Gorący temat

Rysunki koncepcyjne Moebiusa do „Diuny” Jodorowsky’ego

Filmowa „Diuna” w reżyserii Alejandra Jodorowskiego to jeden z najsłynniejszych obrazów, który nigdy nie powstał. Autor „Incala” zabrał się za produkcję w 1974 r. i zebrał imponującą ekipę twórców, którzy mieli go wspomóc, a byli to m.in.: Salvador Dalí, Orson Welles, Gloria Swanson, David Carradine, Geraldine Chaplin, Alain Delon, Hervé Villechaize i Mick Jagger jako aktorzy, Pink Floyd jako kompozytorzy muzyki, Chriss Foss jako designer statków kosmicznych, H.R. Giger jak twórca obcej architektury oraz Moebius, odpowiadający za projekty postaci, które możecie obejrzeć poniżej.

Na potrzeby produkcji Moebius wykonał ponad trzy tysiące storyboardów umieszczonych w opasłym tomiszczu.

 

Paweł Deptuch

Redaktor, publicysta, autor kilku opowiadań i scenariuszy komiksowych. W latach 2004-2010 redaktor naczelny portalu Carpe Noctem. Od 2006 r. współpracuje z miesięcznikiem Nowa Fantastyka, a w latach 2018/2019 z polską edycją magazynu Playboy, gdzie pisał o nowych technologiach. Publikował też w zinach (Ziniol, Biceps) i prasie specjalistycznej (Czachopismo, Smash!). Od 2008 r. elektor Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego, a od 2019 r. juror Nagrody Nowej Fantastyki w kategorii Komiks Roku.

Zobacz także

Kevin sam w… Związku Radzieckim

Artyści i inni twórcy za pomocą sztucznej inteligencji MidJourney wymyślają niesamowite rzeczy. Po wizualnej interpretacji …

Leave a Reply