Gorący temat

14 koszmarnych randek, których sami nie chcielibyście przeżyć

No i mamy 14 luty, Walentynki, powinniśmy się odstawić, wykazać inwencją i zabrać swoją drugą połówkę na wyjątkową randkę. Tyle, że ta pandemia… Może jednak lepiej zostać  w domu, bo w tych koszmarnych okolicznościach lockdown’u, randka również mogłaby się skończyć koszmarnie. Na przykład tak jak te na poniższych filmikach, które wybraliśmy z popularnych filmów i seriali.

Przyjaciele

Na początek “Przyjaciele”, czyli prawdziwa skarbnica koszmarnych randek. Chyba nawet udałoby się uzbierać czternaście tylko z tego serialu, ale może poprzestańmy na czterech. Na początek Ross i wielki problem z jego  skórzanymi spodniami.

A tutaj Rachel na koszmarnej  randce, na którą, z pełnym wyrachowaniem wysłała ją Phoebe.

Na początku wydawało się, że to taki uroczy facet. A potem Phoebe poszła z nim na randkę, na której między innymi okazało się, że ów uroczy facet pisze erotyczne powieści dla dzieci.

A teraz Chandler, który zapłaci za swój karygodny postępek z lat dziecięcych. Plus ciąg dalszy w drugim filmiku.

Taksówkarz

To może coś  z grubszej rury? Dokąd Robert De Niro zabierze na randkę Cybil Shepherd?

Sposób na blondynkę

A teraz pojedźmy totalnie po bandzie. Ben Stiller, czyli prawdziwy specjalista od koszmarnych randek, tutaj  w “Sposobie na blondynkę”.  Randka miała się dopiero zacząć, tyle że coś się wydarzyło.  Aha,  przypadkiem wpadło nam jeszcze drugie wideo z kultową sceną z tego filmu.

Martwe zło

Randka, wypad za miasto, wyprawa do lasu? Jak zwał, tak zwał. W każdym razie dla partnerki głównego bohatera (i jego przyjaciół) wyprawa do leśnej chatki skończyła się fatalnie. On sam, jakimś cudem wyszedł z tego cało. Przynajmniej w pierwszej części.

Pulp Fiction

“Pulp Fiction”, czyli absolutna klasyka. Najpierw sobie fajnie potańczyli, a potem…

Powrót do przyszłości

A teraz największy koszmar, czyli randka bohatera z własną matką.

American Horror Story: Freak Show

Może też zdarzyć się tak, jak na początku pierwszego epizodu czwartego sezonu stacji FX – oczywiście nie życzymy tego żadnej parze.  A podobną scenę można obejrzeć również w “Zodiacu” Davida Finchera.

Randka w ciemno

O koszmarnej randce był nawet cały film, zatytułowany, jakżeby inaczej – “Randka w ciemno”. Bruce Willis i Kim Basinger, której bohaterka nie powinna pic alkoholu, bo dostaje potem małpiego rozumu.

Louie

Pierwszy odcinek pierwszego sezonu serialu “Louie” i randka głównego bohatera, która miała kilka koszmarnych etapów. Zaczęła się już bardzo dziwnie:

A skończyła się tak:

Nadchodzi Polly

Najpierw była koszmarna kolacja w indyjskiej restauracji, a potem jej efekty. Ponownie Ben Stiller w “Nadchodzi Polly”.

Czterdziestoletni prawiczek

No i jesteśmy przy czternastce, a przecież tyle jeszcze zostało! Współczesna klasyka – randki z “American Pie”, ‘Wpadki”, “Czterdziestoletniego  prawiczka”. To niech będzie szalona jazda z tego ostatniego tytułu.

 

Tomasz Miecznikowski

Filmoznawca z wykształcenia. Nałogowy pochłaniacz seriali. Kocha twórczość Stephena Kinga i wielbi geniusz Alana Moore'a. Pisał artykuły do "Nowej Fantastyki" i Instytutu Książki, jego teksty i recenzje ukazują się na portalach fantastyka.pl i naekranie.pl. Wyróżniony przez użytkowników fantastyka.pl za najlepszy tekst publicystyczny 2013 roku.

Zobacz także

Najlepsze mangi dla dorosłych

Wśród wielu polskich czytelników panuje przeświadczenie, że manga to nie komiks, że nie reprezentuje sobą …

Leave a Reply