Gorący temat

Najciekawsze zapowiedzi komiksowe na 2021

Rok 2020 pomimo pandemii zakończył się wydaniem setek komiksów. Czas zatem przygotować zarówno siebie, jak i swoje portfele na trwający już rok 2021. Większość wydawców ujawniła już swoje zapowiedzi przynajmniej na pierwsze półrocze, niektórzy nawet na cały rok, inni wciąż milczą bądź dopinają ostatnie licencje. Z tych tytułów, które już ujawniono, wybraliśmy ponad sześćdziesiąt, na które najbardziej czekamy i które naszym zdaniem powinny znaleźć się w kolekcji każdego miłośnika dobrych opowieści i ładnych ilustracji. [tekst aktualizowany]

DRAMAT / OBYCZAJOWY

Skamieniałe sny – Satoshi Kon (Waneko)

Skamieniałe sny to antologia 15 krótkich opowiadań stworzonych przez Satoshiego Kona. Opowiadania te publikowane były w kilku magazynach w latach osiemdziesiątych i pozwolą czytelnikowi zapoznać się z wczesną twórczością tego wspaniałego autora. W tych historiach znajdziemy wszystko to, co zostało wykorzystane w jego późniejszych animowanych dziełach, a co tak bardzo pokochaliśmy – snucie fantazyjnych historii empatycznie przedstawiających ludzką naturę.

Raport Brodecka – Manu Larcenet (Mandioca)

Komiks nagrodzony prestiżową nagrodą Landerneau. Przetłumaczony na 11 języków. Sprzedany w samej tylko Francji w 200 000 egzemplarzy! Genialny „Raport Brodecka” wreszcie w Polsce!

Kończy się wojna, Brodeck wraca z obozu koncentracyjnego do miasteczka, w którym mieszkał przed wojną, w którym zostawił ukochaną i nadzieję na lepsze życie. Nadzieja o ponowym spotkaniu trzymała go przy życiu w trakcie obozowej beznadziei…

Larcenet w niepowtarzalnym stylu pokazał przejmującą historię Brodecka, ohydę ludzkiej natury zestawiając z pięknem górskiej przyrody.

„Raport Brodecka” to dochodzenie w sprawie ludzkiej duszy, bo w komiksie nie poznamy nazw miejsc, ani nikt nie powie, o która wojnę chodzi. Każda obnaża mroki ludzkiej duszy. A mrok i czerń rysunków Larceneta wydobyły barbarzyństwo ludzi w mistrzowski sposób.

Sprawdż gdzie kupić

Goliat – Tom Gauld (Centrala)

Wznowienie doskonałego albumu, o którym noblistka Olga Tokarczuk wypowiada się tak: To perełka. Nigdy nie interesowałam się komiksem, a teraz najwidoczniej musiałam przeżyć wstrząs, skoro zdecydowałam się wygospodarować w swojej bibliotece półkę dla tej młodej formy literatury.

Goliat z Gat to kiepski wojownik. Bardziej niż do wojska ciągnie go do biurka, a do bójek pała niechęcią. Lecz czy tego chce, czy nie, przez królewską zachciankę dwa razy dziennie musi rzucać wyzwanie oddziałom Izraela: „Wybierzcie spośród siebie człowieka i niech zejdzie do mnie do walki. Jeśli przemoże mnie i zwycięży mnie, zostaniemy waszymi sługami; jeśli zaś ja go przemogę i zwyciężę, wtedy wy zostaniecie naszymi sługami i będziecie nam służyli!”.

Goliat, autorstwa jednego z najsłynniejszych brytyjskich rysowników, wyróżnia się subtelnym dowcipem i surowym stylem, a znaną od wieków historię ukazuje w odmiennym, rewolucyjnym świetle.

Sprawdź gdzie kupić:

Two Brothers – Fabio Moon / Gabriel Ba (Mucha Comics)

Oszałamiająca wizualnie i narracyjnie adaptacja powieści Miltona Hatouma o tożsamości, stracie, miłości, oszustwie i zerwanych więzach rodzinnych. Jej akcja rozgrywa się w Brazylii, w największym mieście leżącym na Amazonką, które tętni życiem i różnorodnością.

Zagubione psy – Jeff Lemire (Wydawnictwo KBoom)

Pierwszy profesjonalny komiks Jeffa Lemire’a. Ta odważna, brutalna i emocjonalna historia opowiadająca o przykładnym mężu  ojcu, który musi stawićczołą prawdziwej grozie.

Sprawdź gdzie kupić:

Family Tree – Jeff Lemire / Phil Hester (Mucha Comics)

Kiedy ośmioletnia dziewczynka dosłownie zaczyna przekształcać się w drzewo, jej samotna mama, niespokojny brat i prawdopodobnie szalony dziadek wyruszają w dziwaczną i bolesną odyseję przez boczne drogi Ameryki w desperackim poszukiwaniu sposobu na wyleczenie jej przerażającej transformacji.

Opowieści z Hrabstwa Essex – Jeff Lemire (Timof Comics)

Uznany twórca Jeff Lemire komiksem „Opowieści z hrabstwa Essex” składa hołd swoim korzeniom. Ta wielokrotnie nagradzana trylogia powieści graficznych została bowiem osadzona w fikcyjnym odpowiedniku prowincji Ontario, gdzie autor się urodził. W „Opowieściach z hrabstwa Essex” Lemire przedstawia kameralne studium niewielkiej społeczności na przestrzeni lat, a także snuje rozmyślania o rodzinie, pamięci, żalu, sekretach z przeszłości i pojednaniu. Ze świeżym i ekspresyjnym stylem rysunku, będący u szczytu swoich umiejętności Lemire najpierw wciąga czytelników, by w końcu ich wyzwolić.

Sprawdź gdzie kupić:

Grass – Keum Suk Gendry-Kim (Centrala)

Grass to potężna antywojenna powieść graficzna, opowiadająca prawdziwą historię życia Koreanki o imieniu Okseon Lee, która została zmuszona do niewolnictwa seksualnego przez japońską armię cesarską podczas drugiej wojny światowej. Przełomowa opowieść ukazująca rozpaczliwe koszty wojny i znaczenie pokoju.

Love – Frederic Brremaud / Frederico Bertolucci (Scream Comics)

Niemy, komiksowy dokument o życiu dzikich zwierząt. Każdy, przepięknie narysowany album przedstawia jedno stworzenie lub cały ekosystem: tygrysa, lisa, lwa, dinozaury, faunę Australii.

