Gorący temat

Najciekawsze zapowiedzi tygodnia 28 kwietnia – 4 maja 2021

Środy to dzień, w którym “odpoczywają” biblioteki, ale wydawcy i dystrybutorzy działają pełną parą rozpoczynając cotygodniowy festiwal premier. Przełom kwietnia i maja nie obfituje w zbyt wiele premier, ale wybraliśmy dla Was dziesięć, których nie powinniście przegapić. 

POLECAMY

Dwudziesta trzecia

Autor: Beata i Eugeniusz Dębscy

Wydawca: Agora

ISBN: 9788326836633

Liczba stron: 400

Cena: 39,99 PLN

Premiera: 5.05.2021

Był gliniarzem. I to dobrym gliniarzem. Jedynym jego błędem było zeznawanie przeciwko skorumpowanym wrocławskim lekarzom. Usunięty ze służby za przestępstwo, którego nie popełnił, dzisiaj bierze sprawy, z jakimi lepiej nie iść na policję. Jeśli masz kłopoty i nikt inny nie potrafi ci pomóc – możesz go wynająć. A przynajmniej spróbować.

W pierwszej części kryminalnego cyklu Beaty i Eugeniusza Dębskich zdesperowany biznesmen oferuje Winklerowi sporą nagrodę za zdobycie dowodów obciążających domniemanego mordercę jego żony. Problem w tym, że główny podejrzany wydaje się czysty… Gdy śledztwo utyka w martwym punkcie, z pomocą przychodzą nietypowi sojusznicy: niespełna osiemdziesięcioletnia fanka sudoku i mocnych trunków oraz specjalistka od trudnej młodzieży. Żadne z nich nie przypuszcza nawet, że trop prowadzi w stronę dużo straszniejszej zbrodni…

Dwudziesta trzecia to współczesny miejski kryminał pełen barwnie nakreślonych postaci i podszyty sardonicznym poczuciem humoru, do tego wznowiony w nowej odświeżonej wersji. Wkrótce premierowo ukażą się kolejne części cyklu: „Zimny trop” i „Szwedzki kryminał”. 2021 rokiem Winklera!

Sprawdź, gdzie kupić:

SCIENCE FICTION        

New X-Men – wyd. zbiorcze tom 4

Autor: Grant Morrison i inni

Tłumacz: Tomasz Sidorkiewicz

Wydawca: Mucha Comics

ISBN: 9788366589360

Liczba stron: 256

Cena: 99,00 PLN

Premiera: 30.04.2021

Sprawdź, gdzie kupić:

Scenarzysta Grant Morrison (Doom Patrol, Animal Man, Invisibles, All-Star Superman) odważnie wprowadził drużynę Dzieci Atomu w XXI wiek. Zaczął od krwawego ataku na Genoshę, wyspę zamieszkaną przez mutantów, a później nie zwalniał tempa. Mucha Comics przedstawia czwarty, ostatni tom opowieści nominowanej do nagrody Eisnera. Tym razem mistrzowi scenariuszy towarzyszą mistrzowie kreski – Phil Jimenez (Wonder Woman, Invisibles) oraz Marc Silvestri (Uncanny X-Men, Darkness).
X-Men od dawna ścierali się z genetycznym terrorystą znanym jako Magneto, Mistrz Magnetyzmu. Ścierali się z nim wiele razy, podczas gdy on przeciwstawiał się koncepcji Charlesa Xaviera dotyczącej pokojowego współistnienia ludzi i mutantów, twierdząc, że Ziemią powinni władać przedstawiciele homo superior. Gdy w końcu wszystkim się wydawało, że Magneto został pokonany raz na zawsze, ten tylko ukrył się, aby w tajemnicy planować kolejny atak. Czy mutanci zapobiegną jego planom zniszczenia całej rasy ludzkiej? W epilogu do opowieści snutej przez Granta Morrisona przenosimy się 150 lat w przyszłość. Jaka niesamowita siła grozi mutantom z przyszłości? I w jaki sposób wpłynie ona na wydarzenia toczące się obecnie?
Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w New X-Men #146-154.

KRYMINAŁ / THRILLER

Miasto duchów

Autor: Ben Creed

Tłumacz: Radosław Kot

Wydawca: Dom Wydawniczy Rebis

ISBN: 9788381882651

Liczba stron: 352

Cena: 39,90 PLN

Premiera: 04.05.2021

Sprawdź, gdzie kupić:

Wojenna przeszłość nie daje o sobie zapomnieć. Rewol Rossel, niegdyś świetnie zapowiadający się skrzypek, przed którym otwierała się wielka kariera, obecnie jest milicyjnym śledczym w Leningradzie. Pewnej przeraźliwie mroźnej nocy zostaje wezwany do koszmarnej zbrodni. Na przecinających las torach kolejowych znaleziono pięć starannie, wręcz pedantycznie ułożonych zwłok. Dochodzenie okazuje się najtrudniejszym ze wszystkich, które Rossel dotychczas prowadził. I najbardziej niebezpiecznym. Prowadzi go najpierw do muzycznych kręgów miasta, a w końcu aż na sam Kreml, szczyt czerwonej władzy. W którym z tych światów ukrywa się zabójca…?

