Gorący temat

Wygraj powieść science-fiction „Cisza” Tomasza Lipko [konkurs zakończony]

Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym wspólnie z wydawnictwem Znak Horyzont. Do wygrania są cztery egzemplarze książki “Cisza” Tomasza Lipko.

Aby wziąć udział w konkursie należy odpowiedzieć na dwa proste pytania. Zwycięzców wyłoni zespół redakcyjny spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

1: Tomasz Lipko zwyciężył w polskiej edycji światowego konkursu organizowanego przez Columbia University. Jak brzmi jego nazwa?

  • ODP: Journalistic Excellence Award

2: W którym roku ukazała się pierwsza powieść pisarza i jak brzmiał jej tytuł?

  • ODP: „Notebook” w 2015 r.

Odpowiedzi z tematem „Cisza” należało nadsyłać na adres: konkurs[at]badloopus.pl do 3 października 2021 r., do godziny 23:59.

ZWYCIĘZCY

Katarzyna Laszczyk, Karol Turek, Elżbieta Tomczyńska, Małgorzata Kwiatkowska

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych oznacza akceptację regulaminu. W treści zgłoszenia prosimy umieścić poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Pod linkami możecie zapoznać się z naszą recenzją książki i posłuchać rozmowy z autorem.

Opis: Styl życia online bardzo nas rozleniwił. Potulny gatunek człowieka, który wyhodowały sobie komputery, czyli MY WSZYSCY, bez sieci nie jest w stanie skorzystać z większości zdobyczy cywilizacji. Sztuczna inteligencja sama uznała, że to dobry moment na przejęcie władzy.

Cisza to pełna zwrotów akcji, sensacyjna opowieść o bliskiej współczesności, w której sieć przestała działać, a powrót do epoki przedinternetowej okazał się niemożliwy.

Dwójka bohaterów – detektyw nowej ery Igor Hanys oraz zaginiona zaraz po blackoucie Yaara Alex – odkrywa nowy świat, który okazuje się zaskakująco realny.

Czy ich spotkanie odpowie na nurtujące ludzkość pytanie: kto wygra w starciu człowieka ze sztuczną inteligencją?

Redakcja

Generalnie bardzo sympatyczni ludzie.

Zobacz także

Wygraj książkę „Nocny portret” Laury Morelli [konkurs zakończony]

Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym wspólnie z wydawnictwem Letra. Do wygrania są trzy egzemplarze …

Leave a Reply