Sprawdź, gdzie kupić:

SCIENCE FICTION

Weatherman – Jody LeHeup / Nathan Fox (Non Stop Comics)

Znany i lubiany, opływający w luksusy prezenter pogody cierpi na amnezję. Wszystko wywraca się do góry nogami, gdy okazuje się, że był on odpowiedzialny za śmierć połowy populacji Ziemi. Teraz staje się wrogiem numer jeden na Marsie, a w niedoli towarzyszyć mu będzie agentka wywiadu, która do tej pory go ścigała. Podróżując prze Układ Słoneczny będą musieli odkryć prawdę głęboko ukrytą w pamięci Nathana.

Sprawdź gdzie kupić:

Eden. It’s an Endless World – Hiroki Endo (Kotori)

Wznowienie jednej z najciekawszych opowieści cyberpunkowych, która od lat nie jest już dostępna na rynku. Duży format, łączone albumy i przystępna cena. Świat nawiedza katastrofa – tajemnicza choroba prawie całkowicie wyniszcza ludzkość, zaś naukowcom nie udaje się wymyślić żadnego antidotum. Okazuje się jednak, że sama natura wymyśla sposób na zachowanie ciągłości rodzaju ludzkiego – niektóre dzieci, być może dzięki mutacji, posiadają odporność na zarazę końca świata. Dwoje z nich, wraz ze swym ciężko już chorym opiekunem, mieszka w starej stacji naukowej, którą nazywają własnym Edenem. Jednak niedługo przyjdzie im cieszyć się swobodą – już niedługo postara się ich znaleźć niegdyś tajna, a dzisiaj siejąca postrach organizacja Propatria, dążąca do znalezienia lekarstwa na zarazę…

Armada. Wydanie zbiorcze – Jean David Morvan / Philippe Buchet (Egmont)

Nowe wydanie tej świetnej serii science fiction ukaże się w twardej oprawie, a każdy z albumów zawierać będzie po cztery oryginalne tomy. Jak Navis trafiła – jako jedyna przedstawicielka rodzaju ludzkiego – do konwoju Armady? Gdzie się wychowała? Kim byli jej rodzice i opiekunowie w dzieciństwie? Dlaczego na zawsze pozostała w niej nienawiść do uwielbiającej pustynie rasy Hotów? I wreszcie – jak zyskała swych najwierniejszych przyjaciół: robota Snivela i prolsa Bobo? Seria wprowadza czytelnika w niezwykle zróżnicowany świat kosmicznej Armady, składającej się z miliona statków, gdzie mieszkają setki tysięcy ras, różniących się od siebie tak, jak ludzie różnią się od słoni.

Star Trek (Egmont)

Fani Star Treka w końcu będą mogli poczuć się dopieszczeni. Wydawnictwo Egmont rozpocznie ofensywę aż trzema tytułami: serią „Star Trek: Year Five”, która rozgrywa się w trakcie piątego roku pięcioletniej misji USS Enterprise NCC-1701; mini-serią „The Q Conflict”, która jest crossoverem między serialami „Star Trek Oryginalna Seria”, „Star Trek: Następne pokolenie”, „Star Trek: Stacja kosmiczna” i „Star Trek” Voyager”; mini-serią „Star Trek: Picard” będącą prequelem do serialu Amazona. Jesli się przyjmą, będzie ich więcej, za co mocno trzymamy kciuki.

Sprawdź, gdzie kupić:

Cyberpunk 2077 (Egmont)

Kolekcja wszystkich komiksów rozgrywających się w świecie gry „Cyberpunk 2077” nadzorowanych i po części pisanych przez Bartosza Sztybora. Na dzień dzisiejszy ukazały się takie tytuły jak: „Big City Dreams”, „Where’s Johnny” i „Trauma Team”.

Sprawdź gdzie kupić:

Blade Runner (Egmont)

Na początek otrzymamy komiksy ze świata Blade Runnera z wydawnictwa Titan Comics, do którego należą serie „Blade Runner 2019”, „Blade Runner 2029” oraz zapowiedziana „Blade Runner: Origins”. Wszystkie rozgrywają się w uniwersum filmowym Ridleya Scotta i Denisa Villeneuve.

Inhumain – Denis Bajram / Valerie Mangin / Thibaud Z. Rochebrune (Elemental)

Mały statek kosmiczny podczas misji eksploracyjnej rozbija się na nieznanej planecie oceanicznej. Na szczęście jakaś olbrzymia ośmiornica pomaga pięciu ocalałym wydostać się na powierzchnię i dotrzeć do jedynej wyspy na horyzoncie. Ku ich zdziwieniu witają ich na brzegu ludzie równie prymitywni, co życzliwi. Jeśli ci mężczyźni i kobiety z zamrożonymi uśmiechami okażą się kanibalami, najbardziej niepokojąca pozostaje ich całkowita uległość. Czy rozbitkowie również są skazani na poddanie się woli tajemniczej Wielkiej Całości?

Le Prisonnier des etoiles – Alfonso Font (Elemental)

Na planecie palonej przez lokalną gwiazdę ludzkość żyje w przeludnionych miastach pod powierzchnią. Na niegościnnej powierzchni żyją wyłącznie wygnańcy zwani zewnętrznymi. To historia pięknej, pełnej życia kobiety, która łączy siły z uciekającym buntownikiem w desperackiej próbie dotarcia do legendarnego miejsca zwanego Miastem Kopuł. Ich odyseja jest kontrolowana przez tajemnicze istoty połączone z mocą Mega – bytu, który jest znacznie bliżej, niż sobie wyobrażają.

Empress/Cesarzowa – Dominika Węcławek / Maciej Pałka (Niezależne)

To postapokaliptyczny komiks, który już w trakcie tworzenia mocno wykroczył poza swe ramy i stał się pięknym art bookiem. To także opowieść o kobiecie, która musiała stać się wojowniczką, oraz wojowniczki, która stała się legendą, a jej historia po prostu domagała się tego, by zostać opowiedzianą. „Cesarzowa” to historia o determinacji i miłości, ale niech was to nie zwiedzie, romans romansem, ale tutaj leje się krew, latają flaki, a przemoc staje się chlebem powszednim… jak to w mitach.

Ascender – Jeff lemire / Dustin Nguyen (Mucha Comics)

Oficjalna kontynuacja „Descendera” rozgrywająca się dziesięć lat po finałowych wydarzeniach. Maszyny zniknęły a technologia została wyparta przez odradzającą się magię. W związku z tym pojawiło się nowe zagrożenie w postaci wampiropodobnych stworzeń, którym przeciwstawić sięmogą jedynie maszyny.

