Gorący temat

Język Babilonu – zapowiedź charytatywnej antologii ukraińskiej fantastyki

Z okazji Dnia Niepodległości Ukrainy Wydawnictwo Stalker Books zapowiedziało przygotowywaną od marca br. antologię „Język Babilonu”, prezentującej przekrój opowiadań fantastycznych ukraińskich twórców.

W antologii znajdzie się przekrój twórczości ukraińskich fantastów od 1831 roku po współczesność, włączając w to opowiadania z 2022 roku, odnoszące się do obecnej sytuacji na Ukrainie.

Antologię otwierać będzie obszerna przedmowa z rysem historycznym ukraińskiej literatury fantastycznej: W. Arenjew, M. Nazarenko „Biały kwiat na starożytnym drzewie. Krótka wyprawa we współczesną ukraińską fikcję”.
Oprócz świetnej okładki (za grafikę odpowiada Roman Chaly), w środku znajdą się także ilustracje takich artystów, jak Irina Gurina, Katarzyna Koszelewa, Dmitrij Krišovsky, Aleksander Polosuchin, Aleksander Prodan). Książka będzie mieć twardą, szytą oprawę.

Antologia powstaje pod wspólną, polsko – ukraińską redakcją, za którą odpowiadają: Volodymyr Arenev (w Kijowie) i Paweł Laudański (u nas, w Polsce).

Całość przygotowywana jest przez zespół wydawniczo – redakcyjny całkowicie non profit. Całkowity dochód ze sprzedaży antologii zostanie przekazany na pomoc humanitarną dla Ukrainy.

Przedsprzedaż rusza we wrześniu, a książka będzie dostępna w październiku.

O szczegółach będziemy informować na bieżąco.

Redakcja

Generalnie bardzo sympatyczni ludzie.

Zobacz także

Czytajcie! Czytanie daje wolność! Wystartowała kampania #TataTeżCzyta2024

Czytajcie! Czytanie daje wolność! Wystartowała kampania #TataTeżCzyta2024 Dlaczego każdy regularnie czytający rodzic to fundament przyszłości …

Leave a Reply