Arsene Lupin. Dżentelmen włamywacz

Autor: Maurice Leblanc

Tłumacz: Stanisław Kroszczyński

Wydawca: Replika

ISBN: 9788366790735

Liczba stron: 288

Cena: 38,99 PLN

Premiera: 04.05.2021

Sprawdź, gdzie kupić:

Dżentelmen – włamywacz. I niekiedy wyśmienity detektyw. Arsène Lupin zasłynął prawdziwym mistrzostwem w sztuce rabunku dzięki niezwykłej inteligencji oraz sprytowi i talentowi do kamuflażu i charakteryzacji. Jednocześnie był włamywaczem honorowym – nigdy nie krzywdził biednych. Z wzajemnością uwielbiał kobiety, a także potrafił znaleźć wyjście nawet z najtrudniejszej sytuacji.
Opowiadania kryminalne o detektywie-włamywaczu, które pokochali czytelnicy na całym świecie, w nowej, ekskluzywnej odsłonie! Rozbawią, zaintrygują i zaskoczą najbardziej wymagającego książkofila. A jeśli po lekturze trudno będzie wam się rozstać z Arsènem Lupinem – na platformie Netflix czeka serial inspirowany jego przygodami.

Pogranicznik

Autor: Joanna Bagrij

Tłumacz: brak

Wydawca: MOVA

ISBN: 9788366815728

Liczba stron: 584

Cena: 42,90 PLN

Premiera: 28.04.2021

Sprawdź, gdzie kupić:

Chłodnej październikowej nocy na szczycie Orlicy zostaje znalezione ciało. Zwłoki półnagiego mężczyzny, porzucone na granicy polsko-czeskiej, są w stanie zaawansowanego rozkładu. Miejscowi policjanci nie mają żadnych śladów poza przedziurawioną czeską monetą z 1900 roku znalezioną w pobliżu zwłok. W śledztwo angażuje się starsza aspirant Lena Dobrowicz, nowy nabytek orlickiej komendy policji. Gdy ginie kolejna osoba, do sprawy zostaje włączony psycholog kryminalny Oktawian Szakalik. Poznając realia przygranicznej miejscowości, profiler zagłębia się w umysł mordercy, który zostawia sygnały dotyczące kolejnej planowanej zbrodni. Lena i Oktawian muszą je odczytać, zanim będzie za późno.

 HORROR

The Goon – wyd. zbiorcze tom 5

Autor: Eric Powell

Tłumacz: Paulina Braiter

Wydawca: Non Stop Comics

ISBN: 9788382300314

Liczba stron: 480

Cena: 129,99 PLN

Premiera: 04.05.2021

Sprawdź, gdzie kupić:

Ostatni tom przygód Zbira i jego kompanii? Na razie tak, ale zobaczymy co przyniesie przyszłość. Eric Powell jakiś czas temu wrócił do rysowania przygód swojego najpopularniejszego bohatera.

Gideon Falls – 5 – Niegodziwe światy

Autor: Jeff Lemire, Andrea Sorrentino

Tłumacz: Jacek Drewnowski

Wydawca: Mucha Comics

ISBN: 9788366589407

Liczba stron: 120

Cena: 59,00 PLN

Premiera: 28.04.2021

Sprawdź, gdzie kupić:

Czarna Stodoła przestała istnieć! Wybuchowy koniec spichlerza światów sprawia, że nasi bohaterowie zostają rozproszeni po zapadającym się multiwersum. Podczas gdy Angie usiłuje przetrwać w rzeczywistości rodem z Roku 1984, Clara trafia na opanowany przez żywe trupy Dziki Zachód, a ksiądz Fred próbuje się odnaleźć w cyberpunkowym Gideon Falls. Chociaż wszystkie te światy wydają się bardzo odległe od siebie, Uśmiechnięty Człowiek jest bliżej, niż się wydaje! Tylko Norton może go powstrzymać… ale nikt nie potrafi go znaleźć! Niegodziwe światy to przedostatni tom bestsellerowej serii komiksowej autorstwa scenarzysty Jeffa Lemire’a (Descender, Twardziel, Berserker uwolniony) i rysownika Andrei Sorrentino (Staruszek Logan, Green Arrow). Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach jako GIDEON FALLS #22-26. Laureat Nagrody Eisnera w 2019 roku w kategorii Najlepsza Nowa Seria.