Aliens vs Predator vr Terminator – Mark Schultz / Mel Rubi (Scream Comics)

Gdzieś poza znaną przestrzenią kosmiczną, w nie tak odległej przyszłości, rośnie zagrożenie, od wieków uważane za wyeliminowane. To Skynet – superkomputer – szczyt technologii XXI wieku, który wziął górę nad swoim oprogramowaniem i zapragnął dokonać zniszczenia rodzaju ludzkiego. W naszej przeszłości, John Connor, jeden z ocalonych, poprowadził ruch oporu do obalenia Skynetu i armii bezlitosnych Terminatorów. Ale nie na zawsze. Po kilku wiekach cierpliwego oczekiwania, Skynet powrócił. Tym razem, aby za pomocą hybrydy Terminatorów i zabójczych Obcych, rozpocząć władanie nad światem.

Ale nie wszystko stracone…jeszcze nie. Mimo śmierci John’a Connor’a przyszłość ma swoją wybawczynię: porucznik Ellen Ripley. To właśnie od niej i niewielkiej grupy bojowników zależy pokonanie armii cyborgów. Na szczęście Ripley ma asa w ręka-wie, bo nie tylko ludzkość wie o zagrożeniu ze strony Terminatorów. Mając u swego boku sojusznika w postaci wojowniczej rasy Predatorów, przyszłość ma szansę stanąć do równej walki!

UWAGA!!! Wydanie zawiera 4 oryginalne zeszyty. Ze względu na brak oryginalnych kolorowych plansz, trzeci zeszyt jest czarno-biały.

Sprawdź gdzie kupić:

Moonshadow – John M. DeMatteis / John J. Muth (Mucha Comics)

Filozoficzna baśń w nietuzinkowy sposób łącząca literaturę i malarstwo, pozbawiona klasycznych dymków i ramek. Pełna humoru, mocno działająca na emocje, rozgrywająca się we wszechświecie tylko trochę innym od naszego. Opowiada o tytułowym chłopcu, synu kobiety i kosmicznej żółtej gęby, od momentu poczęcia, aż do późnej starości oraz jego niezwykłych, fantastycznych i niebezpiecznych przygodach na przestrzeni całego życia.

Mroczne Miasta – Benoît Peeters / François Schuiten (Scream Comics)

Mroczne miasta są zbiorem niezależnych opowieści, w których główną lub pośrednią rolę odgrywają architekci i urbaniści, a także „urbitekci” – wymyślone przez twórców serii postaci łączące dwa wcześniejsze zawody. Osadzona w świecie alternatywnym do rzeczywistego, seria przedstawia wizje miast i budowli, które mają wpływ na głównych bohaterów, a często są też konstrukcjami inteligentnymi. W tym roku mają pojawić się przynajmniej dwa tomy: „Wieża” i „Droga do Armilli”.

Ostatnie Drzewo – antologia (Niezależne)

Antologia komiksów, które na tapet biorą lęki i nadzieje związane z klimatem, ale przefiltrowane przez wrażliwość autorek i autorów. To historie obyczajowe i komedie. Dramaty i fantastyka. Pastisz i poezja.

Na prawie 200 stronach komiksów i w bogatej galerii ilustracji znajdują się prace takich twórców i twórczyń, jak Krzysztof „Prosiak” Owedyk, Berenika Kołomycka, Joanna Karpowicz, Kasia Niemczyk, Tomasz Kontny, Marta Falkowska, Anna Krztoń, Anna Helena Szymborska, Spell czy Henryk.

Pomysłodawcą i redaktorem projektu jest Paweł Kicman. Cały dochód ze sprzedaży przeznaczamy na cele związane z ochroną środowiska, w tym na rzecz Pracowni na Rzecz Wszystkich Istot.

Sprawdź gdzie kupić:

Terra Incognita – Łukasz Ryłko (Kultura Gniewu)

Jedynka to robot. Jedynka to człowiek zamknięty w maszynie. Robot to człowiek zamknięty w maszynie?

Jedynka odzyskuje świadomość na tajemniczej planecie. Planecie, na której na każdym kroku znaleźć można ślady pradawnej cywilizacji, a która teraz rozrywana jest konfliktem pomiędzy ludźmi, a maszynami zyskującymi świadomość pod wpływem niezwykłej substancji. Jedynka przemierzając ten świat pozna odpowiedzi na wiele nurtujących go pytań dotyczących natury jego i miejsca, w którym się znalazł. Na inne odpowiedzi będą musieli sobie udzielić sami czytelnicy.

„Terra Incognita”, wracającego do komiksu po 12 latach przerwy Łukasza Ryłko, to oniryczna wyprawa przez fantastyczną krainę zaludnioną niezwykłymi istotami. To również naszpikowana mechanicznymi zagadkami i kalamburami opowieść pełna aluzji i nawiązań do takich gigantów polskiej kultury, jak choćby Stanisław Lem, Wojciech Jerzy Has, czy Daniel Mróz. Stawiające też podobne pytania, które stawiali w swoich wielcy pisarze, filmowcy i rysownicy – co znaczy być człowiekiem? Co po nas zostanie?

Sprawdź gdzie kupić:

Bezprawie: Long-Range War – Dan Abnett / Phill Winslade (Studio Lain)

Rewelacyjnie napisana historia utrzymana w konwencji miksu mrocznego westernu z space operą. Do tego miażdżąca oprawa graficzna. Piękna szczegółowa i dynamiczna kreska zabiera nas na kosmiczne rubieże, gdzie też potrzebni są sędziowie i ich brutalne prawo. Co ważne, by czytać ten komiks nie potrzebujecie znać uniwersum Sędziego Dredda.

Megalex – Alejandro Jodorowsky / Fred Beltran (Scream Comics)

Zbiorcze wydanie trzytomowej serii rozgrywającej się w uniwersum Incala. Gdzieś w kosmosie znajduje się niemal w całości pokryta metalem planeta-miasto Megalex, rządzona przez królową Mareę. Mieszkańcy Megaleksu porzucili żywot w harmonii z naturą i bez reszty poświęcili się rozwojowi nowych technologii. Megalex to także państwo totalitarne: prawa zakazują naturalnych metod reprodukcji, uprawy jakichkolwiek roślin i kontaktu z naturą. Nie może istnieć nic, co choć trochę odbiega od ustalonych standardów. Członkowie najwyższej kasty żyją po kilkaset lat, a najniższej – kilkaset dni. Jednak na planecie istnieje mała enklawa porośnięta drzewami, w której zorganizowany zostaje ruch oporu przeciw obowiązującemu prawu.

