowincji, kiedy Hanna była dzieckiem. Co jeszcze bardziej szokujące – Hanna twierdzi, że to ona jest odpowiedzialna za śmierć chłopca i zamierza odnaleźć dawno zapomniane miejsce, aby odkryć, co tak naprawdę się wydarzyło przed laty… Pietro Gerber nie spodziewa się, że historia Hanny zaangażuje go osobiście, niebezpiecznie popychając na skraj szaleństwa.

Jestem mordercą

Autor: Max Czornyj

Tłumacz: Brak

Wydawca: Filia

ISBN: 9788381955249

Liczba stron: 360

Cena: 42,90 PLN

Premiera: 16.06.2021

Sprawdź, gdzie kupić:

OPOWIEŚĆ Z PRZERAŻAJĄCEJ PERSPEKTYWY MORDERCY. Prawdziwa historia jednego z najbardziej bestialskich seryjnych morderców świata. Dewianta, który zadrwił z biegłych psychiatrów i wymiarów sprawiedliwości kilku państw. Uwodzicielskiego psychopaty, ulubieńca mediów oraz elit towarzyskich. Poety śmierci. PRAWDA OKAŻE SIĘ BARDZIEJ PRZERAŻAJĄCA OD FIKCJI. Mam na imię Jack, Jack Unterweger, miło was poznać.

Podszept

Autor: Jacek Łukawski

Tłumacz: Brak

Wydawca: Czwarta Strona

ISBN: 9788366839502

Liczba stron: BD

Cena: 39,90 PLN

Premiera: 16.06.2021

Sprawdź, gdzie kupić:

Śmierć młodziutkiej kieleckiej influencerki sprawia, że prokurator Arkadiusz Painer będzie musiał zmierzyć się z technologią i światem, których nie zna i nie rozumie. Na szczęście i tym razem przyjdą mu z pomocą Dorota Kowalska, uważana za najlepszą technik kryminalną w okolicy, a także Dariusz Kryński, który po raz pierwszy stanie na czele zespołu dochodzeniowego. Do „kręgu Painera” dołączy też młody informatyk z wydziału do walki z cyberprzestępczością, a jego pomoc okaże się nieodzowna. Nic jednak nie pójdzie łatwo… Umierają kolejne osoby, tymczasem w zespole śledczych dochodzi do konfliktu. Morderca ciągle wyprzedza policjantów o krok, a sprawę dodatkowo komplikuje rosnące zainteresowanie mediów. Wybucha afera, w której Kryński będzie starał się zrobić wszystko, by uniknąć roli kozła ofiarnego, a Painer, świadom konsekwencji, musi wybierać – postąpić wbrew woli zwierzchników czy wbrew prawu.

Brud

Autor: Bartosz Kurek

Tłumacz: Brak

Wydawca: Czarna Owca

ISBN: 9788381432528

Liczba stron: 352

Cena: 39,99 PLN

Premiera: 16.06.2021

Sprawdź, gdzie kupić:

Gdy ogłoszony zostaje przetarg na tor na warszawskim Służewcu, szykuje się transakcja dziesięciolecia. I choć zapowiada się ostra konkurencja, dla wielu faworyt jest jeden: Waldemar Skoneczny, najbogatszy człowiek w Polsce, który nieustannie rozbudowuje swoje imperium. Wiktor Zybert, dziennikarz śledczy, dostaje od swojego szefa kilkadziesiąt tysięcy euro i teczkę ze zbioru zastrzeżonego IPN. Zadanie? Prześwietlić Skonecznego. Ciekawość Zyberta rośnie, gdy poznaje Zofię Staruchowską – byłą asystentkę biznesmena. Medialnych ataków na Skonecznego jest coraz więcej. Kampania oszczerstw sprawia wrażenie odgórnie sterowanej, a ktokolwiek stoi za kolejnymi oskarżeniami, nie cofnie się przed niczym. Na przekór opinii publicznej Zybert postanawia odkryć, kto mógłby skorzystać na zniszczeniu biznesmena. Bartosz Kurek debiutuje w rewelacyjnym stylu: niejednoznaczni i charyzmatyczni bohaterowie, zagmatwana intryga i bezkompromisowa walka o władzę i pieniądze. Wszystko to w warszawskim świecie mediów i biznesu, w którym wszystkie granice już dawno zostały przekroczone.

