Gorący temat

Familia – Paweł Majka

Rzeczpospolita w XVIII wieku to kraj, w którym panuje bezwzględność i bezprawie. Wartości moralne przestały mieć jakiekolwiek znaczenie. Każdy kieruje się własnym interesem. Jeśli chcesz przetrwać, musisz być silny i gardzić litością. A jeśli chcesz stworzyć na gruzach upadłego imperium nową siłę, musisz posunąć się znacznie dalej. Skrytobójstwo, przekupstwo, porwania, zajazdy i korupcja stanowią o sile twojej partii. Tak właśnie, niczym serialowa rodzina Soprano, dochodzi do władzy i rządzi Familia, ród Czartoryskich.

Familia to powieść historyczna pełna dynamicznych zwrotów akcji, szalonych pościgów i dworskich intryg. Wzrost potęgi stronnictwa śledzimy z perspektywy dwójki młodych bohaterów: Krystyny i Piotra, którzy nierozerwalnie łączą swój los z Czartoryskimi. Rzuceni w wir wydarzeń, które na zawsze odmienią ich życie, muszą podjąć brutalną walkę o przetrwanie w świecie, w którym nie ma miejsca na skrupuły.

DATA WYDANIA: 11.08.2021
WYDAWCA: Znak Horyzont
ISBN:  978-83-240-7967-4
LICZBA STRON: 640
CENA: 44,99 PLN

Paweł Majka – Urodził się 2 czerwca 1972 w Krakowie. W 2014 roku ukazała się jego pierwsza powieść Pokój światów (GeniusCreations). Od tamtego czasu wydał dziesięć powieści, w tym jedną wspólnie z Michałem Cetnarowskim, a dwie z Radkiem Rusakiem. Czterokrotnie nominowany był do Nagrody im. Janusza A. Zajdla. Podobnie jak Dan Simmons, jeden z jego ulubionych pisarzy SF, uważa, że kultura stanowi jedno z nieodzownych kryteriów cywilizacyjnych i będzie zawsze odgrywała istotną rolę w historii ludzkości.

Redakcja

Generalnie bardzo sympatyczni ludzie.

Zobacz także

Pokusa diabła – Adrian Bednarek

Przekonaj się, ile zaryzykuje morderca, który zbyt długo tłumi swoje żądze Życie na wolności jest …

Leave a Reply