Terminator (Scream Comics)

Scream Comics powraca do uniwersum Terminatora. Po całkiem solidnych albumach „Nawałnica/Jednym strzałem” oraz „Sector War” w tym roku czekają nas jeszcze cztery kolejne albumy. Dwa ujawnione to „The Burning Earth” Rona Fortiera i Alexa Rossa oraz „2029-1984” Zacka Whedona i Andy McDonalda. Dwa następne dopiero na gwiazdkę. My po cichu liczymy na album „Robocop vs. Terminator” Franka Millera i Waltera Simonsona.

Rozbitkowie czasu – Paul Gillon / Jean-Claude Forest (Scream Comics)

Wydanie w dwóch tomach. Seria, która wywarła ogromny wpływ na rozwój komiksu z gatunku science fiction. Pod koniec XX wieku ludzkość przeżywa wielki kryzys, wywołany przywleczoną z kosmosu zarazą. Aby nasza rasa mogła przetrwać, w przestrzeń zostają wysłane dwie kapsuły – jedna z mężczyzną, a druga z kobietą. Mają powrócić na Ziemię, kiedy warunki do życia i odnowienia gatunku okażą się sprzyjające dla człowieka. Mija tysiąc lat. Kapsuła z mężczyzną zostaje ściągnięta na Ziemię przez nielicznych ludzi, którzy jeszcze ją zamieszkują. Obudzony po trwającym dziesięć wieków śnie Christopher musi odszukać swoją zaginioną w przestrzeni towarzyszkę, a potem uratować ludzkość przed wrogami z głębin kosmosu i niezwykłymi epidemiami.

Ptaszyna – Darcy Van Poelgeest / Ian Bertram (Centrala)

Młoda bojowniczka ruchu oporu walczy z uciskającym amerykańskim imperium i szuka własnej tożsamości w upadającym świecie. Album, który zdobył nagrodę Eisnera w kategorii najlepsza mini-seria, porównywany jest do takich serii jak „East of West”, „Saga” czy „Akira”.

Człowiek – Diego Agrimbau / Lucas Varela (Timof Comics)

Planeta Ziemia. 500 000 lat w przyszłość. Ludzkość wymarła tysiące lat temu. Dwoje naukowców, Robert i jego żona June, pozostawali na orbicie Ziemi, do czasu kiedy ta znów będzie nadawać się do zamieszkania. Z pomocą ekipy robotów chcą zacząć wszystko od nowa, być nowymi Adamem i Ewą, nie powtarzać błędów przeszłości. Najpierw Rober musi odnaleźć June, która prawdopodobnie wylądowała trochę dalej niż on, w tym bezkresnym lesie, ich Edenie, zamieszkanym przez dziwaczne stworzenia, osobliwe naczelne…

Diego Agrimbau i Lucas Varela z pewną miękkością i gorzkim humorem wprowadzają nas w głębię dzikiego świata i zwierzęco-ludzkiego szaleństwa.

Sprawdź gdzie kupić:

The Seventh Voyage: Star Diaries – Jon J. Muth (Wydawnictwo Literackie)


Komiksowa adaptacja opowiadania „Podróż siódma” o przygodach Ijona Tychego ze zbioru „Dzienniki gwiazdowe” Stanisława Lema.

Carole & Tuesday – Morito Yamataka / Shinichiro Watanabe (Studio JG)

Minęło pięćdziesiąt lat odkąd ludzie skolonizowali Marsa. To właśnie tam żyje Carole – młoda dziewczyna, która utrzymuje się z prac dorywczych, jednocześnie próbując spełnić swoje muzyczne ambicje. Jednak brutalna rzeczywistość wciąż sprowadza jej pasję do hobby po godzinach. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja Tuesday. Nastoletnia panienka z wyższych sfer nie chce dalej wieść swojego idealnie zaplanowanego przez rodziców życia. Zabiera więc swoją gitarę i ucieka z domu. Przypadek sprawia, że ścieżki obu dziewczyn krzyżują się na ulicach wielkiego miasta. Choć Carole i Tuesday nie mogłyby się bardziej różnić, łączy je miłość do muzyki. Z miejsca decydują się połączyć siły w drodze do realizacji swoich marzeń. Jednak czy zdołają poruszyć serca ludzi w świecie, w którym za wielkimi hitami stoją syntezatory i sztuczna inteligencja, a producenci muzyczni nie cofną się przed niczym, aby wyeliminować konkurencję…?

SUPERBOHATEROWIE

Tom Strong – Alan Moore / Chris Sprouse / Jerry Ordway (Egmont)

Wspaniały hołd dla literatury pulpowej. Tom Strong – mentalnie i fizycznie będący nadczłowiekiem – osierocony przez rodziców, wychowany przez parowego robota, staje do walki ze złem (głównie nazistami) u boku pięknej żony i upartej córki.

Sprawdź gdzie kupić

The Black Beetle – Francesco Francavilla (KBoom)

Kolejna świetna propozycja dla fanów pulpy. Czarny Żuk to zamaskowany bohater Colt City, który przeszukuje więzienia na wyspach, wilgotne kanały i eleganckie kluby nocne w poszukiwaniu tajemniczego mężczyzny znanego jako Labyrinto.

Batman / Teenage Mutant Ninja Turtles – James Tynion IV / Freddie Williams II (Egmont)

Zbiorcze wydanie trzech bestsellerowych opowieści, w których dochodzi do spotkania Batmana i Wojowniczych Żółwi Ninja. Na ich podstawie powstał całkiem zgrabny film animowany

Kingdome Come – Mark Waid / Alex Ross (Egmont)

W niedalekiej przyszłości wszyscy członkowie Ligi Sprawiedliwości, po dziesięcioleciach ochraniania Ziemi, przechodzą na emeryturę. Zastępują ich nowi pogromcy zbrodni, którzy zupełnie inaczej podchodzą do wymierzania sprawiedliwości. Niestety ich metody, zamiast inspirować zwykłych ludzi, wprawiają ich w przerażenie. Gdy przyszłość planety zostaje zagrożona, Superman, Wonder Woman i Batman muszą jeszcze raz wkroczyć do akcji, aby po raz ostatni stanąć w obronie prawdy i sprawiedliwości…

Sprawdź gdzie kupić:

Dragon Ball Full Color – Akira Toryama (J.P. Fantastica)

Klasyka komiksu akcji, wielki przebój lat 90., którego popularność trwa w najlepsze tym razem doczeka się w Polsce powiększonego wydania w kolorze. Całość będzie wydawana sagami. Dawno dawno temu, za górami, za lasami mieszkał sobie Son Goku. Naiwny malec o czystym sercu i potężnej sile. Pewnego dnia spotyka on Bulmę, która poszukuje Smoczych Kul. Są to magiczne kule, które, gdy zebrać komplet czyli 7 sztuk, potrafią wywołać Shenlonga – smoczego boga, który spełnia jedno życzenie. Son Goku i Bulma wyruszają na pełne przygód poszukiwania Smoczych Kul, w lokalizacji których pomaga Smoczy Radar.