Szeryf Babilonu

Autor: Tom King, Mitch Gerads

Tłumacz: Jacek Żuławnik

Wydawca: Egmont

ISBN: 9788328160736

Liczba stron: 304

Cena: 99,99 PLN

Premiera: 16.06.2021

Sprawdź, gdzie kupić:

Bagdad, 2003 rok. Rządy Saddama Husajna dobiegły końca. Kraj znajduje się pod kontrolą Amerykanów, ale tak naprawdę nie panują oni nad sytuacją. Nikt nie wie o tym lepiej niż były gliniarz Christopher Henry, który przylatuje do Iraku na kontrakt wojskowy, żeby szkolić przyszłych funkcjonariuszy nowej irackiej policji. Pewnego dnia jeden z jego podopiecznych zostaje znaleziony martwy. Wobec bezwładu szczątkowej władzy cywilnej, Chris jako jedyny w Zielonej Strefie podejmuje działania zmierzające do wyjaśnienia zagadki śmierci stażysty. W dążeniu do odkrycia prawdy wspiera go dwoje Irakijczyków – wpływowa Sofia, członkini Małej Rady Odbudowy Iraku, oraz Nasir, były funkcjonariusz policji Saddama. Czy jednak rzeczywiście wszyscy stoją po tej samej stronie? Autorem scenariusza jest jeden z najpopularniejszych obecnie amerykańskich scenarzystów komiksowych, zdobywca Nagrody Eisnera Tom King („Omega Men”, „Mister Miracle”), a za rysunki odpowiada Mitch Gerads („Mister Miracle”, „Punisher”).

HORROR

Bezgłośny świt

Autor: Dustin LaValley

Tłumacz: BD

Wydawca: Phantom Books Horror

ISBN: BD

Liczba stron: BD

Cena: 28,00 PLN

Premiera: .06.2021

 

To nie horror, jaki przeczuwacie. To nie horror, na jaki być może liczycie. Flaki fruwające w powietrzu, litry krwi spływające po parkiecie, mściwe duchy czy nawiedzone domy nie są tu dekoracją. Zostają na strychu w pudełku z opisem „innym razem” lub jak kto woli „do zobaczenia nigdy”.
LaValley pisze o tym, o czym myślimy, ale o czym nie rozmawiamy. O różnych rodzajach umierania, o bezradności wobec przypadku, o tym, na czym polega bycie człowiekiem. Skwapliwie rezerwuje w swoich dziełach miejsce dla metafizyki, na swój sposób rozważając, o co w tym wszystkim chodzi. Jego proza jest unikalna, niepokojąca, przesiąknięta poczuciem beznadziei i dogłębnym smutkiem, który dopadnie każdego, kto tylko po nią sięgnie. Odważyć się na ten krok, to zrobić znacznie więcej niż wtargnąć o północy do nawiedzonego domu. Marta Sobiecka

Mamidła

Autor: Agnieszka Biskup, Dagmara Adwentowska

Tłumacz: brak

Wydawca: Phantom Books Horror

ISBN: BD

Liczba stron: 354

Cena: 32,00 PLN

Premiera: 16.06.2021

 

Zbiór opowiadań „Mamidła” to projekt nad którym parowaliśmy blisko rok czasu. W książce najdziecie już publikowane i nowe, stworzone na potrzeby zbioru opowiadania, napisane indywidualnie, jak i razem, przez obiecujące i uznane polskie autorki: Dagmarę Adwentowską i Agnieszkę Biskup. Po wyprawa w mroczną stronę wyobraźni, często okrutną i straszną, ale i delikatną, charakterystyczną dla literatury grozy niesamowitej.

