Gorący temat

Emilia Dziubak – fantastyczne ilustracje dla dzieci

Emilia Dziubak (ur. 1982 r.) to znakomita ilustratorka książek dla dzieci, która na koncie ma już kilkadziesiąt tytułów wydanych w Polsce i za granicą. Ilustruje bajki i powieści rodzimych pisarzy (Grzegorz Kasdepke, Joanna Chmielewska, Liliana Bardijewska) jak i zachodnich (seria o „Pożyczalskich” Mary Norton, „Król złodziei” Corneli Funke).

Jej autorska książka „Gratka dla małego niejadka” znalazła się na liście 100 najpiękniejszych książek świata w 4. edycji konkursu CJ Picture Book Awards w Korei Południowej (wcześniej była nominowana do Najpiękniejszej Książki Roku 2011 przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek). W roku 2014 zdobyła Nagrodę Lite­racką m. st. War­szawy za ilustracje do książki „Pro­szę mnie przy­tu­lić”. Okazjonalnie tworzy też plakaty oraz grafiki do prasy („Przekrój”, „Archipelag”, „Art & Businness”), a co roku w różnych rejonach Polski można odwiedzać wystawy jej prac.

W 2016 r. na podstawie „Proszę mnie przytulić”, która ukazała się w wielu krajach na całym świecie, powstał serial animowany pod tym samym tytułem w opracowaniu studia Animoon.

BLOG | FACEBOOK | BEHANCE

 

Paweł Deptuch

Redaktor, publicysta, autor kilku opowiadań i scenariuszy komiksowych. W latach 2004-2010 redaktor naczelny portalu Carpe Noctem. Od 2006 r. współpracuje z miesięcznikiem Nowa Fantastyka, a w latach 2018/2019 z polską edycją magazynu Playboy, gdzie pisał o nowych technologiach. Publikował też w zinach (Ziniol, Biceps) i prasie specjalistycznej (Czachopismo, Smash!). Od 2008 r. elektor Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego, a od 2019 r. juror Nagrody Nowej Fantastyki w kategorii Komiks Roku.

Zobacz także

Niezwykłe losy Sknerusa McKwacza – hołd dla najsłynniejszego kaczora na świecie [recenzja]

„Niezwykłe losy Sknerusa McKwacza” to ważny album dla wszystkich miłośników opowieści z Kaczogrodu. Nie tylko …

Leave a Reply