Sprawdź, gdzie kupić:

Spectacular Spider-man (Mucha Comics) + Amazing Spider-Man (Egmont)

Ten rok będzie bardzo udany dla fanów klasycznego Spider-Mana z lat 80. i 90. Mucha Comics wyda w jednym tomie cały run „Spectacular Spider-Mana” (zeszyty #178-200) J. M. DeMatteisa i Sala Buscemy. Takiego wydania nie mają nawet w USA. Z Kolei Egmont rozpocznie wydawać własną kolekcję z Człowiekiem Pająkiem, czyli „Epic Spider-Man”, w których wyjdą m.in. takie opowieści jak „Ostatnie łowy Kravena”, „Venom” czy „Assassin Nation”.

Sprawdź gdzie kupić Ostatnie łowy Kravena:

Wolverine Black, White & Blood – antologia (Mucha Comics)

Najświeższa seria o Wolverine, dla której inspiracją był seria „Batman: Black & White”. Album zawierać będzie krótkie opowieści o Loganie utrzymane w trzech kolorach i stworzone przez topowych scenarzystów i artystów Marvela. Wśród nich m.in. Chris Claremont, Salvador Larroca, Greg Land, Adam Kubert, Declan Shalvey i Gerry Duggan.

Miotacz śmierci – Daniel Clowes (Kultura Gniewu)


Daniel Clowes, mistrz współczesnego komiksu, powraca z nowym tytułem! Spójrzcie! Po ulicach i szkolnych korytarzach grasuje zamaskowany mściciel wykorzystujący w obronie ludzi prawych super-moce zaczerpnięte z nikotyny. Żałujcie każdego, kto rzuci wyzwanie temu przyjacielowi sprawiedliwości, gdyż on i tylko on dzierży ich zgubę.

Sprawdź, gdzie kupić:

Shaman King – Hiroyuki Takei (Studio JG)

Yo Asakura jest szamanem – jednym z nielicznych ludzi, będących w stanie dojrzeć duchy zmarłych. Jako pośrednik między wymiarami posiada szczególne umiejętności, dzięki którym może połączyć swoje siły z wybranym duchem i wykorzystać nabyte w ten sposób moce w walce. Chcąc kontynuować swój trening, chłopak przenosi się do Tokio, by pozyskać jak najwięcej potężnych nadprzyrodzonych sprzymierzeńców. Jednak czas nagli – zbliża się organizowany raz na pięćset lat turniej, podczas którego ważyć się będą losy świata. Czy Yo podejmie wyzwanie i stanie do walki o tytuł Króla Szamanów?

HORROR

Brom 2 – Unka Odya (Wydawnictwo 23)

Kontynuacja albumowego debiutu Unki Odyi, który w 2019 r. zdobył tytuł Komiksu Roku. O pierwszym tomie pisaliśmy tak: Komiks jest świetną, filmową wręcz historią, który czaruje niesamowitym klimatem i jednocześnie cieszy udanie oddaną warstwą realistyczno-psychologiczną. Naturalność, z jaką przychodzi autorce snucie historii Broma i jego niecodziennych przyjaciół przypomina estetykę rodem z klasycznego Spielberga i jego amerykańskich, filmowo-książkowych pobratymców z lat osiemdziesiątych, z pogłębioną warstwą znaczeniową. Zaś szukając bliższych w czasie podobieństw – czy to po prostu coś w rodzaju polskiego „Stranger Things”?

Fastnachtspiel Omnibus – Marek Turek (Wydawnictwo 23)

Gdzieś na krańcu czasu znajduje się miasto. Miasto, w którym metafizyka przeplata się z groteską. Miasto, w którym prawa fizyki oraz biologii zdają się być zupełnie inne. Miasto, z którego nie ma ucieczki. Miasto, którym żyją Człowiek o Dziwnym Spojrzeniu, archanioł Rivanol, śpiewacze, golem Zygmunt i wiele innych, równie dziwacznych mieszkańców. Miasto, w którym rządzi Zadziwiający Pan Burmistrz. Miasto, w którym działa Stowarzyszenie Anonimowych Męczenników. Miasto, nad którym świeci mechaniczny księżyca. Miasto, w którym grasuje Tobiasz Przeklęty. Miasto, w którym… rozgrywa się akcja Fastnachtspiela.

Wydanie będzie zawierać wszystkie pięć części serii Fastnachtspiel (w tym finałową, wcześniej niepublikowaną) oraz liczne dodatki.

Wydział 7: Import/Export – Tomasz Kontny / Marek Turek  (Ongrys)

Dodatkowy zeszyt serii rozszerzający świat PRLoweskiej grozy. Znajdą się w nim stylizowane materiał dodatkowe prezentujące powstawanie serii od kuchni, grafiki, szkice koncepcyjne, storyboardy, fragmenty scenariusza a także krótkie, nieco lżejsze historie.

Hill House Comics – Joe Hill / M.R. Carey (Egmont)

Demoniczne opowieści, w których ludzie ryzykują utratą życia, jak również duszy. Opętania, nawiedzenia, mroczne legendy, senne koszmary… Komiksy z logiem Hill House Comics, a będzie ich łącznie pięć, choć nawiązują do klasycznych motywów z literatury, są tak naprawdę zupełnie nową jakością w świecie horroru. Nie powinno to jednak nikogo dziwić skoro za ich publikację odpowiada Joe Hill, jeden z najlepszych znawców tematyki grozy – autor „Pudełka w kształcie serca”, „NOS4A2” czy „Strażaka”.

Sprawdź gdzie kupić Kosz pełen głów:

Sprawdź gdzie kupić Rodzinę z domku dla lalek

Lucyfer. Omnibus – Mike Carey / różni artyści (Egmont)

Nowe wydanie świetnego „Lucyfera” Mike’a Careya tym razem zamknie się w trzech potężnych omnibusach w twardej oprawie. Lucyfer – najpiękniejszy i najbardziej wpływowy – upadły anioł był w cyklu Gaimanowskim postacią drugoplanową. W nowej serii Mike’a Careya jest już głównym bohaterem.

Gwiazda Zaranna porzucił swe piekielne królestwo i przeniósł się do naszego świata. Jest teraz obywatelem Los Angeles, właścicielem modnej knajpy „Lux”. Żyje spokojnie, popija wino i podziwia piękne kobiety. Zmienia się to z chwilą, gdy w jego klubie pojawia się niespodziewany gość – jeden z najbardziej zaufanych aniołów Pana. Ma dla Lucyfera ofertę od samego Boga. A czego Gwiazda Zaranna żąda w zamian za wykonanie przysługi? Oczywiście – obietnicy nietykalności i umożliwienia powrotu do nieba. Bardziej intrygujące jednak pozostaje pytanie – co tak ważnego ma zrobić Lucyfer, że Pan jest gotów go ułaskawić?