Pogorzelisko

Autor: Mariusz Kaszyński

Tłumacz: brak

Wydawca: Phantom Books Horror

ISBN: BD

Liczba stron: 312

Cena: 38,00 PLN

Premiera: 16.06.2021

Powieść „Pogorzelisko” to historia rodziny, która wprowadza się do domu w jednej z podwarszawskich miejscowości. Z czasem nabierają przekonania, że nie są tu sami i dzielą dom z… No właśnie, z duchami? Czy odpowiedź jest aż tak prosta? Świetna, nastrojowa i mroczna powieść Mariusza Kaszyńskiego, autora m.in. powieści Skarb w glinianym naczyniu, Runa, 2008, Rytuał, Runa, 2008, Martwe światło, Runa, 2009, Przekłuwacze, Czwarta Strona, 2016 oraz wielu opowiadań publikowanych w „Nowej Fantastyce” „Magazynie Fantastycznym” czy w „Science Fiction, Fantasy & Horror”.
Toń

Autor: Joe Hill, Stuart Immonen

Tłumacz: Paulina Braiter

Wydawca: Egmont

ISBN: 9788328160675

Liczba stron: 168

Cena: 69,90 PLN

Premiera: 16.06.2021

Sprawdź, gdzie kupić:

Trzeci album kolekcji poświęconej horrorowi we wszelkich odmianach – od krwawej jatki po wiktoriańską opowieść grozy. Pomysłodawcą kolekcji i jednym z autorów mrocznych historii jest Joe Hill, bardzo popularny amerykański pisarz specjalizujący się w horrorach i mrocznej fantasy (np. powieści „Pudełko w kształcie serca”, „Rogi”), zdobywca dwóch Nagród Brama Stokera, a prywatnie syn sławnego Stephena Kinga.
W 1983 roku supernowoczesny statek badawczo-wiertniczy „Derleth” znika w pobliżu kręgu polarnego. Kilkadziesiąt lat później zaczyna nadawać wezwanie pomocy… Po wyśledzeniu źródła sygnału na odległym atolu w Cieśninie Beringa, koncern naftowy Rococo zatrudnia ekipę ratowniczą braci Carpenter do zbadania statku widma. Mają oni ustalić, dlaczego statek zniknął, zabezpieczyć wyniki badań i odszukać ciała członków załogi. Osiągnięcie celu nie będzie łatwe, ponieważ do atolu rości sobie prawa Rosja, a niedawne tsunami obudziło mroczne siły drzemiące od tysiącleci na dnie oceanu… Tak rozpoczyna się krwawa wariacja na temat mitologii Lovecraftowskiej i horroru lat osiemdziesiątych XX wieku.
Autorem rysunków jest doświadczony kanadyjski grafik Stuart Immonen, zdobywca Nagrody Shustera, współtwórca tak znanych komiksów, jak „Superman: Secret Identity” czy „Nextwave: Agents of H.A.T.E”.

FANTASY

Koniec maskarady. Cykl Czas Żniw. Tom 4

Autor: Samantha Shannon

Tłumacz: Maciej Pawlak

Wydawca: SQN

ISBN: 9788381298001

Liczba stron: 662

Cena: 44,99 PLN

Premiera: 16.06.2021

Sprawdź, gdzie kupić:

Paige Mahoney po raz kolejny uniknęła śmierci. Wydarta ze szponów swoich ciemiężców umknęła do bezpiecznej kryjówki w Paryżu, gdzie los rzuca ją między walczące z Sajonem frakcje oraz zbirów gotowych zabić, byle ocalić marionetkowe imperium Refaitów. Tajemniczy Program Domino ma wobec Paige plany, ale ona kieruje się swoimi własnymi ambicjami. Wraz z Arcturusem Mesarthimem – niegdysiejszym wrogiem – rusza na niebezpieczną misję, która zawiedzie ją do paryskich katakumb, a z nich prosto ku połyskliwym korytarzom Wersalu. Jeśli im się powiedzie, prawdopodobnie zmieni rebelię w otwartą wojnę. Podczas gdy imperium poszerza swoje granice, a wolny świat drży w jego cieniu, Paige musi stawić czoła własnym wspomnieniom z katowni Sajonu. W tych niebezpiecznych czasach usiłuje też zrozumieć swoją więź z Arcturusem, a ta z dnia na dzień staje się coraz silniejsza. Czwarty tom bestsellerowej serii The Bone Season, porywającej opowieści o świecie z przyszłości.