DLA DZIECI

Star Wars The Mandalorian

Autor: Joe Schreiber

Tłumacz: BD

Wydawca: Olesiejuk

ISBN: 9788382166057

Liczba stron: 208

Cena: 30,00 PLN

Premiera: 04.05.2021

Sprawdź, gdzie kupić:

W czasach po upadku Imperium Galaktycznego, a przed wyłonieniem się Najwyższego Porządku, samotny łowca nagród znany jedynie jako Mandalorianin przemierza rubieże galaktyki w poszukiwaniu zleceń. Gdy jego celem okazuje się dziecko, postanawia chronić je za wszelką cenę…
Trzymająca w napięciu powieść młodzieżowa Joego Schreibera pozwoli czytelnikom na nowo wrócić do wydarzeń z pierwszej serii przebojowego serialu aktorskiego osadzonego w świecie „Gwiezdnych wojen”.

Wędrując po niebie z Janem Heweliuszem

Autor: Anna Czerwińska

Tłumacz: brak

Wydawca: Literatura

ISBN: 9788376729824

Liczba stron: 96

Cena: 26,90 PLN

Premiera: 29.04.2021

Sprawdź, gdzie kupić:

Jeśli oglądałeś kiedyś mapę nieba – możliwe, że powstała ona w planetarium Heweliusza. Ten wybitny astronom dużo osiągnął, choć jego droga ku wszechświatowi była niełatwa. Ojciec chciał, aby został browarnikiem (i przejął rodzinny interes), a inni badacze zarzucali mu, że pracuje na przestarzałym sprzęcie i jego pomiary są niedokładne (mylili się, co udowodnił), spłonęło jego wielkie obserwatorium i odbudowywanie go zajęło mu wiele lat – nigdy jednak nie zwątpił w swoją pasję. Zilustrował opracowany przez siebie Atlas nieba, własnoręcznie wykonał pięćdziesięciometrowy teleskop i na zawsze zapisał się w historii kosmologii. Warto go poznać.

  LITERATURA GŁÓWNONURTOWA

Przewóz

Autor: Andrzej Stasiuk

Tłumacz: brak

Wydawca: Czarne

ISBN: 9788381911740

Liczba stron: 400

Cena: 49,90 PLN

Premiera: 28.04.2021

Sprawdź, gdzie kupić:

Gorący czerwiec 1941 roku. Jasne księżycowe noce, niskie bagienne łąki, cienisty sad i zimna żyła rzeki, która podzieliła świat na pół. Na jednym brzegu Niemcy, żelazny wąż czołgów, ciężarówek, maszyn. Na drugim Rosjanie. Pośrodku wiejski przewoźnik, który z jednego brzegu na drugi wozi nocą każdego, kto zapłaci. Żydowskie rodzeństwo, które w drodze do wyśnionej Ziemi Obiecanej, chowa się w stodole tuż obok kałuż świńskich wnętrzności. Chłopcy z partyzantki, wierzący jeszcze, że wojna jest przygodą, wykonują wyroki, których nie rozumieją. Ich dowódca czeka na rozkazy. Zanim nadejdą, każe liczyć czołgi i nad kolejnym butelkami bimbru, wśród roju much przekonuje, że już wkrótce będzie po kolana brodził we krwi wrogów. Wszyscy przychodzą do kobiety, przykucniętej, bosej, hardej. Czekają, upał mąci umysły. A pewien mały chłopiec widzi, słyszy i zapamiętuje to wszystko: grzmot nadlatujących samolotów, drżenie ziemi. Po latach narrator próbuje opowiedzieć historię, której nie opowiedział mu ojciec.

Odyseja Hakima – 3 – Z Macedonii do Francji

Autor: Fabien Toulmé

Tłumacz: Wojciech Birek

Wydawca: Non Stop Comics

ISBN: 9788382300291

Liczba stron: 256

Cena: 59,99  PLN

Premiera: 29.04.2021

Sprawdź, gdzie kupić:

Dokończenie historii tułaczki Hakima i jego najbliższych. Opowieść o ludziach, których jedynym pragnieniem jest spokojne życie i o cenie jaką za realizacje tych pragnień trzeba zapłacić. Dojmujące świadectwo czasów w jakich żyjemy i komiksowy reportaż z najwyższej półki.

Redakcja

Generalnie bardzo sympatyczni ludzie.

Zobacz także

Czytajcie! Czytanie daje wolność! Wystartowała kampania #TataTeżCzyta2024

Czytajcie! Czytanie daje wolność! Wystartowała kampania #TataTeżCzyta2024 Dlaczego każdy regularnie czytający rodzic to fundament przyszłości …

One comment

  1. Zapowiada się świetnie 🙂

Leave a Reply