Sprawdź, gdzie kupić:

Nasze potyczki ze złem – Mike Mignola / Warwick Johnson-Cadwell (Non Stop Comics)

Kontynuacja przygód profesora Meinhardta i pana Knoxa, których poznaliśmy w albumie „Pan Higgins wraca do domu”. Nieustraszeni pogromcy wampirów, wilkołaków i innych stworów, tym razem w towarzystwie łowczyni Mary Van Sloan, wyruszają na kolejną wyprawę, która ponownie okaże sięnie tym czego siespodziewali.

Sprawdź, gdzie kupić:

Duchy zmarłych – Richard Corben (Mucha Comics)

Kolekcja klasycznych opowiadań Edgara Allana Poe w adaptacji mistrza komiksowego horroru, Richarda Corbena. Ponad dwieście stron przepięknej grozy.

Sprawdź, gdzie kupić:

Black Hole – Charles Burns (Kultura Gniewu)

Wznowienie! „Black Hole” to dziejąca się w latach 70. historia grupy nastolatków z Seattle. Szaleje wśród nich dziwna zaraza, która objawia się niezwykłymi, często przerażającymi mutacjami i deformacjami. Plaga dotyka jednak tylko tych, którzy rozpoczęli życie seksualne. Niepokojąca, mroczna atmosfera, niebanalni bohaterowie i artystyczne mistrzostwo Burnsa uczyniły z Black Hole jedną z najsłynniejszych powieści graficznych w historii.

Sprawdź, gdzie kupić:

Dylan Dog – Tiziano Sclavi / Montanari & Grassani (Tore)

Kolejny tom błyskotliwej serii o detektywie mroku – Dylanie Dogu, który mierzy się ze zjawiskami paranormalnymi.

Sprawdź, gdzie kupić:

Devilman – Go Nagai (Kotori)

Po tysiącach lat spędzonych w wiecznej zmarzlinie pradawna demoniczna horda powraca na Ziemię, by siać chaos i zniszczenie. Jedyną nadzieją ludzkości w nierównej walce z siłami zła jest związać się z demonem i wykorzystać zdobytą w ten sposób moc przeciwko najeźdźcom. Lecz jedynie ktoś o czystym sercu może tego dokonać, zachowując jednocześnie swoje człowieczeństwo. Niepozorny mężczyzna, Akira Fudo, w pojedynkę stawi czoła straszliwej armii jako Devilman – istota o niewinnej ludzkiej duszy i straszliwej demonicznej potędze. Wydanie zamknie się w dwóch tomach.

KRYMINAŁ

Spaghetti Bros – Carlos Trillo / Domingo Mandrafina (Elemental)

Oto włosko-amerykańska familia Centobucchi, na którą składają się bezwzględny mafioso, sadystyczny ksiądz, nieugięty policjant, modna aktorka oraz młoda matka, a jednocześnie zabójczyni na zlecenie. Amerigo, Franck, Tony, Catarina i Carmela serdecznie się nienawidzą, a ich rodzinne spotkania kończą się nie tylko soczystymi wiązankami, ale nawet poważnymi rękoczynami. Oto obraz dysfunkcyjnej przestępczej rodziny na tle kryzysu lat 30. XX w.

Sprawdź gdzie kupić:

Button Man – John Wagner / Arthur Ranson (Studio Lain)

Harry Exton to profesjonalny zabójca – były żołnierz. Ale żołnierze do wynajęcia to ginący gatunek i brakuje dla nich roboty. Harry postanowił więc wrócić do Anglii i wieść życie przeciętnego człowieka. Dopóki przyjaciel nie opowiedział mu o grze w zabijanie.

Rywalizacja nowożytnych gladiatorów – człowiek przeciwko człowiekowi, aż do śmierci jednego z nich. Mordercza gra o duże stawki. Gra zaaranżowana przez tajemniczych sponsorów nazywanych „Głosami”. Dla profesjonalnego zabójcy, takiego jak Harry, nagrody są obfite. Ale czy będzie w stanie się wycofać, gdy gra się rozpocznie?

Nestor Burma – Leo Malet / Jacques Tardi (Scream Comics)

Klasyka komiksu frankofońskiego: kolejny tom przygód legendarnego paryskiego detektywa Nestora Burmy. Utrzymana w klimacie noir, adaptacja klasycznej powieści detektywistycznej Maleta przenosi nas w ponure zakamarki Paryża lat 50-tych.

Julia. Z archiwum spraw kryminalnych – Giancarlo Berardi / Corrado Roi (Tore)

Z archiwum spraw kryminalnych,  to wybór najlepszych tytułów z przygodami kryminolożki Julii Kendall. Julia to doskonały, realistyczny komiks z gatunku noir. Berardi, przygotowując się do jego napisania, zgłębił wiedzę z zakresu psychopatologii, psychologii, socjologii, balistyki, a nawet uczęszczał na zajęcia  z kryminologii w Istituto di Medicina Legale w Genui. Korzystając z tej wiedzy, autor w misterny sposób buduje fabułę. Celowo też pozbawia bohaterkę umiejętności władania bronią, ale za to uzbraja ją w intelekt, intuicję oraz wiedzę holistyczną dotyczącą patologii zbrodni. Mamy zatem brutalne morderstwa, a następnie, krok po kroku, wraz z główną bohaterką dochodzimy do rozwiązania zagadki kryminalnej. I niech Drogiego Czytelnika nie zwiedzie pierwsze wrażenie kruchości i delikatności Julii, będącej cielesnym odwzorowaniem Audrey Hepburn, bo ta filigranowa postać to silna, odważna i zdecydowana kobieta.

Prosto z piekła – Alan Moore / Eddie Campbell (Timof Comics)

Prosto z piekła to historia Kuby Rozpruwacza, prawdopodobnie najbardziej znanego seryjnego mordercy w historii. „Janko Rozpruwacz”, „Jack emboweler” (jak pisano o nim w „Kurjerze Codziennym” w 1888 r.) zyskał swą niesławę morderstwami pięciu prostytutek na londyńskim East Endzie. Czy tamte wydarzenia były preludium do krwawego XX wieku?

Prawie sto lat później angielski scenarzysta komiksowy Alan Moore, odczuwający potrzebę oderwania się od klasycznego komiksu, postanowił zestawić fakty i mity o morderstwach w Whitechapel w formie powieści graficznej, przygotowując się do tego ze skrupulatnością naukowca.