Wiedźmin. Zatarte wspomnienia. Tom 5

Autor: Bartosz Sztybor, Amad Mir

Tłumacz: Jakub Szamałek

Wydawca: Egmont

ISBN: 9788328198913

Liczba stron: 108

Cena: 39,90 PLN

Premiera: 16.06.2021

Sprawdź, gdzie kupić:

Geralt poszukuje nowego zajęcia. Wiedźmini zawsze mieli pod górkę, ale teraz wszystkie potwory jakby zapadły się pod ziemię, więc dla ich pogromców brakuje zajęcia. Niespodziewanie pani burmistrz pewnego miasteczka prosi Geralta o pomoc w pozbyciu się mglaków atakujących dzieci. Wiedźmin szybko wyczuwa, że pod pozornie prostym zleceniem kryje się poważniejsza sprawa. Zwłaszcza że w miasteczku rezyduje stary mag, który bez problemu powinien uporać się z mglakami. Tymczasem pani burmistrz okazuje się chętna do współpracy, ale tylko na swoich warunkach…
Autorem scenariusza jest Bartosz Sztybor („Niezła draka, Drapak!”), a rysunki przygotował Amad Mir („Zarathustra”). Album zawiera zeszyty „Witcher: Fading Memories” #1–4.

LITERATURA GŁÓWNONURTOWA

Grochów

Autor: Andrzej Stasiuk

Tłumacz: brak

Wydawca: Czarne

ISBN: 9788381912549

Liczba stron: 96

Cena: 34,90 PLN

Premiera: 16.06.2021

Sprawdź, gdzie kupić:

Z ilustracjami Kamila Targosza
O babce, która wierzyła w duchy, o starym psie, o pisarzu z Izdebek i o przyjacielu, z którym złaził Grochów i przejechał pół Polski — Stasiuk pisze o umieraniu i namacalności życia, o materialności wspomnień, o bliskości śmierci i jej wiecznej niedostępności. Bury kot zwija się w kłębek w cieple stygnącego ciała starej suki, babka, „cała w czerni, szczupła i spokojna”, przechodzi do świata, który zawsze był obok, Guścio choć niewiele już może powiedzieć, złośliwie pluje pestkami. A przyjaciel, „odlatując przez komin”, przynosi zapach pociągu do Łupkowa, dzikich jabłoni na ulicy Makowskiej i chłodnej wiosny w portowym Piranie. Cztery opowiadania Andrzeja Stasiuka to boleśnie piękna opowieść o śmierci, o zwyczajnej kropce na końcu życia.

DLA DZIECI

Dobre wieści

Autor: Rashmi Sirdeshpande

Tłumacz: Katarzyna Dudzik

Wydawca: Insignis

ISBN: 9788366873025

Liczba stron: 160

Cena: 39,99 PLN

Premiera: 16.06.2021

Sprawdź, gdzie kupić:

Gdy docierają do nas tylko złe wieści, świat może wydawać się nieco… przerażający. Tymczasem wokół dzieje się też mnóstwo dobrego – szkoda, że tak rzadko o tym słyszymy! Mamy przecież roboty ratujące ludzkie życie, drzewa, które mogą uzdrowić naszą planetę, i odnawialne źródła energii. Jest wiele osób, organizacji i firm, które walczą o lepszy świat. Ta książka jest także o nich. Oraz o tym, jak wy możecie pójść w ich ślady. Zapraszam was do mojej agencji detektywistycznej, w której będziemy tropić fake newsy, odkrywać niesamowite historie oraz poznawać inspirujące postaci z całego świata. Przekonacie się, że dobro wcale nie jest w odwrocie i że jeśli postawimy na współdziałanie, wkrótce sprawy przyjmą lepszy obrót!
Ta książka to dodające mocy, otuchy i pewności siebie antidotum na niepokoje naszych czasów!

