Gorący temat

14 koszmarnych randek, których sami nie chcielibyście przeżyć

No i mamy 14 luty, Walentynki, powinniśmy się odstawić, wykazać inwencją i zabrać swoją drugą połówkę na wyjątkową randkę. Tyle, że ta pandemia… Może jednak lepiej zostać  w domu, bo w tych koszmarnych okolicznościach lockdown’u, randka również mogłaby się skończyć koszmarnie. Na przykład tak jak te na poniższych filmikach, które wybraliśmy z popularnych filmów i seriali.

Przyjaciele

Na początek „Przyjaciele”, czyli prawdziwa skarbnica koszmarnych randek. Chyba nawet udałoby się uzbierać czternaście tylko z tego serialu, ale może poprzestańmy na czterech. Na początek Ross i wielki problem z jego  skórzanymi spodniami.

A tutaj Rachel na koszmarnej  randce, na którą, z pełnym wyrachowaniem wysłała ją Phoebe.

Na początku wydawało się, że to taki uroczy facet. A potem Phoebe poszła z nim na randkę, na której między innymi okazało się, że ów uroczy facet pisze erotyczne powieści dla dzieci.

https://www.youtube.com/watch?v=OO4AwJPxgig

A teraz Chandler, który zapłaci za swój karygodny postępek z lat dziecięcych. Plus ciąg dalszy w drugim filmiku.

Taksówkarz

To może coś  z grubszej rury? Dokąd Robert De Niro zabierze na randkę Cybil Shepherd?

Sposób na blondynkę

A teraz pojedźmy totalnie po bandzie. Ben Stiller, czyli prawdziwy specjalista od koszmarnych randek, tutaj  w „Sposobie na blondynkę”.  Randka miała się dopiero zacząć, tyle że coś się wydarzyło.  Aha,  przypadkiem wpadło nam jeszcze drugie wideo z kultową sceną z tego filmu.

https://www.youtube.com/watch?v=9NesjZbF1Ls

Martwe zło

Randka, wypad za miasto, wyprawa do lasu? Jak zwał, tak zwał. W każdym razie dla partnerki głównego bohatera (i jego przyjaciół) wyprawa do leśnej chatki skończyła się fatalnie. On sam, jakimś cudem wyszedł z tego cało. Przynajmniej w pierwszej części.

Pulp Fiction

„Pulp Fiction”, czyli absolutna klasyka. Najpierw sobie fajnie potańczyli, a potem…

Powrót do przyszłości

A teraz największy koszmar, czyli randka bohatera z własną matką.

https://www.youtube.com/watch?v=mGrFtyd_LMI

American Horror Story: Freak Show

Może też zdarzyć się tak, jak na początku pierwszego epizodu czwartego sezonu stacji FX – oczywiście nie życzymy tego żadnej parze.  A podobną scenę można obejrzeć również w „Zodiacu” Davida Finchera.

Randka w ciemno

O koszmarnej randce był nawet cały film, zatytułowany, jakżeby inaczej – „Randka w ciemno”. Bruce Willis i Kim Basinger, której bohaterka nie powinna pic alkoholu, bo dostaje potem małpiego rozumu.

Louie

Pierwszy odcinek pierwszego sezonu serialu „Louie” i randka głównego bohatera, która miała kilka koszmarnych etapów. Zaczęła się już bardzo dziwnie:

A skończyła się tak:

Nadchodzi Polly

Najpierw była koszmarna kolacja w indyjskiej restauracji, a potem jej efekty. Ponownie Ben Stiller w „Nadchodzi Polly”.

Czterdziestoletni prawiczek

No i jesteśmy przy czternastce, a przecież tyle jeszcze zostało! Współczesna klasyka – randki z „American Pie”, 'Wpadki”, „Czterdziestoletniego  prawiczka”. To niech będzie szalona jazda z tego ostatniego tytułu.

 

Tomasz Miecznikowski

Filmoznawca z wykształcenia. Nałogowy pochłaniacz seriali. Kocha twórczość Stephena Kinga i wielbi geniusz Alana Moore'a. Pisał artykuły do "Nowej Fantastyki" i Instytutu Książki, jego teksty i recenzje ukazują się na portalach fantastyka.pl i naekranie.pl. Wyróżniony przez użytkowników fantastyka.pl za najlepszy tekst publicystyczny 2013 roku.

Zobacz także

Subiektywne podsumowanie roku 2023 – Komiksy – Serie kontynuowane

Miniony rok obrodził pokaźną ilością znakomitych komiksów. O najlepszych (w naszej redakcyjnej opinii) tytułach / …

Leave a Reply