Sprawdź, gdzie kupić:

FANTASY

InuYasha – Rumiko Takahashi (J.P. Fantastica)

Żelazna klasyka przygodowego fantasy z elementami romansu, która w samej Japonii sprzedała się w nakłądzie 45 mln egzemplarzy. Kagone jest nastolatką, która żyje we współczesnym Tokio. Dokładnie na swoje piętnaste urodziny zostaje wysłana przez demona 500 lat w przeszłość. Spotyka tam półdemona, który poszukuje pewnego kryształu, aby odzyskać pełną moc. Wbrew woli Kagone demon przyłącza się do niej i ta przedziwna para rozpoczyna poszukiwanie magicznego kamienia.

Sprawdź, gdzie kupić:

Isola – Karl Kerschl / Brenden Fletcher (Non Stop Comics) 

Na Królową Maar rzucono złe zaklęcie, a jej Kapitan Straży zrobi wszystko, by je odczynić. Ich jedyną nadzieją jest wyspa oddalona o kawał świata – miejsce znane w mitach jako Isola, kraina umarłych. Zapierająca dech w piersiach przygoda fantasy, którą polecamy fanom Studio Ghibli i twórczości Hayao Miyazakiego. Nasze wydanie zawiera zeszyty Isola #1-5 oraz 10-stronicowy prolog oraz rozbudowany dział z dodatkami, łącznie kilkanaście stron materiałów, których nie ma w wersji oryginalnej.

Sprawdź gdzie kupić:

Shankar – Enrique Alcatena / Eduardo Mazzitelli (Mandioca)


Dwa tomiszcza, ponad 300 stron każdy. Zawierają po kilkanaście opowieści o legendarnym Shankarze. Kim jest Shankar? Jest super gościem, którego znają wszyscy: cesarze, królowie, Corto Maltese, King Kong, a nawet Rasputin i bóstwa Azji, Afryki i Europy! Ktoś o nim napisał „jedna legenda o wszystkich legendach” i to jest idealne podsumowanie.
Każdy kto lubi easter eggs w komiksach dostanie ich całe wiadro. Erudycja, znajomość różnych kultur, wierzeń i tradycji ludów (przede wszystkim) Azji wprost imponująca. Nie darmo Enrique Alcatena szczyci się doktoratem z literaturoznastwa.

Świat dryftu – Ken Broeders (Lost in time)

Świat Dryftu to ukryta kraina, w której znalazły schronienie najróżniejsze baśniowe istoty. Elf Dellric Twotter – szelma i cwaniak – przeżywa kolejne przygody, aż nagle napotyka Człowieka. Wspólnie będą musieli stawić czoła śmiertelnemu niebezpieczeństwu zagrażającemu nie tylko Światu Dryftu, lecz także ludzkiemu.

Opowieść o złodziejach i trollach to pierwsza część trylogii o Świecie Dryftu, w której wyjątkowo utalentowany rysownik Ken Broeders (Apostata) zabiera czytelnika w fantastyczną podróż po świecie, gdzie zło czai się za każdym rogiem.

Wydanie odpowiada oryginalnej wersji Deluxe i zawiera dodatkowe materiały: szkice, rysunki nieopublikowane w komiksie oraz komentarze autora, zdradzającego kulisy prac nad tworzeniem świata i postaci. W sprzedaży będzie też dostępne wydanie z limitowaną okładką.

Sprawdź gdzie kupić:

Serce Amazonki – Christian Rossi / Geraldine Bindi (Scream Comics)

Powalający graficznie album o wojnie płci dla miłośników mitologii i fantasy. Młoda królowa Amazonek rzuca wyzwanie półbogowi Achillesowi, a ich pojedynek poddaje w wątpliwość wszystko to w co do tej pory wierzyły te wwyzwolone i buntownicze kobiety.

Saria – Jean Dufaux / Paolo Eleuteri Serpieri / Ricardo Federicci (Studio Lain)

Po śmierci ojca Saria otrzymała trzy klucze, jeden umożliwiający dostęp do drzwi Nieba, drugi do Zaświatów, a trzeci do Pustki. Uciekając przed Dogem i jego złowrogimi akolitami, gotowymi zrobić wszystko, by przejąć klucze władzy, młoda dziewczyna wykuwa dla siebie nowe wcielenie La Luny, bohaterki ludu weneckiego. Ale aby wypełnić swoje przeznaczenie, Saria będzie musiała przejść przez Zaświaty…

Shaolin Cowboy – Geoff Darrow (KBoom)

Seria, którą można raczej spokojnie zaliczyć do weird fiction, miesza bowiem wiele gatunków: fantasy, science fiction, western, postapo czy sztuki walki. To napakowana krwawą akcją pretekstowa fabuła, ale rozrysowana tak, że mucha nie siada. Spokojny mnich w koszuli Johna Wayne’a przemierza pustkowia i walczy z setkami oprychów i gigantycznym krabem.

Slaine: Kroniki Brutanii – Pat Mills / Simon Davis (Studio Lain)

Nowe otwarcie serii „Slaine” i doskonały punkt startowy dla zupełnie nowych czytelników. Po zjednoczeniu plemion Boginii Ziemi, zostaniu pierwszym Wielkim Królem Irlandii, siedmiu latach panowania, zajadłych walkach w innych epokach i uratowaniu swego ludu przed inwazją Fomorian, Slaine udaje się na wyspę Monadh by uratować Sinead.

Sprawdź, gdzie kupić:

Zamek śpiący – Linda Medley (Kultura Gniewu)

Akcja rozgrywa się w świecie bajek i mitologii, łącząc staromodną narrację z bardziej ironicznymi, nowoczesnymi akcentami. Fabuła koncentruje się na codziennym życiu postaci z kilku klasycznych bajek, ich wzajemnych interakcjach i skomplikowanej przeszłości. Album zdobył dwie nagrody Eisnera.

Lady Mechanika – Joe Benitez (Scream Comics)

Doskonała pozycja dla miłośników steampunku, zmysłowo i eterycznie narysowana przez Joe Beniteza. Oto kronika obsesyjnego poszukiwania własnej tożsamości przez jedyną ocalałą z przerażających eksperymentów szalonego naukowca. Jej mechaniczne kończyny pozwalają jej prowadzić śledztwa w sprawach, w których normalna policja odmawia współpracy.

Maska (omnibus) – John Arcudi / Doug Mahnke (Non Stop Comics)

Kultowa seria, która była pierwowzorem dla równie kultowego filmu z Jimem Careyem. Jednak fani filmu mogę się strochęzdziwić, bowiem komiks nie leci w kulki i zdecydowanie mniej w nim waniliowego humoru. To turbo sieka w stylu Lobo, gorzka i przepełniona czarnym humorem.