Kefir w Kairze, czyli podróże palcem po mapie

Autor: Michał Rusinek, Joanna Rusinek

Tłumacz: brak

Wydawca: Znak Emotikon

ISBN: 9788324075720

Liczba stron: 112

Cena: 44,99 PLN

Premiera: 16.06.2021

Sprawdź, gdzie kupić:

Nowa, pisana wierszem książka Michała Rusinka, ilustrowana przez Joannę Rusinek.

Pozytywka. Witamy w Pandorii. Tom 1

Autor: Carbone, Gije

Tłumacz: Maria Mosiewicz

Wydawca: Egmont

ISBN: 9788328149649

Liczba stron: 56

Cena: 34,99 PLN

Premiera: 16.06.2021

Sprawdź, gdzie kupić:

Pierwsza część przygodowej opowieści o dziewczynce, która zostaje wezwana na pomoc przez mieszkańców ukrytego świata…
Nola obchodzi ósme urodziny, ale czuje przede wszystkim smutek, bo tęskni za niedawno zmarłą mamą. Czy chociaż trochę rozweseli ją prezent – piękna pozytywka? Dziewczynka przekręca kluczyk zabawki i… tak rozpoczyna się wielka przygoda! Nola przedostaje się do krainy dziwów, gdzie spotyka niezwykłe istoty i wpada w wir szalonych wydarzeń, a przede wszystkim poznaje sekrety z przeszłości swojej mamy. Czy jednak nawet najbardziej fascynujące przeżycia mogą uleczyć ból po stracie ukochanej osoby?
Scenarzystką serii jest Francuzka o pseudonimie Carbone (właśc. Bénédicte Carboneil), która po wielu latach pracy jako nauczycielka postanowiła pisać dla dzieci. Tak powstały liczne książki dla najmłodszych oraz scenariusze do komiksów „Le Pass’Temps”, „Pozytywka”, „Dans les yeux de Lya” czy „Complots à Versailles”. Rysunki są dziełem urodzonego w Demokratycznej Republice Konga grafika zwanego Gijé (Jérôme Gillet), który wcześniej pracował w przemyśle reklamowym i przy produkcji filmów animowanych (m.in. „Barababor”). Historia o Noli jest jego pierwszym dużym projektem komiksowym.

Kajko i Kokosz – Nowe Przygody. Zaćmienie o zmierzchu. Tom 4

Autor: Maciej Kur, Sławomir Kiełbus

Tłumacz: brak

Wydawca: Egmont

ISBN: 9788328198746

Liczba stron: 48

Cena: 24,99 PLN

Premiera: 16.06.2021

Sprawdź, gdzie kupić:

Tworzone przez wspaniałego scenarzystę i rysownika Janusza Christę (1934–2008) przygody dwóch słowiańskich wojów są od dziesięcioleci jedną z najpopularniejszych polskich serii komiksowych. Wydawnictwo Egmont przygotowało pełną kolorową edycję oryginalnego cyklu, składającą się z aż dwudziestu tomów. Teraz pojawiają się nowe przygody mądrego Kajka i żarłocznego Kokosza. Czwarty już album kontynuujący słynną serię zawiera, podobnie jak w poprzednim tomie, jedną pełnowymiarową historię, do której scenariusz napisał cechujący się niezwykłą charyzmą i poczuciem humoru Maciej Kur, a fenomenalne rysunki oddające ducha oryginału stworzył Sławomir Kiełbus. Kolorami zajął się Piotr Bednarczyk, znany bliżej czytelnikom z innej komiksowej serii – „Lil i Put”. W „Nowych Przygodach” fani serii znajdą wszystko to, za co kochali oryginalną serię – czary, bijatyki i humor. A także wiele nowych pomysłów, zarówno rozwijających stare wątki, jak i poszerzających świat znany z niezapomnianych opowieści Janusza Christy.

Redakcja

Generalnie bardzo sympatyczni ludzie.

Zobacz także

Czytajcie! Czytanie daje wolność! Wystartowała kampania #TataTeżCzyta2024

Czytajcie! Czytanie daje wolność! Wystartowała kampania #TataTeżCzyta2024 Dlaczego każdy regularnie czytający rodzic to fundament przyszłości …

Leave a Reply