HISTORYCZNE

Le Pape Terrible – Alejandro Jodorowsky / Theo (Studio Lain)

Zbiorcze wydanie czterotomowej serii wchodzącej w skład trylogii opisującej losy papieży z przełomu XV i XVI wieku. Pierwszą z nich była „Borgia” z rysunkami Milo Manary. „Le Pape Terrible” opowiada o kardynale Giuliano della Rovere, który po śmierci papieża Aleksandra VI, czyli Rodrigo Borgi, zawiera trudne sojusze i składa obietnice bez pokrycia aby otworzyć sobie drogę d pontyfikatu jako Juliusz II.

PRZYGODOWE

Ranma 1/2 – Rumiko Takahashi (J.P. Fantastica)

Jedna z najśmieszniejszych mang jakie kiedykolwiek powstały. Ranma Saotome jest szesnastoletnim uczniem wschodnich sztuk walki. Na skutek kąpieli w przeklętej sadzawce, nabiera przedziwnych zdolności: zawsze gdy zostanie zmoczony zamienia się w… dziewczynę! Aby wrócić do męskiej postaci musi zostać potraktowany gorącą wodą. Jakby tego było mało ojciec Ranmy, w wyniku kąpieli w innej przeklętej sadzawce po zmoczeniu zamienia się w… Pandę. Te niezwykłe właściwości są motorem wielu niezwykle śmiesznych gagów i nieporozumień.

Sprawdź, gdzie kupić:

Zakazany port – Teresa Radice / Stefano Turconi (Mandioca)

Wielbiciele powieści Roberta Louisa Stevensona niechaj nastawiają uszu. Wychowani na romantycznych brytyjskich powieściach awanturniczych dostaną nie lada gratkę. Teresa Radice opowiedziała historię z początków XIX wieku, czasów żaglowców, przesądnych wilków morskich, honorowych kapitanów, poszukiwaczy przygód i romantycznej miłości. W tej historii jest wszystko czego trzeba dobrej opowieści przygodowej, a oddanie roli narratora kilku postaciom komiksu okazało się zabiegiem kapitalnie rozwijającym powieść. Komiks roku we Włoszech w 2015. Wydany m.in . we Francji, USA czy Hiszpanii.

DLA DZIECI

Róża, a co chcesz wiedzieć? – Artur Kurasiński / Tomasz Minkiewicz (wydawnictwo niezależne)

Druga część bestsellerowego komiksu edukacyjnego Róża, a co chcesz wiedzieć? Komiks, którego kampania ustanowiła rekord polskiego crowdfundingu! Jedyny komiks za pomocą którego twoje dziecko nauczy się programować w języku Scratch. 13 wspaniałych ekspertek i ekspertów wytłumaczą nawet najbardziej skomplikowane zagadanienia związane z między innymi: sztuczna inteligencją, fake newsami, rzeczywistością wirtualną, statystyką czy cyberbezpieczeństwem. Komiks „Róża, a co chcesz wiedzieć” to idealny prezent dla dziewczynek, chłopców, na urodziny albo Gwiazdkę

Nawybitniejsi naukowcy – Jordi Bayarrí (Egmont)

Seria komiksów dla młodszych czytelników przybliżająca zasłużonych naukowców, odkrywców i wynalazców. Wśród nich znajdą się m.in. Albert Einstein, Maria Skłodowska-Curie, Ada Lovelace, Arystoteles, Galileusz, Isaac Newton czy Hypatia.

Sprawdź gdzie kupić Marię Skłodowską-Curie

Sprawdź gdzie kupić Darwina

Muminki – Tove Jansson (Egmont)

W zbiorczym tomie znalazły się opowieści komiksowe autorstwa Mamy Muminków, Tove Jansson! Tove Jansson była znakomitą pisarką, autorką powieści i opowiadań o mieszkańcach Doliny Muminków, ale także rysowniczką. Nie tylko ilustrowała swoje książki, ale też stworzyła cykl komiksowych opowieści o sympatycznych trollach.

Po komiksową serię powinien sięgnąć każdy miłośnik przygód przyjaciół z Doliny Muminków. Pierwszy tom zawiera 11 czarno-białych opowiadań komiksowych: „Rabusie”, „Życie rodzinne”, „Muminki na Riwierze”, „Wyspa Muminków”, „Niebezpieczna zima”, „Zabawa w udawanie”, „Nowy dom Muminka”, „Nowe życie Muminków”, „Zakochany Muminek”, „Dżungla w Dolinie Muminków” oraz „Muminki i Marsjanie”.

Sprawdź gdzie kupić:

Bajka i jej gang – Marcin Podolec (Kultura Gniewu)

Schowajcie kanapki i zamknijcie śmietniki. Nadciąga gang Bajki! Respekt na osiedlu to dla bezpańskiego psa kluczowa sprawa. Co stanie się, gdy podważy go… mała kotka?

Mówiłam wam! Ten pies co cienias! Marzy jej się miejsce między ludźmi na kanapie i wspólne oglądanie seriali.
Mała kotka

Czy miejska rzeczywistość okaże się dla głównej bohaterki łaskawsza od tej, z którą mierzy się w serii „Bajka na końcu świata”? Dla tych, którzy jeszcze nie znają Bajki, ten album to świetny początek znajomości. Dla całej reszty – lektura obowiązkowa.

Sprawdź, gdzie kupić:

W tajemniczym ciemnym lesie – Winshluss (Kultura Gniewu)

DLA ODWAŻNYCH DZIECIAKÓW I CIEKAWSKICH RODZICÓW, CZYLI FAMILIJNA OPOWIEŚĆ O PRZEŁAMYWANIU STRACHU I NIE TYLKO!

Angelo, młody poszukiwacz przygód pasjonujący się zoologią, rusza z rodziną w podróż do chorej babci. Jednak podczas postoju przy autostradzie rodzice w pośpiechu odjeżdżają bez niego! Angelo panikuje tylko przez chwilę i szybko postanawia samotnie przedrzeć się przez las do domu babci. Gdyby tylko wiedział, co go czeka…

Sprawdź, gdzie kupić:

Redakcja

Generalnie bardzo sympatyczni ludzie.

Zobacz także

Czytajcie! Czytanie daje wolność! Wystartowała kampania #TataTeżCzyta2024

Czytajcie! Czytanie daje wolność! Wystartowała kampania #TataTeżCzyta2024 Dlaczego każdy regularnie czytający rodzic to fundament przyszłości …

Leave a Reply